Mırmır balığı zamanı ile ilgili bilgi verebilecek varmı ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mertoruc37 tarafından paylaşıldı.

1. mertoruc37

mertoruc37 Mert

Sa abilerim mırmır avı için belli bir ay ve avlanma saati varmıdır mesela gündüz atsam tutabilirmiyim sizce ? reeling

2. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Ben en büyük mırmırımı (1.100kg )gece(20.00-01.00)5 mt mesafeden boru kurduyla avlamıştim tazeydi veya sabahta gun agarmadan ve agardiktan sonra saat 11 e kadar guzel av veriyor gündüz sülünez ve midye gece kaya kurdu boru kurdu kum kurdu ve mamun kullanırim gündüz harami balik fazla olduğundan kurt kullanmiyorum 4 no 496 mustad kancaya gece yem şişi ile bütün boru kurdu gündüz avlarimda ise 505 4 no sarı sazan ignesini midye ve sülinezle kullaniyorum mirmir icin

3. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Ben yıllardır avlarım mırmır genelde sadece bahar aylarında iri mırmır gündüz geliyor diğer mevsimlerde gündüz hep limitaltı olanlar geliyor ve aynen suya iade. Çoğunlukla akşam suyuyla başlıyor özellikle güneş battıktan sonraki bir saat içinde daha bir istekli geliyorlar oltaya. En çok dikkatimi çekende hava yatıksa veya rüzgar karadan denize esiyorsa daha güzel av verdiğidir. Boru kurdu ve sülünez tercih ediyorum yem olarak. İğne olarak en verimlisi owner 50173 4 numara.