Narlı'da Sezon Ne Zaman Başlar_?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Tüm balık avı ailesine iyi günler diliyorum. Konu başlığından da anlaşılacağı gibi siz değerli üstadlardan BURSA/Narlı'da balık sezonunun ne zaman daha verimli olduğunu öğrenmek istiyorum, bu sene eylül ve ekim sonlarında gittim ama ikisinde de elim boş döndüm malesef... Şimdiden herkese teşekkürler...

2. oniks16

oniks16 ismail doganay

Ümit 2 hafta önce Narlı'ya gittik.Kıyıdan tekne kiraladık.gece kaldık,götürdüğümüz yemler işe yaramadı.hamsi bayatmış hiç bir vuruş alamadık.yanımızdaki narlı deneyimi olanlar canlı gümüş ve taze hamsi ile çok güzel lüfer sarıkanat ve çinekop çektiler haliyle biz de bol bol seyrettik.narlıya gidersen (lüfer çinekop için)canlı gümüş yada taze hamsi götür...

3. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Birde 2 köstekli takımla çalış taze hamsi ile akıntıya görede 50-60-70 gr kurşun kullan birde teknenizde muhakkak 2 çapa olsun tonos kurun tek çapa ile balık alamazsınız fırıldak gibi dönersiniz balıktan uzaklaşırsınız

4. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    İsmail Abi, tonos kurdunuzmu?

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Lüfer filan tutacaksanız, çapa atmayın. Çapa ipleri bilhassa o bölgede balıkları ürkütüyor.

Sezen derken, çoktan başladı. Tekneyle giderseniz, mırmır, kırlangıç, sinarit, levrek, lüfer vs. hepsini bulma şansınız mümkün. Ama çapa atmak yok.

Kıyıdan durum için pek bir şey diyemem, zira orada hi çkıyıdan av yapmadım. Teknik olarak kıyıdanda iş yapar ama, hangi mera, hangi yem vs. konularını pek bilemiyorum.

6. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Serdar Abi , Tonos kurmadan birtane balık yakalayamazsın o merada

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Mert, sık sık Darıca'dan çıkıp o tarafa gidiyoruz. Genel olarak tonos kurmuyoruz. Daha ziyade uzun olta gibi geziyoruz. Ama bazen motoru kapatıp, rüzgara bıraktığımızda oluyor. Ve her durumda gayet tatmin edici oluyor.

Belki nokta olarak aynı noktadan bahsetmiyor olabiliriz. Bunu bilemem.

Tonozlama elbette iyi bir şeydir. Taşın üstüne sabitlenip alttaki balıkları toplamak bazen tek çıkardır. Ama biz bunu genellikle yapamıyoruz, çünkü, bir balık tuttuğunu gören hücum ediyor tepemize, merada olta salacak yer kalmıyor.

Ha, uygun durumda, biraz mazmozla gidip, tonozlamak, mazmozu misina ile indirip orada avlanmak çok daha iyi olacaktır, buna eminim.

8. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Serdar Abi , uzun olta diyorsan tabiki motoru kapatıp rüzgara karşıda gayet iyi sonuç alırsınız biz genelde taşın üzerinde bekleriz 2 köstekli 2,no iğne ile

9. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    narlıya gidicekseniz tekne kiralamak şart bazı arkadaşlar tonoz demiş bazıları tonoz kurmayın demiş vs eğer gece avlanıcaksanız 1.lüküs şart 2. hırsızlı iğneli dip oltası takımı kullanın 40 50 gr kurşun işinizi görücektir oltayı dibe yatırmadan sadece kurşun deydiğini hissedip bekleyin yem olarak istavrit kulanın filoto olarak hamsi çok çabuk dağılıyor bağlanma olarak oradaki herhangi bi teknenin arkasına tek iple bağlanın faydasını görüceksiniz ama en önemlisi lüküs.ben 5 6 saatte 3 4 kilo balık yakalıyorum çinekop sarı kanat lüfer merayı bulursanız çok iyi balık yakalarsınız lüküsle ayrıca sırf narlıya gitmeyede gerek yok gemlik dubalarındada çok iyi balık yapıyor

10. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Sevgili Mehmet kendi adıma istavritle hiç başarılı olamadım bende beden üzerine 2 köstek kullanırım dediğin gibi lüks şart

11. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    hocam sizi yanıma beklerim bende arkadaş arıyorum çıkmaya bigün nasip olur gelirseniz gemliğe istavrit ile de nasıl verim aldığımı görüceksiniz :)

12. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    hemen hemen her hafta gemlikte oluyorum ama açılarak ama kıyıdan bu cumarteside ordayım kısmetse

13. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Tavsiyeler ve yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Ben daha önceki iki denememde de tekne kiraladım ve hemen limanın önündeki dubalara bağlanıp karides ile yoklama yaptım klasik dip takımı ile, yani lüferden ziyade karagöz, izmarit falan denedim ve sonuç alamadım, bugüne kadar hiç lüfer denemem olmadı açıkçası, bu konularda oldukça yeni sayılırım, bugüne kadar hep ufak balık kovaladım...

14. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    gel hocam senide bekleriz :) kapımız herkeze açık maksat muhabbet ve bildiklerimizi paylaşmak

15. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    lüferler yavaş yavaş çekilmeye başlıyacak ve en sevdiim avlardan biri istavrit başlıyacak çaparileri bağlamaya başladım bile :)

16. BURSADAN

BURSADAN HASAN

narlıya hiç gitmedim ama gitmek istiyorum...
    arkadaşlar kıyıdan atacak müsait yerler var mı acaba?

17. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Narlı limanı mendirek

18. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    arkadaşlar bu hafta içinde bi gün ayarlayıp gemlikte dubalarda çinekop sarıkanat ve lüfere gidebiliriz bende tekne var gelmek isteyen buyursun gelsin :)

19. BURSADAN

BURSADAN HASAN

mehmet bey ben gelirim de hafta içi nasıl olacak
    hafta sonu c.tesi olmaz mı

20. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    hafta sonuna söz veremem abi yarın çıkmayı planlıyorum gelirsen beklerim abi zaten akşam 6 ve 7 den sonra çıkıyorum lüks ile