LOBBUĞH DOLMASİ

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında balli tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yemek pilani yapir paşa.

Ele sanki midem birez ezildi neyse. Hele bir etrafi kolaçan edim, bahim helbet rızgi veren bari huda bize de bişe düşer herhal. Nere gidim, nasi edim? Hah, buldum avile oyanni gidim. Gidiiim, ele ta gıyiya geder gidim. Oradan bir tur atim bişi rasladi rasladi, raslamazsa avele oyanni giderem. Ey fikir vallah, hadi bismillah.mrsparkle

Tın tın gezir paşa.

Bir sağdan kulaç, aradan yarım saat geçir bir soldan kulaç. Arada bir bahir bön bön. Ula neyidi, bah gine unuddum? Haa, tamam, yemlenmeye çıhmışdım he mi? Tamam, tamam şindi hatırladım.;)

Makarnalari gördi paşa.

Ula! Ula bunnar ne bele?:eek: Ula hegget bunnar ne bele? La hele dur, ambunnardan bi tene alim. Hıım, la bu ey bişe. Hemen yudulir, çeynemeye gerek yoh. Bi de datli, yumuşah. Hey cenabi rabbül alemin, sen nelere gadirsen! Bu yaşima geldim heş belesini yememişdim. Hele de bu zamanda. Bi de maşallah tarlasına düşmüşem, tükeneceği mi var? La hele dur avunu da bir yiyim. Ahan bah bi tene daha, dur hele buni da yiyim. Anbah aha bi tene daha. Uyyy! Bunnar ne hoş bişeler bele, zehmetsiz, lop yudisan. Ambele ambu sağ gırahdakinnneri topliyip gidim, sora ele dabanımın üsdüne geri döner gelirem başa. Elli burdan elli de ordan eddi mi sene yüz. Bir dönüm daha gider gelirem, ahan sene oldi ikiyüz!mrsparkle

Sasame chinu seggiz numara ganciya yahlaşdi paşa.

Ecep gaç oldi, ne geder yedim? Allalem ikiyüzi aşdıh mi ne? Yoh adam o geder olmadi da belki ikiyüze yahlaşdıh hama hama. Voleyyv, hele az dur, bah orda bitene de ikili varmış! Hey yımırtiya can veren Allah, demah bele ikili de yaradirsan ele? Tamam dur hele pisboğuzluğun elemi yoh.:cool: Önce ambuni bi yiyah, sora da ambuni aldıh mi gelsin ikili.

Vuslata erdi paşa.

An bah gördün? Heç olmasa ağzan bişe geldiğini görirsen. Bu ikililerden gine olsa daha ey olurmuş ama, neyse bu da ey, zarari yoh. Etrah doli bunnardan.:p

Ofsayta düşdi paşa.

E’ee? Niye bele oldi? Dodağımın kenarına batir neyse. La bu neydi? La’ı! La, çıh, la oğlum nevolir? Bu niye çıhmir, allah allah? Tüküremirem de ama, girdi oriya bi kere. Hele bahki çıhir mi allahın gehri gezzebi?idk La dur ben bunu yudim. E hani yudamiram da. Valla ey bulduh, bu ne zulumatidi!? Dur hele bi gafa salliyim. La bu beni tutir! La gaç oğlum gaç! Nere gaçirsan oğlum? La bu seni ağzından tutmuş!hooked Olsun sen gine de gaç, belli mi olur belki gulturursan.Leeyvv, la bırah beni! Vola merhemetin olsun, vola allahdan gorh! Vola etme eyleme. Bırah, bırah da gidim! Vallah billah daha onnardan yemiyeceğem. Volaaa!!banghead

Gıyıda soluhlanir paşa.

Olan oğlum neyiddin şindi he? La nerde görülmüş ele lobbuğh dolmasi ki hemen yudasan he? Ahılsız oğli ahılsız. Demir misen ömründe görmediğin bişeydi, ne diye tamah eddin de yedin? Ya bunda bir hillekarlıh varsa diye niye demedin.:confused: Hele hepsi neyse de ambu ganciya ne demeli. Hele bah o bi kırddik boyiynan nasi beni enseledi. On seggiz mi yirmi mi nedir, ya o misinaya ne demeli. Ola ona bile gücün yetmedi. Hani ele ki yalandan horozlanirdin hı, nevoldi? Bi de hava basirdin millete; dört kilo yeddiyüz gıram gelirem. La sus oğlum sus, bi de gonişirsan...:eek: banghead

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Maşallah güzel av olmuş yine. Anlatim ballı nuri abi tadında :) bi biz deneyemedik şu makarnayi vallaha

sabriyazici bunu beğendi.
  3. katilhamsi

katilhamsi Kadir

Favori Kamış:
    LINEAEFFE IM CASTING SURF 390cm 100-250gr
    Favori Makine:
    Okuma Compressa CP 65
    En İyi Avı:
    Gomit
    Kalemine sağlık Nuri abi...

