Tekne Avcılığı için Kamış ve Makine Tavsiyesi.?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında smlzl tarafından paylaşıldı.

1. smlzl

smlzl İsmail

Hayırlı günler,
    Hayatında sadece kiralık tekneden çapari ile istavrit ve mezgit avlayan bir amatör olarak katıldım aranıza.. Şükürler olsun ki bir tekne sahibi olmak nasip oldu.. Sıra gerekli malzemeleri edinmekte.. Bunun için ise tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum..
    Her ne kadar Jigging avcılığına meraklanmış olsamda araştırdıkça bulunduğum bölgede bunun pek mümkün olamayacağını öğrendim. Bu beni üzdü açıkçası ama deneyerek tecrübe edinmek istiyorum.. Söylenenlere göre istavrit, mezgit, zargana, sardalya, çinekop ve kefal dışı pek birşey olmuyormuş burada.. Kısmetli isen belki lüfer olur deniyor. :(

1- Öncelikle sormak istediğim Yalova merkezdeki sahiller bu kadar verimsiz olabilir mi gerçekten.?

İkinci olarak bunu öğrenmeden önce jigging sevdasına kapılıp, tavsiye kamış ve makine araştırması yapmış ve verim alınabilecek ikilinin Okuma Cedros Jig kamış ve Okuma Salina 2 Jig makine olabileceğini sık sık okumuştum.. Ancak bu kadar verimsiz meralarda çapari ile avcılığa devam edeceğimize üzülerek inanmaktan başka çarem kalmadığından bu avlar için bu bütçede bir takıma sahip olmayı şimdilik gereksiz görüyorum..

2- Bu yüzden asıl kullanım amacı jig ile lüfer, palamut vs. avcılığı olsa da çapari(istavrit, mezgit, sardalya) ve yemli takımlar(zargana, çinekop) için kullanabileceğim ve her ne kadar jigging avcılığının bu meralar da mümkün olmadığı söylense de deneyerek tecrübe edinmek adına orta halli, beni üzmeyecek kamış ve makine takımı için tavsiyelerinize ihtiyacım var.. Yardımlarınızı bekliyorum..??

Şimdiden çok teşekkür ederim.:thumb:

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Madem Hedef Balıkların bu kadar kısıtlı ise bence kasnak kullan. Değişik misinalar deneyerek kendine en uygun olanını zamanla bulursun. Hatta 8-10 değişik kasnak ile hedef balığa göre takımlar hazırlar hangisine denk gelirsen o kasnağı açarsın. Kasnak candır.