Sabah Sürprizi :)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Salih

Merhaba.. :)

Son sarı kuyruktan sonra hiç bir hareket yoktu bulunduğum bölgede.Sadece akşamları lambukaların haberleri gelmekteydi. :) Onlarla da rövanş maçım var daha, erteleyip duruyorum. :rolleyes:

Bu sabah 6 gibi levrek denemeye çıkmıştım, daha 2 veya 3. atışımda telefon çaldı.Arkadaşım otogara geldiğini onu alıp alamayacağımı sordu.

Oda balık avına hevesli yeni spin takımını yazın yaptığım bir arkadaş.Onu aldıktan sonra kahvaltılık falan 6:30 u geçiyordu saat.Son hatırladığım 6:45 idi.

O sıralar limon sahteyi atıp boş boş çekiyorum.Arkadaşın yanındakende hiç balık tutamamıştım. :eek: Bugünde yalan oldu diye konusuyoruz. :D

Sahtemi attıktan sonra az miktar sarmıştım ki o beklenen vuruş geldi. hooked

Ama böyle bir ağırlıkla daha önce karşılaşmamıştım.Balık bastıkça basıyor dibe doğru.Kesik aralıklarla bir miktar misina alıyor ben sarıyorum.Sardığımı geri alıyor böyle bir süre devam etti. :)

Sonra arkadaşa oldukça büyük birşey bu, ne acaba, lambukamı :confused: hiç su üstü yapmadı.Aklımdan akya-sarı kuyruk türevi bir balık geçiyor.

Balık bastıkça basıyor, kamış kırılacak diye gözler kamışta :eek: sonra baktım ki balık yaklaştı fakat çok dipte ve kamışın ucunu nerdeyse suya değdirecek.

Makineyi sarmadan kamış ile yavaş yavaş balığı su üstüne kaldırdım ve misina boşluğunuda topluyorum.Bir süre böyle devam etti.Bu arada kalamayı biraz daha sıktım fakat yine ani kaçışlarla misina alıyor.

Balık biraz yoruldu ve fazla depelenmeden gelmeye başladı artık.Fakat çıkarmak mesele :D Balık yok diye kepçeyide almıyorum bir kaç gündür yanıma. :D

Balık en son önümdeki kayanın altına doğru geldi.Fakat aynı noktada lambuka mono misinamı kayaya sürterek koparttırmıştı. :eek: Kamışla sakince yine balığı kaldırdım, tabi ip misinaya güvenerekten.

Balık su üstüne çıktı ve bembeyaz karnı artık gözüküyordu.Evet bu palamut familyasından fakat oldukça büyük :eek: Torik olmuş :)

Asıl sürprizi burada gördük. :) Balık sahteye kuyruğundan yakalanmıştı. :eek: Ve iğne öyle bir girmişki o sert kuyruğun diğer tarafından çıkmış.

Sanırım sahteden son anda vazgeçip o hızla altından geçerken kuyruğa çarptı sahte.

Akıntı balığın lehine birde kuyruktan çekiyoruz.Kuvvetine bakınca dedim 5 kilo birşey herelde :p

Balığı yan yatmış şekilde yaklaştırıp oltayı arkadasa verdim ve balığı sudan sakince aldım. :Alk

O sakin balık son anda yere bırakınca, kuyruktanda tutamadığımız için çırpındı ve sahtenin gagasını kırdı :eek: sonrasında farklı bir kaç sahte daha atıp avı sonlandırdık.Lambukalar güneş görünmeye başladıktan sonra geldikleri için yine elimden kurtuldular :D

Balık 59 cm 2.2 kg geldi. :)

Kamış : Shakespeare Omni 240 10-30
    Makine : Daiwa Exceler 3000H
    Misina : Sufix 832 0.20 örgü
    Sahte : Remixon fortuna salti
    ......................................................................................................

