Böyle bir tekne uygun olur mu

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında fztyasin tarafından paylaşıldı.

1. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Yahu desene arkadaş alacak, biz yancıyız. :D:D:D

Alsın alsın, çok güzel bir alettir tekne. :D:D:D
    Hiç bir sıkıntısı da yoktur. :D

Çeşme, çipura yatağı zaten. Mevsiminde bolca çipura çıkar.
    Sırtı da kofana falan da denk gelir. Okut bunları arkadaşına. :)

Hayırlı olsun şimdiden. :)

Levrek konusunda, evet ben yardım etmeye çalışıyorum ama bizim durum; Körler, sağırlar birbirini ağırlar durumu. hihi
    Benim klavuzluğumdan bu kadar olur. :D
    Klavuzu karga olanın............ hihi

Denk getircez, getircez. :) Elbet bozacak bu hava bi hafta sonu. :D:D:D
    Geçen hafta hiçbir yerde tık demedi, merak etme. Sen elini alıştıra koy yeter. :)

2. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi o konuyu pek bilmiyorum zaten buraya konu açmamın amacı da buydu neleri göz önünde bulunduralım bu şekilde iş görürmü diye fikir edinmek için, uyarın için teşekkürler

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Bu arada balık buluculara koordinat işaretlenmiyor. O iş için GPS almanız lazım ki en ucuzları 700 TL civarı. Kestirme almayı öğrenin. Doğru noktayı gözle bulabilirsinz. Usta kaptanların hiçbirinde GPS yok.

Levrek için Sanırım Pazar günü hava lodosla bozmaya başlıyor. Volkandan Lodos için tavsiyeler bekliyoruz artık:rolleyes: Nasılsa öğleciyim, pazar akşam suyuna at-çeke gideym diyorum. Gece yarısına kadar yoklama çekebilirim. Acaba nereye gitsem?:rolleyes:

4. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Sinan, şimdi sana git veya gitme demek, hele konu levrekse pek mümkün değil. Çünkü en olmayacak hava da bile bakarsın av verir. Beni zor durumda bırakır ama gene de düşüncemi yazayım. Gidip gitmemeye sen karar ver.

Lodos nerede ben göremedim. Lodos demek için rüzgarın Güneybatı esmesi lazım benim bildiğim. Pazar günü güney göstermekte.

Bafor olarak ta 3-4'lerde seyredecek poseidona göre. Hem rüzgar ters hem bafor düşük. Dalga olarak ta konumumuzda 2 metre üzeri dalga beklemiyorum.

Deniz, karşıyakadaki duruma göre çok düşük ve net.
    Ay durumu, dolunay. :(

Bu şartlarda evde oturup, ailene vakit ayırmak şartsal olarak çok daha isabetli bence ama gene de ne olacağı bilinmez. :rolleyes:

Ben işi bilen biri değilim, halen öğrenme aşamasındayım ama levrek bakımından bana göre pekte güzel şartlar bu hafta sonu yine yok. cyrr

5. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Yani belki su biraz bulanır diye düşündüm. Yoksa şartlar tabii uygun değil. Geçen yıl aynı şartlarda ilk Levreğimi yemlide almıştım. İbre at-çekten yemliye dönmeye başladı bizde. Mırmır ve minekop haberleri aldım.

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Minekop haberini hangi bölgeden aldın?

Hiç denk gelmedi bana bu balık. :eek:
    Yakalamayı arzu ettiğim türlerden.

Mahzuru yoksa özelden falan yazarmısın, nereden çıkmış minekop?
    İrimiymiş?

7. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi geçen sene bu zamanlar falan yakalamıştım ben de minekopu, nokta olarak tarif vermiştim yanlış hatırlamıyorsam, istersen bi ara dene o noktayı.
    Not: Eğer hatırlamazsan iki hafta önce göbeğime kadar suya girdiğim noktadan 25 metre kadar sağ taraftı :D:D:D

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hatırlamaz olur muyum kardeşim sağol. :D:D:D

Biliyorum senin nereden tuttuğunu, Sinan'a sorma sebebim aynı bölgeden mi yakalanmış, onu tespit etmek. ;)

Ben balıkla yatıp, balıkla kalkan bir adamım, her ne kadar dişe dokunur pek bişey tutamasam da. Akşam ne yediğimi unuturum ama nereden, ne tutulmuş unutmam. hihi :laughing:

9. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Biz de artık balıkları sadece tezgahta ve raporlarda gördüğümüz için bu bölgeden bir av fotosu gördüğümüzde dedektif gibi haritadan ışık açısı dağ sırası vs gibi ip uçlarıyla bölgeyi yakalamaya çalışıyoruz :D:D (işin çoğunu özkan yapıyor bana onaylamak düşüyor) :)