17.10.2014 Kıyı Surf Casting Avım

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Uğur09 tarafından paylaşıldı.

1. Uğur09

Uğur09 Muammer

Favori Kamış:
    Mitchell Mediterranee 430 Surf
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer nose pover
    En İyi Avı:
    740gr ve 480gr.(2)'si aynı anda ÇUPRA
    Merhabalar balık avı dostları, 17.10.2014 tarihinde yapmış olduğum gece surf casting avımdır.
    Kullanılan İğne : Kamasan B940 No:2 ve Owner 5100 / 2 No
    Klasik 2 iğneli dip takımı ( ana beden 0,35 normal misina - kollar 0,27 FC )
    Kamışlar 4,20 Surf
    Yem: Boru kurdu, sülünez, karides
    Belki çok daha kısmetli ve bereketli geçmeye aday olan bu Surf Casting avım kıyıya ve bizim oltalara nerdeyse 15m kadar yaklaşıp önümüze ağ atan ve kürekle sürekli denizi vuran bir tekne tarafından sabote edilmiştir. :mad: Oltalarımızı ve bizleri gördüğü ve duyduğu halde (üstelik uyardık ama uyarımıza biz taş’mı yiyeceğiz diyerek karşılık verdi.) göz göre göre gelip önümüze ağ atan o teknenin güya kaptanını (?) nezdinizde kınıyorum. :mad: Böyle olmamalı insanlar, avcılar birbirine saygılı olmalı !!! :) :thumb:
    Teknenin ağlarını toplayıp gitmesiyle gece 03:00 ve 07:00 saatleri arası (3) tane mırmır alabildim. Mırmırlar sadece boru kurduna geldi bu avımda sülünez ve karidesi tercih eden balık olmadı . Saat 8 gibi tekne kaptanına olan kızgınlığım ve kırgınlığımla avımı sonlardım. Umarım bu yazdıklarımı Küçükkuyu civarında tekneyle av yapan balıkçı arkadaşlar görürler ya da duyarlar ve kıyı olta Surf Casting avcılarına ve avlarına karşı daha duyarlı ve saygılı davranırlar… (Bazı tekneyle balıkçılık abilerimiz , kardeşlerimiz sağolsunlar bu konuda çok duyarlı davranıyorlar. Onlar tabi ki hariç kendilerine duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ederim.) :) Tekne avcılarına da kıyı avcılarına da selamlar herkese rastgelsin.

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler, biraz sinir bozucu olsa da elinize balık değmiş, daha güzel avlar dilerim. :)

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Aynı şeyi bende yaşamıştım. 120 km gidip te avın ortasında böyle birşey yaşadım. Ben senin kadar nazik olamadım. Tüm sülalesini kınadımbanghead Bağırdık çağırdık ama nafile. Cevap bile vermedi. 100 gr kurşunla kafasına atış bile yaptım ama vuramadım:mad:

Dediğin gibi saygılı olması lazım avcıların. Biri varsa orada git başka yere at ağını kınadığımın balıkçısı hihi

Gece avında Boru kursunu tek geçerim. Özellikle bütün bütün taktığımız zaman Levrek bile atlıyor. Bütün boru kurdu takmak içinse biraz zengin olmak lazım galiba hihi

Devamına rast gelsin.

4. tkorkunckaya

tkorkunckaya tkorkunckaya

Kıyıya 100 metreye ağ atamazlar, jandarma sahil koruma ne varsa haber verin, ağlarına el koyup cezayı kessinler.

5. Turkey Fishing Club

Turkey Fishing Club Meriç

Favori Kamış:
    Buffalo 300 Cm Pelican Kamış 50-100 Gr Atarlı
    Favori Makine:
    Alba Star RR 40 - KK 50
    En İyi Avı:
    4.5 Kg Levrek
    Denizin ilerisinde trolcüler, kıyılarda voleciler,

Ben diyorum ki inşallah balık biter de siz de yiyecek ekmek bulamazsınız. O ekmek teknem benim ekmek teknem diye karaya oturmayı göze alacak kadar balık peşinde koşturanlar var ya inşallah onlar katlettiği balığın hesabını veririler. İnşallah Gelecek nesil sizin sayenizde bugün çok da ucuz yiyemediği balığı inşallah gelecekte kilosu 50-60 Tl fiyattan yer. Belki bizde bundan zarar görüyoruz ama sizde inşallah bu kazdığınız çukura kendiniz düşeceksiniz. O zaman görürüm ben sizi, senin çoluğun çocugun gelecekte evine ne götürür ben o zaman görürüm sizi. ALİ MEMET HASAN tutuyo BENDE O YAPRAKLARI almalıyım diyen o voleciler o tekneler inşallah sizde birgün denizlere haftanın 7 gunu gidip hiç birşey tutamaycaksınız. Yakındır.

6. Uğur09

Uğur09 Muammer

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

Teşekkür ederim Volkan baya sinir bozucu oldu. Stres atmak yerine stres yükledik :) Daha güzel avlar seninle olsun...

7. Uğur09

Uğur09 Muammer

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

Valla bende yaklaşık 140-150 km. gittikten sonra bu olayı yaşadım.. :confused: Boru kurdu dediğiniz gibi hele kum kurduysa mükemmel oluyor ama paketi buralarda 4 TL (10) paket alsan mamunu, sülünezi madyası karidesi derken fatura baya kabarık oluyor.... :rolleyes: Keyifli avlar dilerim...:)

8. Uğur09

Uğur09 Muammer

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Valla aynı olayı yada benzerini yaşarsam dediğiniz gibi her yeri arıycam... Ceza kesemeseler bile taciz etmiş olurum...hihi Aynı avlakta yazın zıpkıncı geldi ışıkla avlanıyordu Sahil güvenlik kıyıdan ve sivil olarak gelip adamın neredeyse donuna kadar el koydu... Umarım aynı duyarlılığı kıyıya aykırı ağ atanlar içinde gösterirler...

9. Uğur09

Uğur09 Muammer

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

Ne balıkçalar gördük !!!! Ben tutmasam Yunanlı tutacak diyor... banghead Mantık bu olduğu sürece aç kalacakları evlerine tek bir balık tutamadan gidecekleri günler çok uzak değil... Gönlünüzdeki balıkları yakalamanız dileği ile restgele... :)