Antalya kalamar avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ramazan toklu tarafından paylaşıldı.

1. ramazan toklu

ramazan toklu ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    Merhaba Antalya'da balık tutulan yerleri pek iyi bildiğim söylenemez maalesef tekneyle açılanıyorum kıyıdan kalamar tutabileceğim nereler vardır yardımcı olursanız sevinirim öncelikle yorum yapan herkese teşekkürler

2. FIKRETUGUMU

FIKRETUGUMU FİKRET ÜGÜMÜ

Yat limanını deneyebilirsiniz...... gece....!

3. ramazan toklu

ramazan toklu ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    Yat limanında hiç tuttunuz mu ? Yinede Sağolun bi fırsat bulunca deneyeceğim

4. cagdaszengin

cagdaszengin ÇAĞDAŞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina 2,40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar40
    açıkçası yat limanına çok giderim ama kalamar alan yada kalamara zoka atan hiç görmedim, atatürk altındaki falezlerde rastladım bir kaç kere kalamar avlamaya çalışanlara.

5. gurhanxx

gurhanxx Gürhan

Favori Kamış:
    Okuma V System Spin Kamış 240Cm 10-40 Gr
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    Alabalık, 200 gram
    Ben de Antalyadayım. Örnekköy plajının yanında bir askeriye var. Hemen bitişiğinde güzel bir çıkıntı var denize doğru. Bana çok çekici geliyor. Yakın zamanda oradan at-çek ve kıyıdan jigging deneyeceğim. Üstelik Düden şelalesinin denize dökülüşünü tam karşıdan görüyor. Manzarası da iyi ... :)

Örnekköy'den biraz daha gidince lara plajlarını falan da geçince aksu çayının döküldüğü yer var. Orası da çok güzel diyorlar. Ama mesafe uzak olduğu için ve bisiklet ile gittiğim için bu meralara , buraya gidemeyeceğim sanırım. Yani normalde günde 200 km ye yakın sürebiliyorum ama kullandığım olta vs olmuyor bisiklet ile taşımak. Bu sebeble uzaklara gidemiyorum.

Kalamar için bir şey diyemeyeceğim. Ama denizde hiç balık yakalayamadım. Karadenizde kırmızı benekli çok yakaladım derelerde at-çek ile fakat denizde sıfır. Çok yaklaştım ama, kırmızımsı kahveremgimsi irice balıklar falan çok kovaladı sahteyi ama tam alıcakken vazgeçti. Yakında bu durumu çözüp yakalayacağım :)

Lafın özü şu ki afedersiniz, nerede çokluk orada demişler. :) örnekköy, kundu ve aksu çayının döküldüğü yerlerde şansınızı deneyin derim... :)

6. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Konyaaltı sahilinden hava karardıktan sonra ala bilirsiniz hem ben hem arkadaşlarım alıyorlar...