26.11.2016 Bursa Gemlik Spin Avım

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında 49336 tarafından paylaşıldı.

1. 49336

49336 Lloyd

Bu sabah suyunda kısa süren spin avı gerçekleştirdim.Uçanlar,kaçanlar sonucunda elde kalan 2 sarikanat oldu,bunada şükür. :)

Kamış: Okuma Vsystem9 2.70cm 10-40gr
    Makina: Okuma Ceymar C-40
    Misina: Power Pro 0.15mm
    Sahte: İma sasuke reppa 105

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Haziran 2018
  2. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Lüfer familyası genelde dipte yaşadığı için, onları kurşunsuz olarak spinle avlamak çok zordur diye biliyorum.
    Başarılı bir av olmuş. Tebrikler :)

3. 49336

49336 Lloyd

Zor olduğu icin guzel :)))

4. kofana1903

kofana1903 Timuçin TÜRKYILMAZ

En İyi Avı:
    Kofana
    Emrecim tebrikler keyifli bir av olmus gordugum kadari ile afiyet olsun :)

Engin bey bende evvelki seneki lufer-kofana avlarimdan birkac resim yukliyim dedim , spinle disli avi gercekten efsane keyif veriyor insallah sizede nasip olur ileriki surecte . Vaktim cok olmadigimdan boyle sohbetlerde resim yuklemeyi tercih ediyorum . Insallah ileriki surecte is yogunlugu azalir bol bol baslik acmak nasip olur . Ekteki baliklari Kazakistandaki isime baslamadigim 1 aylik surecte yakaladim . Bir aneknot da eklemek istiyor spin avciligi zaten nispeten sig suda ( max. ( 4-5 mt. ) yapilir , lufer familyasi ozellikle gorus mesafesinin dusuk oldugu kirmalik alanlara gelerek alani daha iyi tarayabilir ve bunu cok sever . Lufer mevsimide ufak baliklar genelde bu tur sig alanlara saklanirlar . Nispeten sig sulari denemenizi tavsiye ederim , Selamlar . .

5. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Gerçekten güzel sonuçlar alınmış. :)
    İstanbul boğazında çoğunluğa uyup, bu işi 175-200 gram kurşunla (haftanın 5 günü) yapmak durumunda kaldığımız için inanın kollarımın ve bileklerimin ağrısı hiç geçmiyor.
    Artık işin "hantallığından" kurtulup hafif takımlarla balık tutmanın zevkine varayım diye lüfer familyasının peşini bırakıp istavrite dönmüştüm son birkaç gündür.
    Sayenizde kafamda yeni bir ampul yandı. Akıntısı ve derinliği fazla olmayan koylarda spinle balık almayı mutlaka deneyeceğim. :)

6. 49336

49336 Lloyd

@kofana1903 abicim teşekkür ederim

7. JASHUA0101

JASHUA0101 HAKAN

Favori Kamış:
    OKUMA
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    AKYA 17 kg
    basarili bir av tebrikler

8. 49336

49336 Lloyd

pek başarılı sayılmaz ama keyif verdi teşekkürler :thumb:

9. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Emrehan abi bence başarı kişiden kişiye göre degişir. 1 adet lüfer mi 4 tane sarikanat mı deseler LÜFER derim. Ciddi zevk veriyor bir şey az ve öz oldumu hele birde bu avdan bişeycik çıkmaz dediğiniz anda en boş anınızda saldıriyor ya işte o ayrı bir olay bence :) Sonuç olarak güzel ve basarıli bir av olmuş Emrehan abi:)

10. 49336

49336 Lloyd

Haklısın kardeşim yeri geldi lüferde tuttum ama spin ile sarıkanat tutmayı yemli lüfer tutmaya değişmem.Zevki apayrı.Teşekkür ederim bu arada.

11. synergy_74

synergy_74 metin

Abi o is icin sile yada daha yakin rivayi oneririm kumsaldan spin zevk veriyor siz daha ustasiniz bu konuda gerci