Bayram şekeri

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında KURTANOVIC MURAT tarafından paylaşıldı.

1. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Gectigimiz kurban bayraminda inanamadim ama 1tl ye aldigim 8cm simli silikon ile hemde (Çanakkale Geyikli-Bozcaada iskelesinin) 20metre uzaginda 6metre derinlikte aldigim torigi paylasmak isterim.

Ekli Dosyalar:

2. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Maşallah, maşallah. :)
    Kısmet işte, balığın nerede vuracağı da belli olmuyor, hangi yeme vuracağı da.
    Geleceği varsa bazen kısmet ayağımıza geliyor. :)
    Allah daha büyüklerini de nasip etsin. Bol şanslar.

3. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

çookk teşekkür ederim. sizlerede inşallah. bu yaz çeşitlilik olarak bereketli geçti Bozcaada - Geyikli sahili avları

4. 49336

49336 Lloyd

Tebrikler güzel balık

5. kofana1903

kofana1903 Timuçin TÜRKYILMAZ

En İyi Avı:
    Kofana
    Murat bey tebrikler masallahi var valla torigin . :) Bahsettiginiz yer ile alakali hangi tur baliklar acisindan verimli gectigini soyleyebilirsiniz bu sezon , birde av sekilleri hakkinda bilgi verebilirmisiniz merak ediyorum acikcasi . Tesekkurler simdiden . :thumb:

6. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Tabii ki seve seve. Bahsettiğim Yer Çanakkale'nin Ezine ilçesine Bağlı Geyikli köyünün Sahil kesimi dir... Ben ve Emre abimizin birlikte avlandığımız yerler; Kum Burnu köyü açıklarından Başlar Yeni İskele - Hantepe Sahil (Koy) - Odun iskelesi - Dalyan İskelesi ve Bazen Tavaklı açıklarına kadar genişlemektedir...

Pekii... Hangi Mevkii de ne çıkar??

Sinarit :
    Kumburnu ile Yeni iskele (Bozcaada iskelesi) arasında - oradan da Hantepe Sahiline kadar kıyıdan sayılabilecek 1,5-3metre derinliklerde tekne ile Ağır devirde ara sıra kıskandırarak (parlak silikon hep iş görüyor) Sıyırtma yöntemi ile hemen hergün sinarit alabilir siniz.

Zargana:
    Bahsettiğim Yeni iskele (Bozcaada iskelesi) nin Egenin hırçın dalgalarını göğüslediği ve suyun yumuşadığı yerlerde günün her saati (en ufağı 35cm) yine tekne ile sırtı yaparak ipek ile Zarganaya doyabilir siniz.

Çipura (çupra :D ) :
    yine Bozcaada iskelesi ile Hantepe sahili arasında ki yaklaşık 2KM lik sahil şeridin her metresinde kıyıdan yada tekneden 3köstekli klasik ayaklı takım veya Kıbrıs takım ile kolaylıkla tutabileceğiniz bir türdür (1gün önceden avlanacağınız yeri yemlemenizi tavsiye ederim)

Levrek-İspendek:
    yine Bozcaada iskelesi ile Hantepe sahili arasında ki yaklaşık 2KM lik sahil şeridin her metresinde kıyıdan yada tekneden 3köstekli klasik ayaklı takım veya Kıbrıs takım ile yada yine Parlak Silikon ile sırtı yaparak kolaylıkla tutabileceğiniz bir türdür (1gün önceden avlanacağınız yeri yemlemenizi tavsiye ederim)

Kalamar:
    Bozcaada iskelesinin tam dibinden teknenize dışarı (suya) yansıyacak şekilde ışıklandırma yapar iseniz 3.5 gramlık ta zokanız ve spin kamışınız var ise... eve 3-4kilo kalamar ile dönebilirsiniz...

Kolyoz:
    Tekneniz var ise Bozcaada iskeleden açılın Bozcaadaya doğru... Bayağı bir açıldınız ve Sancak tarafınıza baktığınızda ufukta Çimento fabrikası kaldı..??? Tamam artık motoru istop edip teknenizi ve kendinizi 3-5hava da Ege ye teslim edebilir siniz.. Çapa atmayın... Spontane bir av olacak...çıkartın Çaparileri ve takın kamışların ucuna... ağırlık olarak en az 250 gr olmalı.... tekneye dayayın kamışı... Dalgalar zaten kamışın suda salınmasını sağlayacak... Açın biraları ve doğru zamanı bekleyin.... Zamanı geldiğinde 5li 10 lu toplamaya başlayacaksınız... Ancak hava karardığında kendinizi ilk bulunduğunuz yerden yaklaşık 15-20km uzaklıkta bulacaksınız :D

Veeeee Mercan...

Mercan Dalyan açıklarında bulabildiğimiz kadarı ile iki ayrı merada bulunmakta.. yine Kutsal 3köstekli ayaklı takım ile eliniz de var ise kalamar veya kalıntısı sülüne boru kurdu... Yok ise de hiç sorun değil çünkü bu güzel canlılar Tavuk Göğsüne bile ağır rabet göstermekte.. gördüğüm Birçok mercan avında 100-300gramlık mercan yavruları alı konulmakta ve (MAŞŞALLAHHHH ON NUMARA MERCAN ) diyerek alı koyulmakta... Biz 1kilo etmeyen Mercanı Deniz Anaya iade ediyoruz... keza ne gözümüzü doyuruyor ne de heyecanı iri diğer mercanlar gibi oluyor... eve döndüğünüz de 5-6kilo mercanla eşinize ailenize rahatlık ile havanızı atıyorsunuz :D

Onun haricinde Karagöz Müren Kefal vs. de bulunmakta...

