izmir inciraltı'nda balık tutmak için malzeme almak istiyorum

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında emrag tarafından paylaşıldı.

1. 35kalamarcı

35kalamarcı murat(35kalamarcı)

Favori Kamış:
    KAMIŞ OLTA KALAMAR ZOKASI
    En İyi Avı:
    kalamar avladım 1kg500gr ağırlığında idi kıyıdan yakalamıştımçok güzel bir gündü:))
    selam emrah

aramıza hoş geldin emrah merhaba kardeşim ben incir altından murat abin yanıma gelipte benden malzeme aldığın için ayrıca teşekkür ederim.. Ve her ne konuda olursa olsun elimden geldiğince yardımcı olurum yerimi biliyorsun inciraltında turkuaz cafe nin krşısında deniz kıyısında tekel bayiinin yanındayım gece 1 e kadar oradayım .herkezi beklerim başım gözüm üstüne saygılar sevgiler ...:rolleyes:

2. sedatk

sedatk Sedat

Selamlar Murat,

Demek sende siteye üyle oldun..:D senden yemleri aldıktan sonra,ileride Emrah la karşılaştık fakat o akşam hava bi anda patladı yine.Ne oluyor bu aralar egeye, hayret bişi:)

3. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Selamlar Sedat..:)

Benim teknenin tarafı estigi için biz limanın diger tarafına demirledik o akşam..

Ben o gun senin mesajları okumadan cıkmışım evden..Keşke okusaydım diger arkadasları çagırmazdım o zaman..

Neyse sen telefonum var ..Gelirken haber verirsen bakarız muhabbetimize..;)

4. sedatk

sedatk Sedat

bu akşam yada sabah ne yapıyon abi:)

5. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Akşama İnciraltında BİRAz takılacagım..Sabaha da balıktayız Allah izin verirse..
    Alperler bugun Yassıcaada tarafına gitti .Benim hanım nöbetci ben çocuk bakıyorum..YArın fazla uzaga gitmeyiz ama Güzelbahce açıklarına gideriz herhalde..

6. sedatk

sedatk Sedat

Rasgele üstad:D

7. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Sizin program ne oldu..

8. sedatk

sedatk Sedat

İptal oldu :( ne yapalım kısmet değilmiş

9. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Valla serdarlarla bir bulluşayım..Bizim olay netleşir...Eger gidersek sana da haber veririm.Musait olursan gelirsin.;) .Ama Serdar kadro kurdu mu bilmiyorum..:confused:

10. sedatk

sedatk Sedat

Yanlız değilim,başka zaman inşallah :D

11. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Taman kardes..;)

12. emrag

emrag Emrah Türkmen

ben birde iğne numarası sorayım inciraltı için. elimde 7 ve 8 numara iğneler var. acaba bu iğneler uygun olur mu ya da daha büyük iğne mi almalıyım?

13. selimlee

selimlee

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıyıdan3 mt.10cm.suda1200gr.levrek
    slm emrah.bak inciraltında malzemeci olan bi abimiz üye olmuş siteye Carpe Hakan abimizin akrabası 35 kalamarcıüye isimli sana güzel bir fırsat.Belki nokta atışıyla balık alabileceğin yerleride gösterir;)

14. emrag

emrag Emrah Türkmen

murat abi'den yem ve malzeme almıştım. zaten benimle konuştuktan sonra geldi buraya da sanırım :) kendisinden öğrendim bi sürü şey. çok yardımcı oluyor saolsun. her seferinde git sor yapıp bıktırmak istemedim :eek: o yüzden buraya yazdım bunu. yoksa kendisi nereden hangi balıklar çıkar, hangi yemi kullanmalıyım...vs. öğrendim. işte her seferinde bi şey soruyorum. diğerlerini unutuyorum:eek:

15. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Selam Emrah..O gun gelmissin ama mısafirim vardı belki limanda gormussundur..

İnciraltından 15 gun sonra çok guzel lidaki ve mırmır cıkar.Öyle ki bazı mırmırlar neredeyse kiloluk olur..(kimseye soyleme aramızda ona gore..:D )İlk 15 gun 6 ve 5 numara daha sonraki donemde 4ve 3 numara igne kullanmanı tavsiye ederim..Gunduz avlanırsan isparozdan baska birsey alman tesaduf olur..Gece avlanmanı ve yem olarak sadece borukurdu kullanmanı tavsiye ederim(Borukurdu İnciraltı gece ve kıyı avı için gecerlidir..Yoksa baska yerler ve tekneden yapılan avlarda yem secenegi artar..;) )

Bu soylediklerim tecrubeyle sabittir;)

Rastgelsin..:)

16. Paşalı

Paşalı Turgay Aslan

Emrah kardeşim İnciraltında bu günlerde lidakiler çok küçük fakat eylül ayı içersinde tam porsiyonluk olurlar.Ekim ayındada 400,500 grlık mırmırlar oltacılara selam verirler.Benim orada kullandığım iğne 469.3 mustat iğne iyi iş çıkarıyor.Av yeride kız yurdu karşısıdır.50 gr lık kurşun en başta 25,30 cm ara ile 3 adet köstek misinayıda 30,35 lik kullanıyorum.

17. oopppsss

oopppsss alper

Arkadaşlar MErhaba
    inciraltında av malzemeleri satan bir yer var mı

18. oopppsss

oopppsss alper

buradaki yazılanları okuyup aşka geldim ve gecen hafta sonu inciraltında olta salladım. pek istediğim gibi geçmedi gerçi benimde acemeliğimden de oldu çünkü daha önce iskenderun da avlanmıştım orda yem sıkıntısı var ve balıkları ekmekle bile avlayabiliyoruz. burda yem takmak yemi oltada tutmak vs gibi sorunlar yaşadım... bu haftasonu yine inciraltına gideceğim. Bu bölge için avlanma tekniği yem hakkında bilgi verebilecek olursa sevinirim not:bu hafta sülünesi kaptım bu hafta daha tecrübeli olacam :D :hungry: reeling

19. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Merhabalar, eğer inciraltında avlanacaksanız bence sülünezdense boru kurduna yönelin. Barış manço köprüsünün arka tarafından boru kurdu çıkarılıyordu eskiden, o bölgede boru kurdu olduğu için oradaki balıklar boru kurduna daha alışkın. Çapraz iğne kullanın (4-5 numara) boru kurdunu da yem şişi ile takın iğneye, mümkün olduğunca bölmeden parçalamadan takmaya çalışın mutlaka verim alırsınız.

Eğer yapabiliyorsanız takımlarınızı %100 fc misinadan kendiniz yapın. Sormak istediğiniz bir şey olursa özel mesaj atabilirsiniz bana, rast gelsin

20. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Özel mesaj demiştim ama foruma toplamda 10 mesaj yazmadan özel mesaj atamıyorsunuz, bilginiz olsun :)