Dün sabahta bir lambuka ile yaklaşık on dakika laf dalaşına girdik :D
    Sahtemin peşinden her atışımda dibime kadar gelip, sahteyi koklayıp koklayıp laf atarcasına bakıp geri döndü. :D :D

Birde sahtemin peşinden bir balık geldi fakat tek görebildiği kuyruğu ve bir karış gerisiydi.Kuyruk çatal değil levreğinki gibiydi fakat levrek değildi.Oldukça derin bir yer, su üstüne yakın açığa gitti.Tahminim lüfer familyasından :rolleyes:

Son olarakta ben yakalamasam da ev halkının yaptığı tekne avlarından bir kaç kare. Oldukça güzel çupra çıkmakta, 500 gr üstü çupralarda mevcuttu onların fotoğrafları, hediye edildiği için yok.Fleto sardalye ile güzel av vermekte. :)

Rast gelsin reeling

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Masallah torik olmus bu. Tebrik ederim. Aykiri yakalanmasi da av zevkini arttirmis. Rapor da oldukca ayrintili zevkle okudum.

3. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Salih sayende banada akşam sürprizi oldu İstavrit kadar olmasada :) palamut ve irice olanlarının yeri bende başkadır tutuşu olsun heleki aykırı geliyorsa deymesinler olta başındakine :) yemeside gayet güzel yemekten bahsetmişken getir onu fırına salalım bakalım nasıl poz verecek :laughing:

Birde şu Lambukalar ah onlar yokmu ne istiyorlar senden :)

Ev halkınıda yabana atmamak lazım bir tebrikte onlara :)

Tebrikler daha güzelleri gönlüne göre olsun rastgelsin

4. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Kardeş tebrikler, müthiş bir heyecan yaşatmış olmalı sana, İnşallah yakında lambukalardan da rövanşı alabilirsin, rast gelsin

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Salih, çok güzel bir av yapmışsın kıyıdan. :)
    Gerçi faüllü yakalamışsın, kuyruktan falan, nasıl becerdin bilmiyom ama çok şanslı bir av olmuş. Hele o balığı spin takımla kuyruktan tutarak zaptedmek ayrı bir meziyet bence. :)
    Lambukaların da alacağı olsun, beni de deli ettiler. :D

Çipuralar da çok güzel. :) Lüfer zokalarına atlıyor deli fişekler. Kaptan hergün 3-4 tane tutuyorum demişti zaten. hihi

Yalnız 2 kolyoz zebil olmuş. :(
    2 kolyoz demek, dört lüfer demek. Yazık olmuş :D

Nice güzel avların olsun. :)
    Bu arada Fortuna Salti ilk siftahını yapmış. :)

6. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler Roy Abi, aksiyonu bol mücadelesi oldukça keyifli ve heyecanlı bir av oldu. :)

Rastgelsin reeling

Teşekkürler Mert Abi ,Sahtenin son iğnesinden ve balığın tam kuyruktan yakalanması cidden zor anlar yaşattı :D Akşam üstü afiyetle yendi :hungry: Tadıda oldukça güzeldi :) Bir dahaki sefere göndereyim :D

Lambukaları alıkoymak istemesemde, tutma keyfi bambaşka olduğu için bir günü onlara ayıracağım, dertleri neymiş öğreneceğim :D

Rastgelsin reeling

7. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Tebrikler çok güzel bir balık. Hele de kuyruğundan yakaladın mı dı mücadelenin dibine vurmuşsundur.

Remixon sahtenin çalıştığı haberlerini görmek beni çok mutlu ediyor. 5 tane aldım bende:D Bölgemiz bu aralar coştu gidiyor. Dip balığı da güzel avlar veriyor.

Devamına rast gelsin.

8. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler Yasin Abi :) Heyecanı gerçekten müthişti, ağzından yakalansa bu kadar uğraştırırmıydı bilmiyorum :)

Rastgelsin reeling

Teşekkürler Volkan Abi :) Tek bir üçlü nasıl saplandıysa artık karaya alınca bile zor çıkarttım.Arkadaşın şansına geldi sanırım :)

Lambukalar güneş kendini gösterince çıkyorlar piyasaya fakat, dün sabah bekledim o zamanı, sahte ayrımı yapıyorlar :D direk atladıkları sahtelerimi kopardıkları için atlatmak sorun olacak gibi :) Gerçi tek bir tane denk geldi sürekli dibime kadar gidip geldi.Kalabalık olsa sen kapcan ben kapacam derken biri atlardı diye tahmin ediyorum.Bu sefer kurtuluşlarıda yok :)

Çupralar gündüz vakti çıkıyor Volkan Abi, sabah 8 den sonra gidiyorlar, lüfere nedense giden yok bizden :)

Fortuna salti yadeği olmadığı için rafa kalktı :D Var ama bir başka modeli olandan, daha kısa gagalı ve ince :) Aksiyon almasında onun biraz sıkıntı var ağır çekimde dümdüz geliyor çoğu zaman :eek:

Rastgelsin reeling

9. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler Sinan Abi :) Şimdi koptu kopacak korkusuyla geçen güzel bir mücadeleydi. :) Lodos artı yağmurda kapıda levreklerde gelmek üzere , kıyıda ispendek gördüm aylar sonra en sevdiğim levrek mekanında, bu bile sevindiriciydi :D

Rastgelsin reeling

10. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Anlatımıyla, fotoğraflarıyla emsal bir rapor sunmuşsun tebrik ederim Salihciğim.
    Gönlünden geçen nice güzel balıklarla da hemhal olasın.:)

11. serdark34

serdark34 Serdar

Favori Makine:
    Ryobi Ecusima
    çok harika bir av olmuş, anlatım da çok başarılı. afiyet olsun güzel ve iri bir balık, tebrikler :)

12. cakall

cakall Burhan Sait

balık intihar etmiş sanki :)
    tebrik ederim daha büyükleri denk gelir inşallah

13. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Salih tebrik ederim , baba bir torik bu yahu :) dil burnundan mı aldın ?

14. zagor61

zagor61 Murat KILIÇ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Seamaster 420, Daiwa Crossfire 2,40, Shimano Alivo 360
    Favori Makine:
    Penn Affinity 7000, Ryobi Appower 8000, Shimano catana 4000
    En İyi Avı:
    40 cm Baltabaş Karagöz
    Tebrik ederim. Güzel balıklar. Bizbe böyle süprizlere açığız.

15. ssolmaz

ssolmaz Serkan

Salihcim tebrik ederim avını.
    yine kıyı için zor denebilecek bir balık yakalamışsın. boyutları da epey güzel.
    takımlarını yenilemen çok isabet olmuş. önceki misinan muhtemelen bu balığı alamayabilirdi diye düşünüyorum.
    inşallah daha büyükleri rastgelir ve heyecanlı avların olur.

16. vayacon

vayacon Gürel

Av da fotolar da col guzel. "Plankton" sünger bob 'tan mi geliyor? Hamburgerin tarifini ele geçirebildin mi?

17. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler Nuri Abi :) Balığın yakalanma ve kıyıya alma anı raporu rapor yapıyor :) Rastgelsin reeling

Teşekkürler Serdar Abi :) sizlerede rastgelsin reeling

Teşekkürler Burhan Abi :) Arada bir böyle sorunlu balıklara ihtiyacımız var hihi

Rastgelsin reeling

Teşekkürler Özkan Abi :) Aynen dil burnundan :D Rastgelsin reeling

18. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler Murat Abi :) avlandığım bu noktada ne zaman ne geleceği belli olmuyor :) Sürprizli avlar rastgelsin reeling

Teşekkürler Serkan Abi :) Kesinlikle daha ilk saniyeler takım patlardı :eek: Lambukalar bu kadar zorlamamıştı.İp misinayıda biraz kalın alma sebebim bu tür durumlar :) bol akisyonlu avlar Serkan Abi rastgelsin reeling

Teşekkürler Gürel Abi :) Sünger bob taki plankton hiç aklıma gelmemişti :laughing: Sevdiğim bir çizgi dizi :) Ama uzun zamandır izleyemiyorum :)
    Rastgelsin reeling