KIRKLARELİ CİVARI GÖLLER

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında x-a-3 tarafından paylaşıldı.

1. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    Arkadaşlar Uzun Zamandır Nette Kırklareli ve Çevresinde Bulununan Göl ve Barajlardaki Balık Çeşitliliğini Araştırıyorum Ama Forumlardaki Bilgiler Çok Eski...
    Verilen Bilgilerde Özellikle Turna Yayın Gibi Bazı Balıkların İsimleri Geçmiyor Ama Artık O Sularda Bu Balıklarda Bulunuyor Hemde Trofe Boylarda...
    Yani Açılan Konular En Az 5 Yıllık Konular...
    Güncel Olarak Listelenebilirse Bir Çok Arkadaşımız İçin Yol Gösterici Olacaktır... Şimdiden Herkese Teşekkür Ederim

2. umitkoy

umitkoy özgür er

Üstad tekirdağ harici bölgelerde turna ya az ya hiç yok. Ben de inanamıyorum ama maalesef durum bu. Armağanda iki sene oldu at çek yapıyoruz hepi topu 1 turna aldık, heryer testere. Şeytandere de varmış raporlardan gördüğüm ama onun dışında kırklareli boş, edirne de enez e doğru yeni karpuzlu da olduğu söyleniyor ben daha gitmedim. Üşenmiyorum turnaya tekirdağına gidiyorum. Tunca dan son bulabildiğim turna raporu 2007 den. bana daha denk gelmedi.

3. umitkoy

umitkoy özgür er

Bir de lüleburgazdaki göletlerde var onu unuttum

4. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    **** dediğiniz gibi bazı bölgeler var bilinen ama bilinmeyen veya balık popülasyonu değişmiş olan yerlerde var trakya bölgesinde bulunan baraj göl gölet akarsularda tam olarak hangi türler var bunun hakkında bi araştırma yapmak lazım ve göl ismi ve balık türlerini sıralamak lazım... acaba tümden bilen arkadaş yok mu :/

5. meLanKoLia

meLanKoLia Murat

Lüleburgaz çevresinde hangi gölde turna çıkar? Bilgisi olan var mı?

6. mebeos

mebeos mehmet emre bingül

takipteyim bende yeni başlıyorum yeni yerleri öğrenemm lazım