Surf makineye misina

Konu, 'Misinalar' kısmında Atakanbozkaya20 tarafından paylaşıldı.

1. Atakanbozkaya20

Atakanbozkaya20 Atakan

İyi günler abilerim. Bir abim bana güzel bi makine hediye etti. Şimdi aklındaki sorun şu ki makineye bi misina sarmam lazım ve acemi olduğum için ip misina kullanmak istemiyorum. Turnafresh kamış da zaten sert bi kamış olduğu için sağlam ama fazla esnek olmayan bi monofilament misina sarmam lazım. Esnek olmasın istiyorum çünkü zaten monofilament misina uzun mesafede vuruşları tam iletemiyor. Bir de buna Turnafresh kamış eklenince hepten zor oluyor vuruşları hissetmek. Buna çare olacak esnek olmayan ama sağlam misina tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Ucuz isterseniz powerline mabi kapakli olan daha iyi olan isebence trabbuco xps cast tournament class turuncu (bununla yemli cupra avladim çok memnunundum ama boğazda kullanamadim misine kisaldi kes çikar yüzünden 3parcali kamis oldugundan:)

3. Atakanbozkaya20

Atakanbozkaya20 Atakan

Sağolasın kardeşim. Powerline mavi mi kırmızı mı yoksa extreme serisi mi en az esneyendir?

4. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Mavi olan az daha sert kirmiziya gore o en ideali kirmizi olan cok kolay yıpraniyor ama dedigim trabbucoyu da denememizi tavsiye ederim:) şahane misine extreme olan çok sert cabuk yipranabilir

5. Atakanbozkaya20

Atakanbozkaya20 Atakan

Trabbuconun dediğin modeli üsküdarda bulabilir miyim?

6. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Bir ihtimal albayi satan dukkan kisik balikta olabilir emin degilim:)