Umarım merak eden yada bu noktalarda avlanmayı planlayan arkadaşlara yararlı ve doyurucu bir yazı olmuştur...

Saygılarımla.

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Çoğu avcının büyük bir kıskançlıkla kendine saklayacağı bilgileri, özellikle nokta atışı mera tariflerini her babayiğit böylesine açık etmez.(di) Olsa da tek-tük ve de onlar eskide kaldılar.

Kendi adıma yüreğine, fikrine sağlık diyorum.:)

İlk kez rastladığım kıbrıs takımla cipura avından bahsetmişsin. Bu bilinen yani çoğunlukla kefal avında kullanılan takım mıdır sevgili Murat?

8. kofana1903

En İyi Avı:
    Kofana
    Muratcim naptin yaaa :eek: vur dedik oldurdun :thumb: valla eline koluna saglik sahane bir bilgi paylasimi olmus hakikaten . Hayalimde hep oralardan bir yazlik ev almak vardir sahile en yakin bolgeden , acikcasi bu sorunun kaynagi da buydu . Gerci bazi arkadaslarim Canakkalenin sert ruzgarindan kaynakli balik avciliginda istenen keyfi alamamaktan sikayetci , buda benimde hevesimi kirdi ama ..

Simdi daha cok yaklasik 7-8 sene yaz aylarinda gidip , ev kiralayip 1 ay vaktimi gecirdigim , guzel balik avlari gerceklestirdigim Edirne , Enez kiyilarindan ev bakmaktayim , bakalim kismet ne olucak :)

Anladigim lufer familyasindan o taraflarda verim alinamiyor cok fazla degilmi . hooked

9. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Nuri Abicim aynen dediğiniz gibi. kefalde kullanılan kıbrıs takım bizim oralarda sardalya'ya sarılarak arkasına da 100-120gr kurşunu bağlayıp ya nasip ddiye bir nara atarak çupra ve levreklerde kullanılmakta. Bu arada değerli yorumunuz için çok ama çok teşekkür ederim. Buyurun beklerim sizleri eğer yolunuz düşer ise

10. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Bizim oralar bir tuhaf... Akya da var kofana da torikte var lüfer de... hatta orkinos bile var... tutanları çok gördüm... ancak ben daha o büyüklükte avları kavrayabilmiş değilim :) bizim oralar evet rüzgarlıdır... ancak akşamüstü 4te artık rüzgar yavaşlar dalgalar durulur veeeee av başlar :D tavsiye ederim bizim oraları... insan çok az ve bolca huzur var... bozcaada gökçe ada tam karşı komşun ikisine de saat başı vapurlar var... deniz tertemiz gezilip görülecek yer bol... her yerden tarih fışkırıyor... gelip 1 hafta tatil yapmanızı ve sonra karar vermenizi öneririm... sahil güvenlik komutanıyla bile arkadaş olup oturup bira içebileceğiniz bir yer burası :D yolunuz düşersae buyurun ben ve SANDZAK (teknemin adı) sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız :)

11. kofana1903

En İyi Avı:
    Kofana
    Valla zaten o taraflara hic gelmedim , yorum yapamiyorum tabi . Gelmemekte benim ayibim mimar olarak boyle tarihi sehirlerimize . Gerci 7 senedir yurt disinda calisiyorum buda etken ama bahane degil . Proje bitiminde o taraflari ziyaret edecegim insallah . Davetin icinde ayrica tesekkur ederim sagolasin Murat . :thumb:

12. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Nazik davetin için teşekkür ederim abici. Ya nasip diyelim, sağolasın.;)

13. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 420 cm. 220 gr.-Okuma V-System 10-60gr. 3.00 mt.
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kg. Alabalık 3,5 Kg.Levrek 1,1 Kg.Lüfer 37 cm.
    Sevgili Murat, isminin altında İstanbul yazıyor ama sanırım Çanakkale'de yaşıyorsun. Ben de Çanakkale'li sayılırım,hanımköylü :) , Çınarlı köyünden, Çanakkale'ye geldiğimde mutlaka arayacağım.Özelden telefonunu yazarsan memnun olurum.

14. ugursamsa

ugursamsa Uğur Samsa

Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Görüntü çok güzel, tebrikler.

15. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

tanju abi selamlar. çok Çanakkalede yaşamıyorum. Yazlığımız orada. Yazdan yyaza oradayı. Ama benim ve eşimin Kalbi Oralı... Oralar bizim sevdamız... Ben denize aşık biryim. yazın tatilciler öğlene kadar uyur. benim ise en büyük zevkim 5-6 gibi uyanıp kuşluk vakti denizde ki teknemi, kendi koyduğum kahvem eşliğinde izleyip hayaller kurmaktır :) mutlaka beklerim

16. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

teşekkür ederim uğur bey szlere de nasip olur inşallah

17. ugursamsa

ugursamsa Uğur Samsa

Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Bir gün olur inşallah :)

18. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

selamlar,
    eniştem ezineli :):) bir de otobüs işiyl uğraştıklarından izmir'de üniversitedeyken sıkça giderdim otobüse atlayıp atlayıp..2004 senesinde eniştem sıkılmamam için bir olta almıştı,o oltayla dalyan da,hem denize girip,hem de kayalıklarda olta atmıştım,tabi tamamen rastgele ve hiçbir şey bilmeden..akşama doğru sonradan karagöz olduğunu öğrendiğim bir balık takılmıştı oltama..heyecanımın başladığı yer...

19. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

eniştenizin soyadı Kınay olabilir mi Yavuz bey?

20. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

gönderdim abicim. Bana da watsuptan yazarsan numaran bende de olsun. saygılar