Silikon Raglou ile kıyıdan avlanma taktikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Vedat amcacım nasılsın?Umarım halin keyfin sıhatin yerindedir.Benim size levrek hakkında iki sorum olacak.İlgilenirseniz sevinirim.1.sorum silikon yem ile nisan mayıs aylarında da av yapma ihtimalimiz yüksek mi?
    2.sorum ise antalya kıyılarında daha çok hangi rüzgarlarda verim ala bilirim.güney doğu güney batı güney yada kuzey.rüzgar gücü de önemli etmen tabii:eek: bu konuda cevabını bekler ellerinizden öperim.:thumb:

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    harika bir anlatım çok işime yarar umudu var.
    Vedat abi bir şey merak ediyorum. tekirdağ marmara ereğlisi cıvarında kıyıdan at-çek ile nereden levrek yakalama şansı olur.
    saygılar.

3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Metin

Forumlara katılımım istikrarsız bir seyir gösterebiliyor.Bu bakımdan bu sorunu görmemişim,cevaplayayaım.

1)Layıkıyla kullanılan silikon roglou ile bu erken mevsimde dahi balık alınır.Kimibölgelerde mayıs ortası ve haziran ortas gibi kısa bir dönemde bir levrek akımı olur.Bu zamanın balığı silikonu sever.

2)Burada kıstas rüzgarın denizden karaya esmesidir.Kimi yerlerde kuzeyli kimi yerde güneyli rüzgarlar bölgenin fiiziki yapısına uygun olarak bu durumu sağlar.

Sevgiler

4. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    O bölgede Sultanköy civarlarında avlanmışlığım var.

Maalesef oraların levreği kobra kurduna alışmış ve sair yemlere pek itibar etmiyor.Ancak seyrekte olsa alan oluyor.

Ben denedm,netice alamadım.

Özellikle kuzeyli rüzgarlarda kıyı şeridi dalga alıyor,ortam bulanıyor ve levrek mevsiminde illaki yakalnabiliyor.

Arada gerçek trofe boyutlarındakilerde geliyor

5. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    Ramazan Bayramı sonrasın 10-18 Ağustos 2013 tarihleri arasında Saroz Körfezi'nin Kuzey çıkışı Gülçavuş Köyü civarında avlanmaya karar verdim. Envai çeşit Sahte ve Slikon denememe rağmen netice alamadım. Levrekler sabahları önümde zarganalara saldırırken bende sadece izlemekle yetindim.

Yanımda sahte zargana olmadığı içinde deneme şansım olmadı.

Sadece river2sea'nin Buble Walker modeli olan ağzı geniş su sıçratan modeline takip aldım ancak kıyıya kadar gelen levrek sahteye rağbet etmeden geri gitti :(

at çek işinde yenıyım ama hevesım oldukça kırıldı, iki ihtimal vardı ya doğru zamanda doğru yerde bulunmadım ya da doğru aksiyonla at çekleri yapamadım.

artık kış ayını yanı levreklerın bol olduğu kıyıda yemsiz kaldıkları zamanı kollayacağız. o zamanda gelmezler ise sahte işini düşünmek lazım gelecek.

6. Spin33

Spin33 Arda

Takip ediyorsa günün belli saatinde ve belli bir aksiyonda illaki yemi alacaktır. Ama biraz uğraştırabilir orası ayrı.

Sahte zargana olarakda ragloudan başkasını tanımam:).

7. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN
    Selamlar.. Raglou ve şamandıra aldım. İlk avımda kullanacağım. Ayrıca şamandırayı 7-8 gramlık sahte balıkları daha ileri atmak için de kullanmayı düşünüyorum. İnşallah faydalı olur.. Herkese Rastgele..

8. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Aldığın şamandranın şekli,büyüklüğü nasıldır.

9. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    teşekkürler hocam benim avlak bulmam gerekecek gibi yada yemli takım kullanmam

10. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN
    Abi özür dilerim yeni gördüm. Şeffaf, tapalı su şamandırası (20) gr. ucuna raglou bağladım kaç kez denedim, fakat vuruş olmadı. Sonra savager sandeel slikon aldım. 12 cm lik mavi simli. Onu da değişik gün ve saatlerde denedim. Vuruş bile alamadım. Silkonun zamanı değil sanırım. Ama her gidişimde slikon ile başlıyorum. Elbet bir gün alırız.

11. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Bu sene levrek henüz az denizin biraz daha soğuması lazım.Çupradada durumaynı

12. didimcil

didimcil Şafak Durmuş

Vedat Abi cömert sunumun için teşekkür ederim..

13. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    teşekkürler,sağolasın

14. coppers

coppers cuneyt

Vedat usta bilgi ve paylaşımların için cok teşekkürler.vermiş olduğun bilgiler senelerce zor edınelıcek bılgıler zira.Bir levrek meraklısı olarakdaha cok yaz aylarında MERSİN'de av yapmaktayım.gecmıiş yıllarda sayısız raglou ıle levrek aldım(Yaz ayları)Lakin rapala turevıyle bır tek balık alamadım gercı cok sık kullanmadım rapala tarzı yemler enellıkle kısınmı daha verımlı levrek suyu ve havası derken neyi kasdedıyorsunuzşlevrek avcılığı sanırım yöresine göre degısık oluyor.ges tarzı urunlerı cok denememe rağmen takıp bıle alamadımoysa Çanakkale tarafında mükemmel iş yapmaktaymış.gece avcılığında raglou iş yaparmı.ne renk tavsıye edersınız.sızın görüşlerınızı merakla beklemekteyim MERSIN de av yapan arkadaşlarında katkılarını beklerım.Teşekkurler .saygılarımla

15. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Mersindeyseniz gece sedef kullanın. Hatta gündüz de sedef kullanın.

16. jashua01

jashua01 HAKAN

Favori Kamış:
    okuma
    En İyi Avı:
    akya 17 kg
    abicim emegine saglık bu aydınlatıcı bilgiler için

17. çevreciol

çevreciol Halil kandil

vedat abi bir sorum olacak size ben at çeki olayını dalgalı havalarda yaparak bu şekilde levrek avlıyorum, mendireklerde, liman içlerinde ve meralarda dalga olmadan nasıl at çekle avlanıyorsunuz benim bildiğim deniz çırpıntılı olmadığı zaman levrek sahteye atlamıyor şeklinde... soruma cevap verirseniz sevinirim!

18. doğasever

doğasever

Alişan Nerelerdesin beraber gidelim balığa

19. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sabaha karşı henüz gün ışımadan limanda tekneler çalışmaya başlamadan deneyiniz.Görünmemeye azami dikkat edişniz,hatta at çek yaparken çömelininiz.,

20. perfectstorm67

perfectstorm67 Fatih

En İyi Avı:
    1280 gr. lüfer
    Harika bilgiler için çok teşekkürler üstad. Size bir sorum olacak yanıtlarsanız çok sevineceğim. burada Kdz. Ereğli küçük bir derenin denizle birleştiği bir yer var. İlarya yatağı. Ama liman içi ve sürekli durgun su birde tam sahil düzenlemesinin yanında yani 24 saat ışık. Orda daha önce kefal ve lüfergillerden birçok balık tuttum. Şimdi levreğe merak sardım. Sizce orda şansımı denemeli miyim? dener isem nasıl bir malzeme kullanmalıyım. Çok derin su değil, dere dolayısı ile genelde bulanık. Zemin çakıl ve ince kum.