Kıyıdan at-çek avı Avlak tipleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında adminselo tarafından paylaşıldı.

1. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Fuat bey muhtemelen bölgenin yerli levreği vardır , yemlik balığın olduğu yerde mutlaka levrekte vardır. Bununla birlikte levreğin verimli av verdiği dönemler vardır. Ağustos sonu mart ayına kadar geçen sürede levrek en iyi av verimini sağlar. Bu dönem içinde göç balıkları da muhtemelen bölgeye uğrayacak ve veriminiz daha da artacaktır. Sabah ezandan 1 saat önce ava başlamanız da fayda var. Yine akşam suyu da aynı şekil birde gece belli saatlerde de levrek meraya av için uğrar bu bölgeden bölgeye değişir. Umarım açıklıyıcı olmuştur rastgelsin.

2. giyim16

giyim16 fezail ulukaya

önçelikle çok teşekkürler..at-çek avına yeni başlıyıçak biri olarak çanakkale ve cevresinde lüfer başta olmak üzere ve levrek avına gitmek için makina,kamış,misina ve sahte önerileriniz nedir açaba..
    teşekkürler

3. mextrem69

mextrem69 MehmetYAKUP

emeklerinize sağlık.

4. İnce55

İnce55 Enes

çok teşekkür ederim hocam baya yararı oldu eline sağlık

5. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Geç gördüm yazınızı bütçe belirtirseniz takım yapmayı düşündüğünüzde daha isabetli önerilerde bulunma şansımız olur.

6. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Rica ederim rastgelsin.:thumb:

7. Emre polat

Emre polat Emre

Emeğine sağlık Selçuk abi.Sayende çok faydalı bilgiler edindim:)

8. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Faydalı olabildiysek ne mutlu Emre rast gelsin.

9. Drklvntylmz

Drklvntylmz Doruk Levent YILMAZ

Favori Kamış:
    Okuma V System 240cm 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40S, Daiwa Legalis 3000H
    Selçuk Bey elinize sağlık. Yorumlara varıncaya kadar okudum kendime pay biçmeye çalıştım. Hafta sonu hava ve deniz şartları uygun olur ise denemeler yapacağım.
    Saygılarımla ;

10. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Rica ederim Levent bey umarım keyifli avlar geçrirsiniz. Yakın zamanda konunun devamı niteliğinde olan ve levrek avı ile ilgili bazı konuların detaylarına inen benzeri bir konu gelecek bu konununda faydalı olacağını umuyorum.

11. Drklvntylmz

Drklvntylmz Doruk Levent YILMAZ

Favori Kamış:
    Okuma V System 240cm 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40S, Daiwa Legalis 3000H
    At çek avına ara verip de tekrar başlayan kişilere faydalı gelen bu yazılarınızı zamanı çok uzatmadan eklerseniz bizler için çok iyi olacaktır. Yazınız hem anlaşılır, örnekleriniz de kafa karıştırmayacak resimlerle anlatıldığından dolayı biz acemilere yol gösterdiği için sabırsızlığımı hoş görün.
    Saygılarımla ;

12. Mihawk

Mihawk Burak Mert

paylaşım için teşekkürler çok öğretici bir topic olmuş

13. şafak43

şafak43 Şafak

dikili avlakları

selamın aleyküm arkadaşlar dikili merkezde kıyıdan avlanmak istiyorum bayram süresince ama meraları bilmiyorum tavuk ve sülünes kullanıyorum tavsiyeleriniz nelerdir ayrıca at çek konusunda videolar öğretici olmuş ne tür sahteler kullanmam gerekiyor yardımcı olursanız sevınırım şimdiden teşekkürler
    Not : Baraj balıkçısıyım :)reeling

14. ercanergnnn

ercanergnnn Ercan

Hayırlı günler arkadaşlar yeniyim balıkçılıkta yardımlarınıza ihtiyacım var. Pendik ve Tuzla da 8 ile 6 arası kıyıdan hangi balıkları yakalayabilirim.Hangi takımı kullanmam gerekir yemli yemsiz. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. akifkaradagg

akifkaradagg Akif

Merhaba hobidaşlar Istanbul Anadolu yakası için whatsapp grubu kuruyoruz katılmak isteyenler 05541110020 bu numaraya whatsapp üzerinden mesaj atabilir.
    Nedir bu grubun amacı diye soracak olursanız
    1- Tuzla - Pendik - Kartal - Maltepe - Bostancı bölgelerinde çok fazla rapor paylaşılmiyor , balığa giderken bilgimiz olmadan gidiyoruz anlık durum hakkında fikrimiz olmadığından dolayı bu grup sayesinde balığa giden arkadaslar arasında bilgi paylaşımı yapılacak.
    2- Tekne ile açıkta balık tutmak istiyorum ama tekne en az 6 kişi ile kiralaninca makul bir fiyat çıkıyor, yani gruplasip tekne kiralamak ve açıkta avlamak.
    3- Bu hobi ile ilgili her türlü bilgi ve tecrübe paylaşımı.

16. Hasa_ley

Hasa_ley HasanBey

Acilll arkadaşlar şu an bodrum yahşi beach tarafındayim haftada 4 gün burda kalıyorum ve balık tutmaya başladım
    Ufak bir olta aldım Popular 6000 iğne konusunda da pek bilgim yok. Burda şu an yağmur var gokgurultusu yok balık tutmak istiyorum acilen yardım edebilir misiniz ? Bu arada kumsal ve kaya çok var :( dün sabah gittim akşama kadar sadece 1 tane deli sarpa geldi onu da kedilere ...:(:(:(

17. drakyuz

drakyuz Mehmet Akyüz

Özellikle kayalik meralarda kursun-olta takılmaması icinne yapmak ya da yapmamak lazım

18. Uzaklarda

Uzaklarda Burak

Merhaba balıkçı dostlar,

Ben Somali/Mogadişu'dayım. Burada tek eğlencem balık tutmak ve inanın Türkiye'de görmediğim değişik balıklar tuttum, İnşallah bir gün resimlerinizi sizlerle paylaşırım. Bu arada tabii ki amatörün de amatörüyüm. Kıyıdan kayalık üzerinden olta atıyorum. Bu arada 10Larca, kurşun, yem, zoka kayalıklara takılıp gitti. Genelde 2'li-3'lü yem(tavuk) taktığım dibinde kurşun olan takımlar hazırlıyorum, Bir ara at çek denedim ve bir ahtapot takıldı, ancak kayanın altına kaçması ile oltam kırıldı. Burada gelen balıklar çok çeşitli, küçük balıklardan 2-3 kg.lık balıklara kadar oltaya gelebiliyor(tuttuklarım ve kaçırdıklarım).

Siz usta balıkçı dostlara danışmak istediğim buranın kayalık ve bir çeşit dipte uzuun yaprak benzeri bitki örtüsü olması nedeniyle olta, kamış ve iğne de dahil olmak üzere yapabileceğiniz yönlendirmeler.

Her tür balık yakalayabilme ihtimaline karşın kuvvetli, 2 adet kamış makine almak istiyorum( 1 spin için 1 de dip balıkçılık için) kırılmayacak kamış, misina ve yem konularında, yönlendirmelerde bulunursanız çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederim. Hepinize rastgele, sağlıkla, keyifle avlanmalar diliyorum.