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Çok teşekkür ederim aziz dostum, sağolasın.;)

Bilmiyorum iyi mi yapıyorum ama şive ile yazınca sanki daha bir extra hoşluk oluyor gibi. Hem daha doğal hem de içimden geçenleri ifade etmeye daha uygun gibi. Bu durum okuyanlar için özellikle şiveye aşina olmayanlar açısından sıkıntı olma ihtimaline sahipse de daha öncede bu meyanda paylaşımlarıma olumlu geri dönüşler aldığımdan, galiba hep böyle devam edeceğim gibi gözüküyor. Okumakta zorlanan veya başka türlü nedenlerle bu tarzı beğenmeyen olursa da -ki eminim böylesi kimseler de vardır- kusurumuzu affetsinler diyelim.:)

Sonki 11,7 kg.lık avım dahil ekipten hiç kimse 1 aydır tek vuruş alamadık. Dün günü kurtaran avımız makarna sayesinde oldu. Muharrem hocam yaklaşık 1,5 kg. lık sazanı boili ile aldı. Ekibimizden Ahmet hocam da boili atmıştı, o da boş geçti. 3 takım bende olmak üzere toplam 11 takım boili/silikon yem. Sabah attığım yemleri bir kaç kez mevki değiştirerek attım akşam faslında aynen geri topladım. Ama makarna fena çalıştı.:p 2 adet sazan yanında 3 te vuruş aldım. Muharrem hocam da şamandıralı sisteme döndükten sonra 2 vuruş aldı makarnaya. Bu vuruşlar belki siraz veya bekir de olabilirlerdi ancak boiliye göre vuruş üstünlüğü olduğunu da söyleyebiliriz.

Makarna candır diyeyim de gerisini sen düşün. Her yönüyle yararlı bir madde. Sazan açısından ne anlam ifade ettiğini yukarıda kendi dilinden anlattım zaten.:D :p

Avcı için de türlü fayda ve kolaylıkları var. Ekonomik, hazırlaması zahmetsiz. En önemlisi de, bizim Erdem gibi acıktın mı al yem torbasını ye.:D

Bu arada; Takım aynı takım ama fotoğraftaki balık yaklaşık 3 kg. olan ilk balığa ait. Paşa'nın fotosunu almamıştım.

Bu ise aynı balığın yakın çekimi.

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Çok teşekkür ederim canım benim. Sizler de gönlünüzce avlar yaparsınız inşallah.:) ;)

6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Aynen Devam Nuri hocam. Şive ile çok datlu oluyoru :D Okurken yüreğimiz ısındı, fotolara bakarken dondu. Güzel bir rapor. Teşekkürler. Kalın sağlıcakla.

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Mademiki ele, ben de dedim di haydi.:D :p

Sinan hocam sağolasın gurban. Daha önceki raporlarıma da beğenilerini sunarak bu kardeşini onore ediyordun zaten, çok teşekkür ederim.

Fevkinde güzellikler siz sevgili dostlara olsun. Selam ve sevgilerimi sunuyorum.;)

8. KorkutAta

KorkutAta Muharrem

Favori Kamış:
    D.A.M FZ SPIN 215 CM
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20
    En İyi Avı:
    sazan, 13,1 kg.; gökkuşağı alası, 2 kg.
    Fotoğraftaki sazanı akşam tarttım ve sana Whatsapp'tan attım. Belli ki bakmamışsın. 3 kilo 600 gram çekti.
    Sazancayı iyi öğrenmişsin, artık senle biz baş edemeyiz. Valllahi pes.

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan

Sazanca? Eh işte, kendi çapımızda. Bu konuda kimse senin eline su dökemez.

Her ne kadar kabak tadı verse de ve sen bu söze gıcık kapsan da:D ben yine klasik söylemimle ifade edeyim: Sıfır vuruşa razı ruh hali ve nasip.

Ellerin dert görmesin sayın hocam. Sen olmasan biz neydeceyıh;)

10. stres_yapma

stres_yapma MURAT

Favori Kamış:
    Şamandralı olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 6,350 kg. lık. Gökkuşağı alabalığı 2,900 kg.lık.
    Marmama denizinde kurbağa bile yok .Adamın dudduğuna bağ

11. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Nuri abi. Gene güzel bir av yapmışsın. Gerçi anlatan için pek iç açıcı olmamış. :) Balığın ağzından anlattığını şive nedeniyle 2. okuyuşumda anladım. :D Fotografları da göremiyorum bilgisayardan. Boili ve makarnaları yerken ağzına chinu saplandı sandım ilk aşamada. :D Neyseki cepten fotografları görünce jeton düştü. Komple şive, alışık olmayanı zorlayan ancak 2. okumada anlayabildikçe eğlendiren, zevk veren bir hikaye oldu benim için. :eek: (zaten kafa dumanlı. :D)

Ellerine emeğine sağlık.

12. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Koca denizi de kuruttun ya, helal olsun sana.:eek: :p

Gel abim, Erzurum'a gel. Misal Şubat tatilini ayarla, buzda ava gidek, sana da tutturak.:D

13. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Valla zevkli, heyecanlı hikayelerin hası sende ama, sen de kafadaki dumanı bi türlü dağıtamadın ki, tadından yenmez enfes paylaşımlarından biz de lezzetlenelim. Yine de sağlık olsun diyelim, inşallah o günler de yakındır.

Avladığımız balıkların gerçek dilini bilsek, diyorum, acaba bizler hakkında ne güzellemeler yapıyorlardır. Hiç şüphesiz bir bir saydırıyorlardır; avına da, yemine de, oltasına da, olta atanına da...:laughing: :D

Çok teşekkür ederim gubani, nicesi siz sevgili kardeşlerime olsun. Sağolasın, varolasın.;)

14. faruk 1905

faruk 1905 ömer faruk akpınar

Favori Kamış:
    remixon telesurf smart 420
    Favori Makine:
    remixon ultra surf 6500
    En İyi Avı:
    40 cmlik kefal
    Tebrikler Nuri ağabey devami rastgele...

15. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Sağolasın Farukcan. En güzellerini siz sevgili kardeşlerime dilerim, teşekkürler.;)

16. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Nuri Abim sabahın kör vaktinde yine içim ısındı sayende, teşekkürlerimi sunarım. Ben de iğneyi sen yuttun sandım, geçmiş olsun dileklerimi yazıp çizecektim amma jeton sonradan düştü :p

Ee biz balığın ağzından anlatıma alışkın değiliz, kim bilir bunların dışında daha ne güzel şeyler söylüyordur bize... Nefis bir anlatım olmuş eline diline sağlık, saygılarımı sunarım abim, öpüyorum ellerinden...

17. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Eğlenceli bir hikaye olmuş.
    Çizgi film izliyormuşum gibi, veya masal dinliyormuşum gibi hissettim bir an. :)

18. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Naif yüreğinin tezahürleri gönlümü okşasa da el öpme/öptürme konusu bu yüreğe “bir hafif ağır geliyor” gubani.:eek:

Saygı ve sevgi bizlerden. Çok teşekkür ederim Cankuş. Nice gönülalan avlar dilerim.;) mrsparkle

19. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Güzellikler siz sevgili kardeşlerimden Enginciğim. Sağolasın, ziyadesiyle memnun oldum.;)

20. Lookman

Lookman Lokman

Favori Kamış:
    Albastar 3233 Galaxy
    Favori Makine:
    Shimano Sahara
    En İyi Avı:
    Çipura, 1.5 Kg
    Bak sen şu MEVLA'NIN işine....

Bak sen şu MEVLA'NIN işine....

Bir tarafta Koskoca profesör... Evinin iki odasını laboratuvar eylemiş.. Türlü bileşenler ile boili yapmış. Yengemin iki mikrodalga fırınını heç eylemiş.hihi Boilinin kırk bileşenini kokusundan tanır hale gelmiş:) Muharrem Hoca. Akademik kariyerin zirvesinde Koskoca HOCAAAA!!!!!

Diğer tarafta yine koskoca profesör...5 yabancı dilde boili yapmış:) gezmediği Avrupa ülkesi kalmamış, oralardan getirdiği tarifler ile avlağa renk katmış, tarifini ecnebice bilem yazabilen ademik kariyerinin zirvesinde Sör Ünvanlı:) Ahmet HOCAAAA..

Hele ben, bu aciz kul... Yıllardır balığa biri tutsada balık görsek diye giden ben.. Allah şahitliği bile çok görüyor ya ne edim..Ne tuttum ne gördüm. Gelmese de balık tutsak diye içseslerin dıştan duyulduğu ben:) Yine yoktum olay yerinde ya..:laughing:

Akademik kariyeri olanı dinlerim diye hatamı yapıyorum acabahihi

Ula işe bak sen balık makarnaya vuruyor banghead sen yakında civil peynirle de tutarsın vesselam:laughing:

Seni yaradana gubban olim Nüri baba...

Tebrikler Balli Nuri