T.dag Tayfa paşa ve kral

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında joqu tarafından paylaşıldı.

1. joqu

joqu koray

Favori Kamış:
    okuma sea salina 10-40
    Favori Makine:
    okuma trio 40S
    En İyi Avı:
    sazan 5kg,levrek 1.5 kg kofana
    Herkese merhaba arkadaşlar işlerimin yogunlugu nedeni ile balıga cok sıklıkta cıkmasamda bu sevdadan kopmak imkansız bu yogunlukta bile kacamaklar ara ara devam ediyor havasını buldugum an dogru denize :)
    Konuya girelim :D akşam iş çıkışı hava rüzgarlı güzel poyraz var içimden sabaha kadar inşallah bole gider dedim erkenden yattım sabah 5 te gozleri açtım dogru meralardan birine cufcuf :D Son zamanlarda su üstüne merak saldıgımdan lüfer icin aldıgım bir sahte vardı fakat bunun aksiyonu sola dogru tık tık tık bosluk al zikzag cektir cart curt en fazla 5 dk sonra kol omuz pert oldugundan bu sahteye yoneldim bunda bukadar eziyet yok direk kamısı 90 derece yere dogru tutup asagı vurdura vurdura sarıyorum neyse sabah safak sokmesiyle beraber basladım yapıstırmaya dalgaların icinden girip girip cıkıyor sahte bi saga atıyorum bi sola bide ortadan ara gaz:D Neyse atıslara devam ederken hava acmaya basladı derken pat bi vuruş aha dedim aldım reeling baktım su ustunde atlamaya basladı ahanda lufo oltada :D tam kıyıya geldi kaldıram dedim dustu banghead Neyse atışlara devam 20-25 dk sonra bi vuruş bi tasma busefer dedim dusurmeden alacam :rolleyes: ve oyle olduda guzel bir lufo oltanın ucundaydı mrsparkle Lüfola bi selfi ardından bi saat kontrol baktım daha bi 40-50 dkm var dalga boyuda dusmeye basladı atışlara devam.. Neyse bi ara dalgaların arasından kosagelirken benim yigit birden cakılıverdi aha dedim bi baktım cırr o ses :eek: aha dedim busefer kofana ama bu iste gariplik var tam gaz kıyıya pararel sola dogru gidiyor su üstünede çıkmadı dedim bu paşa sanırım neyse 40 saniyelik bir mucadele taşlık bir alan pat levo kıyıda 3200gr ;)dedim bukadar yeter sıra geldi resim cekmeye bi selfi yapam dedim ama telefonun şarjı bitmiş takmayı unutmuşum topladım pılımı pırtımı dogru eve gidip biraz sarj edip evde cekmek nasip oldu ordanda işe :) Lüfer bu sene gec kaldı ama onumuzdeki gunlerde patlama yapacak kanısındayım herkese rastgelsin.NoT: Beklenen bir rapor daha var ancak ona anlatılcak cok sey var zaman bulunca atıcam ;) Rastgele..

Kullanılan ekipman :
    Shimano ventange 2,70 20-50gr :thumb:
    Shimano solstage 2500 :thumb:
    Okuma Seabass 0,28 misina tavsiye ederim ;)
    Sahte : Fortuna Salti 15cm 37gr Renk A475 Floating Su Üstü

Baluklarrr :)

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Tebrikler Koray. Güzeldi, sonraki raporu da bekliyoruz.

Neşeli günler daim olsun.:)

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Tebrikler. Bu sahte benimde çok ilgimi çekmişti. Daha çok popping jigging tarzı avlananların kullandığı iri popper cinsi sahteleri andırıyor. 2 katındaki Lüfer atlıyorsa demekki aksiyonu güzel bir sahte. Fiyatıda gayet uygun.

4. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    tebrikler, daha önce panicpreyle levrek yakalayan görmemiştim. rastgelsin

5. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
    tebrikler Koray. afiyet olsun..
    geçen sene ki lüferi arıyoruz hepimiz.. maalesef o coşku yaşanmayacka gibi burada bu sene..
    diğer raporu bekliyorum bende merakla, rekor denilebilir mi :) ?

6. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

tebrikler koray özellikle Levrek sağlam..DAha iyileri rasgele :D

7. mserler

mserler serdar

tebrik ederim Koray. avların daim olsun,oltanın ucu hiç boş kalmasın.

8. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Maşallah çok güzel av olmuş. Tebrikler sıradakini bekliyoruz.

9. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Ah Koray ahhh...
    Verdin yine gazı :)
    Tebrikler arkadaşım, inşallah devamı da gelir.

10. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Koray, çok güzel avlar. Hem levrek, hem lüfer artık bollaşacak muhtemelen. Daha güzel avların olsun.

11. osakan

osakan Özkan

Favori Kamış:
    Major Craft Huntaway
    Favori Makine:
    Cormoran Black Star Z-10 Pif 3000
    En İyi Avı:
    Hepsi en iyi
    tebrikler kardeşim, paşa güzel duruyor, predatör de bonus olmuş. Nice avlara...

12. joqu

joqu koray

Favori Kamış:
    okuma sea salina 10-40
    Favori Makine:
    okuma trio 40S
    En İyi Avı:
    sazan 5kg,levrek 1.5 kg kofana
    Teşekkür ederim rapor yolda geliyor ;) amin cümlemize neşeli günler inşallah
    Teşekkürler.Evet ben genelde butür cins sahteleri denemeyi severim yabancı bir videoda kofanaları lüferleri buna benzer birşekilde avladıklarını izlemiştim tam o sahteye benzemesede hemen hemen benziyor deneme amaclı aldım fakat iyi işler cıkarttı sakin havada daha güzel geliyor fiyatıda gayet uygun rengide cıvıl cıvıl pembesi daha bi güzel ;)
    teşekkürler valla ne yalan söyleyim bende ne gördüm ne duydum lüfere iş yaptıgını azcok biliyordum ancak levrek piyangodan cıktı desem yeri var :)
    özden agacım merhaba valla bu sene lüfer epey gecikti aslında istavritte gecen senelere nazaran kıyılarda pek yoktu palamut durumu iyi kanımca lüfer daha geçişte şu sıralar akması lazım artık bekliyoruz yaşayacaz inşallah rapor yolda geliyor rekor seviyede :thumb:
    teşekkür ederim cem bey bu bişi değil daha sağlamı geliyor atıcam birazdan :)daha iyileri sizlere rastgelmesi dileğiyle..
    teşekkür ederim serdar bey cumlemize inşallah sizlerinde oltasının ucu boş kalmaması dileğiyle rasgelsin..
    vay doktorum nasıl gidiyor sesin cıkmıyor yahu sıradaki yolda şu sıralr işlerden başımızı kaldıramıyoruz bi ara çıkartma yapalım :)
    ayhan abim ah senle şöyle paslaşıp çıkabilsek seninle av yapmak apayrı bir zevk sezon geliyor abim hazırla kendini :)
    teşekkürler volkan abi sizlerin avlarınıda gıpta ile izliyoruz umudumuz bollaşması yonunde *** tutacaz fırsat buldukca teşekkür ederim iyi dileklerin icin..
    Çok teşekkür ederim agacım sizlerin avlarıda bizleri keyiflendiriyor okurken izlerken tutmuş kadar keyif alıyorum ellerinize sağlık oltanızın ucu boşkalmasın herkese rastgelsin..