Kumkapı Balık Halinden Balık Almak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında exorccist tarafından paylaşıldı.

1. exorccist

exorccist

Merhabalar,

İBB nin haldeki balık fiyatlarını yayınladığı siteden baktığımda en iri palamudun çiftinin maksimum 10 TL den satıldığını görüyorum. Ancak Üsküdardaki balıkçılarda halen teki 12-14 TL den satılmakta. Kıyıdan balık avının verimsiz olduğu şu günlerde hale giderek direk kaynaktan birkaç kasa balık almak istiyorum.

Daha önce bu konuda deneyimi olan var mıdır? Nakit geçmiyormuş. Alışverişler nasıl yapılıyor?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2. balikoltasi

balikoltasi Birol

Hale girin kasayla satan satıcılar var. 2. elden alacaksınız yani. Tanesini 6 liradan alırsınız sanıyorum ama fiyatlar günlük değişir.

3. nertetiker

nertetiker ÖNER

Favori Kamış:
    REMIXON STORM SURF KAMIŞ 100-275G 420CM
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 makine
    En İyi Avı:
    AVIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ :)
    ben bursada sabah 5 de hale giriyorum. nakit kasa ile pazarın yarı fiyatına balık alıyorum. geçen hafta 1 kasa tekir aldım 70 tl den

4. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Hale sabaha karşı saat 3 civarlarında gidin. Nakit geçmediği doğru değil, parasını verip alırsınız. Ancak perakende satış yok, en az bir kasa balık almak zorundasınız. İBB'de yazan fiyatlara çok güvenmeyin, onlar zaten bir önceki günün fiyatlarıdır. Her günün fiyatı o gün çıkan balık miktarına göre değişir. Hale gitmek için havanın iyi olduğu fırtınasız dönemleri seçin. Kurban bayramı gibi içinde olduğumuz dönemde de herkes et yediği için balık fiyatları biraz düşer. Yani bugün, yarın hale gitmek için iyi zaman. Hale giderken eski püskü kıyafetler giyin. Zaten ortalık berbat iyi kıyafetlerinizi kirletmeyin. Kılığınızdan sizin satıcı değil tüketici olduğunuz anlarlarsa, ki muhtemelen anlarlar, yüksek fiyat çekerler, dışarıda aldığınız fiyattan pek farkı olmaz. Mutlaka bir çok kişiye fiyat sorup, iyi pazarlık edin. Halde en az 1 saat bekleyin. Hale bir anda çok miktarda balık gelip fiyatlar birden düşmeye de başlayabilir.

5. king_barracuda

king_barracuda

:thumb: :thumb: katılıyorum hiç gitmediyseniz ilk gidişte istediğiniz gibi bir alışveriş yapmanız biraz şansa kalır.
    siz ney nerde nasıl falan diye etrafı görmeniz olayı anlamanız için 2. yada 3. gidişte aklınızdaki fiyatlara nasıl alınır çözersiniz.

zira bazen öyle fiyatlar çekiyolarki pazardan kasayla alsan daha karlı olur diye düşünüyosun.
    zaten daha bi çok tekne daha yanaşmadan telefonla ne geldi kaç kasa geldi söylüyorlar daha tekneler gelmeden teknedeki balık satılmış olabiliyor.tüccarlar orda sürekli

misal adama kasa istavrit kaç tl dersin. adam 20 kasam var kasası 90 tl olur der.
    aslında oda bilir senin 20 kasa almıcağını ama 2-3 kasa alırsan fiyatı yüksek söylemek için kurnazlık yapar. direk 90 dese pazarlık yapcan . senin pazarlık kozunu baştan öldürür:)
    zira arkadaşın dediği gibi hava iyi olacak haberlerde marmarada palamut coşkusu. marmarada lüfer bereketi . balıkçının yüzü gülüyor gibi haberler çıkınca gitmeye bak :)

6. sytbjk

sytbjk Sayat

En İyi Avı:
    Rina, 9 Kg
    Toptan alım yaparken perakende fiyata göre avantaj her zaman elde edersiniz.
    Ama tüketiminiz toptan olmayacaksa eğer uzun vadede perakendeye oranla zarar dahi edebileceğinizi unutmayın.

7. istavrit

istavrit Boğaç

Çorbası cabası:D

8. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Az koşmadık zargana peşinde, öğrendik biraz bu yolları :)