18-19 EKİM 2014 LÜFER AVLARINA DEVAM

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Yer : Marmara
    Av: Lüfer avı
    Yem: Zargana
    Takım : Uzun olta
    Kurşun 350 gr.
    Ava katılanlar: Boğaç&Ali.

Bu hafta balıktan bıkmış bir halde başladığımız av günümüze Cuma gecesi alınan bir kasa zargana ile başladık, hava sıkıntılı, sadece ve sadece rehabilite amaçlı yapılan avlarımızda bu gün güzel olsun diyerek saat 7 gibi meradayız, balık o kadar verimsizki o kadar olur akşama kadar yaptığımız çabalar sonucunda Cumartesi günü 6 balık tutabildik.

Pazar günü ise yine aynı yemlerle devam etme kararı aldık ve keyfe keder tekrar denizdeyiz. pazar günüde toplam 8 balık geldi 18-19 Ekim günü toplamda cumartesi 6 balık pazar 8 balık toplamda 14 balık ile hafta kapatılmıştır. balıkları hala yemedinse o güzelim hayvanlar ağlamıştır bak...

Dahasına ve bereketlilerine rasgele.

2. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Balıkları ağlatmamak lazım :D Ellerinize sağlık usta. Geçen hafta tam bir kara pazardı adaönlerinde...

3. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil
    Tebrikler.
    Geçen marketteki balık reyonunda lüferin fiyatının 24 tl olduğunu görünce 2-3 kilo alayım dedim. Poşete doldurduğum balıkları temizlemesi için görevliye verdiğimde, bana söyledikleri ile dumur oldum.
    - "24 TL nin adet fiyatı olduğunu biliyorsunuz değil mi abi!"

Poşetteki balıkları boşaltıp Levrek aldım.

Ve dün balık malzemeleri satan mağazaya giderek yeterli miktarda hazır lüfer takımlarından aldım. Fakat sonrasında Lüfer avı ile ilgili yaptığım araştırmada Alanya'da pek şansımın olmadığını gördüm. Bakalım, kısmet yine de şansımı deneyeceğim.

4. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    tebrikler. lüfer akını azaldı sanırım. geçen hafta daha bereketli olduğunu duymuştum. sanırım yavaş yavaş çinekop ve sarıkanat raporları gelmeye başlar bu saatten sonra. çapari hazırlamak lazım :)

5. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Sonerim zannederim bu hafta balık daha fazlaca akacaktır ki akan balık 1 kanat olarak aktı daha yukarıda yaklaşık bunun benzeri 3 kanat daha duruyor gibime geliyor. kısaca daha başlamadı bu hafta kuvvetli poyrazla beraber kanalda yada ada önlerinde patlayacaktır muhakkak.

6. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Denemekte her zaman yarar vardır. sonuçta uzun olta kullanılacağından takıma her türlü balığın sarkması mümkün bence kesin deneyin merada balık varsa gelmem demeyecektir.

7. sunshine

sunshine tamer

Bereketli olsun abi bizim buralarda vardi balik sali gunu cok vardi tekneyi yiyeceklerdi nerdeyse.

8. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Tebrikler abi 14 balık da hiç fena değil ama yine de şanssız olduğumuzu düşünüyorum. 2 balık akını arasındaki 3-4 günlük süre haftasonuna denk geldi. Biz de o pazar 2 lüfer birkaç sarıkanat alabildik. Pazartesi gününden sonra balık tekrar coştu.

9. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Engin daha Lüfer meralamadı gelip geçiyor balık ki yukarıda çok balık olduğunu tahmin ediyorum balıkk bu saatten sonra hele hele 29 ekimde deli gibi akar gibi çok balık tutulur yine sarıkanatların girmesi zaman alacaktır gibime geliyor. geçen sene 12 kasımda zannederim paydos etmiştirk bu sene karla kışla beraber bu balık gelir diyede düşünüyorum. aylar bir ay geri sarktı takvimlere göre daha gelen balık ilk ağız balığı gibi duruyor.....

10. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Dur bakalım Tamer daha bu hafta başı raporunu açmadım onada sıra gelecek sırayla, balık ki ne balık sorma

11. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    işte görüştük ya pazar günü merada biraz balık yaptı o kadar bereket versin dedik hafta başı ise çok balık vardı dün bugün ise çıkmadık denize beklemedeyiz yarına inşallah...

12. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Tebrikler Usta. Bazende aktif dinlenme yapmak gerekir değilmi . Fazla yorulmadan keyfini çıkara çıkara :) Şansınız her zaman bol olsun..

13. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Aynen öyle haklısın Üstad, masamızda oturamaz olduk şu sezon bitsede bizde biraz kendimize gelsek hayırlısıyla demeye başladık

14. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Ali kaptann elinize sağlık :) bu sene daha elime balık değdiremedim, senin raporlarla avutuyorum kendimi :) raporların eksik olmasın abi..

15. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Abi bereketli olsun rastgelsin

Yarında hava bozuk gözüküyor Ayvalık yolu gözüküyordu bana arkadaşlar davet etmişti hava bozuk diye iptal oldu iyide oldu aslında mercanla uğraşmak yerine lüfer palamutla uğraşmayı yeğlerim

16. asım

asım asım bartınlı

reis bereketli olsun

17. boyacık

boyacık volkan ertem

Bereketli olsun ustam. Gece işten dönüşte hemen ilk iş Ali ustamız rapor yazmış mı diye bakıyorum. Tutmuş kadar oluyorum.

18. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Sevgili Aliço,şu sıra gemlik körfezinde lüfer-sarıkanat-çinekop birbirine girik halde.Balık boy boy dolanıp duruyor.Lüfer coşacak derken,günü gününe sarıkanatlar meralara geldiler,ne geç ne erken.Lüferin arkası yokmu diye düşünmekteyim bu durumu görünce.

19. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Sağolasın Fatih.

nerdesin bakalım sesin soluğun çıkmıyor, Hadi balığa özlettin kendini artık..

20. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Mert herkese bereketli olsun inşallah.

Lüfere devam başkasına bakma dahi...şu an erken her zaman var diğer balıklardan sezonunda Lüfer.