Kuleli için spin kamış ile başlamam doğru olur mu ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında burak52 tarafından paylaşıldı.

1. burak52

burak52 burak

Merhabalar ;

Öncelikle herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun biz arkadaşlarımla baya bir süredir balık tutmayı bir hobi olarak yapmak istiyoruz.Geçenlerde merakımızdan İstanbulda ki Kuleli askeri lisesi önüne gittik orada insanlara bir şeyler sormaya çalıştık öğrenmeye çabaladık ama pek bizi istemediler sanırım yanlarında genel olarak anlayamadığım soğuk bir tavırları vardı insanların ben biraz araştırma yaptım ve Spin avlanma tekniği hoşuma gitti spor olarak hobi olarak yapacağımızdan bekleyerek avlanmak biyerden sonra sıkıcı gelebilir burdaki insanların yorumlarını görünce baya hoşuma gitti çok ilgili alakalı insanlarsınız hemen üye oldum tavsiyelerinizi istiyorum daha önce 1 2 kere balık tutmuşluğum var en azından olta nasıl atılır nasıl çekilir yem nasıl takılır az çok biliyorum spin kamış ile başlamam doğru olur mu ?

2. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Merhaba , öncelikle hoşgeldiniz. Eğer yeni başlıyorsanız ve daha yolun başındaysanız ilk meranız olarak kuleli yanlış bir seçim olur. Orası kalabalık olur , atış alanı dardır ve akıntsı çoktur. Sürekli sağınızdakiyle solunuzdakiyle takılmalar yaşarsınız . O nedenle soru sorduğunuz insanlar size pek sıcak davranmamış olabilir. Nacizane fikrim olarak öncelikle istavrit avıyla , kefal avıyla falan başlayın ama mera olarak biraz daha sakin yerler bulmaya çalışın . Takımlar karıştığında kendini bilmez biri bir laf eder tadınız tuzunuz kaçar , hobinizden de soğursunuz . İsabetli uzak atış yapmak boğazda avlanmada çok önemli. Ağır kurşunları uzak atışlarda isabetli atmaya çalışmalısınız . Belli bir birikime tecrübeye geldikten sonra spin e geçebilirsiniz .Spin kolay görünür ama çok detayı vardır aslında . Yorucudur da . Şahsen yemli avlar bana göre daha zevklidir.

3. DenizG

DenizG deniz göğüş

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra
    En İyi Avı:
    Eşkina 650 gram
    kuleli için spinle çok zor bence
    surf denemen lazım kurşunlu

4. burak52

burak52 burak

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için yanımda bilen bir arkadaşım var onların az çok tecrübesi oluyo sabah 6 -7 gibi gitmeyi düşünüyoruz. Yinede çok kalabalık olur mu acaba? Yada bize tavsiye edebileceğiniz bir bölge varmı?

5. burak52

burak52 burak

Bende oranın tabanının biraz sıkıntılı olduğunu öğrenmiştim bir yerden ordan yola çıkarak heralde daha yüzey avlanması yapılıyor diye düşündüm sizin bize önerebilceğiniz bir yer yada bir başlangıç şekli varmıdır?

6. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    6 dan sonraya kalmamay çalışın , heleki 7 çok geç.

7. AmatörKüçükBalıkçı

AmatörKüçükBalıkçı Başar

En İyi Avı:
    11 tane İri istavrit
    Bence benim önerim ilk olarak hafif takımlarla başlamalısınız. boğazda akıntıya karşı surf oltayla omuz omuza balık tutmak gerçekten zor bi beceri yeni başliyaksanız spinle başlayabilirsiniz bence. Bu işi yeni başladığınız için sürekli harek istiyosunuz bu dönemdede pek fazla hareket olmuyo bence zevk ve hareket bakımından spin almanızı tavsiye ederim. Bu konuyla ilgili kulelide bilgi alabileceğin bi kişi var oğuz abi mazemecidir orda o sana bu konuyu ayrıntılı bi şekilde anlatır,tıpkı bana yaptığı gibi :) (isterseniz özeldende yazabilirsiniz)