8 MAYIS TURNA AVIM

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında x-a-3 tarafından paylaşıldı.

1. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba... Daha önceki av raporum'dada bahsettiğim gibi haftada 2-4 gün aralığında spin avına gidiyorum ama resim çekme adetim pek olmadığından aslında unuttuğumdan diyebilirim o yüzden raporda yazamıyorum... Bu sefer resim çektim ve bundan sonrada unutmamaya gayret göstericem :) ve şimdi hemen mevzuya girmek istiyorum
    8 mayısta gecesi rüyamda balık tutuyordum :) trofeler, ufak turnalar falan derken gözümü açtım saat 7 olmuştu... Çok acele etmeden üstümü giyindim çıktım.. Geçerken pastaneden bi kaç poğaça alıp yola devam ettim.. 8'i geçerken terkosa ulaştım ama tam olarak nereye gitsem nerden at çek yapsam karar veremedim.. Klasik olarak yol üzeri olan köprünün üstünden at çek yaparım dedim... Arabayı kenara çekip takımlarımı alıp indim sahte her zaman favorim olan savagear silikondu.. Köprü üstünde ve boşluk olan her yerde birileri vardı herkes ya at çek yapıyor yada çapak peşine düşmüşler idk suyu karıştırmışlar tabibanghead .. çok fazla at çek yapmadım ve çıkıp keşif yapmaya karar verdim.. bilirsiniz terkosa giden arkadaşlar balabandan bahsederler sürekli. daha önce 1 kere gitmiştim kayıklar bağlı olan bi koy vardı ama bana bakir alan lazımdı..
    Çıkıp balabana gittim google haritalar sağ olsun yolları gösteriyordu hihi gözüme kestirdiğim bi koy'un yollarına baktım ve harekete geçtim.. 40 dk kadar gittikten sonra koya ulaştım ama orman içindeki yolları bi görseniz bırakın araba gitmesini traktör girmez banghead ama kafaya koydum ya bi kere göl kıyısına kadar inicem arabayla banghead
    takımı alıp yine at çek yapmaya başladım ama içim huzursuz ya geldiğim yoldan çıkarken araba askıda kalırsa ya çıkamazsam falan filan... yarım saat duramadım çıkıp başka bi yoldan başka bi koy aramaya karar verdim. güç bela çıkabildim yoldan. yine haritalar yine bi arayış.. başka bi yoldn girip devam etmeye başladım araç bi yere gitti ve zorlamanın anlamı yok şimdi bi stresten yeni çıkmışen aynısını yaşamaya gerek yok diyerek arabayı bıraktım yaya olarak tepeden aşağıya doğru inmeye başladım baya yol vardı göl kıyısına...
    Yine hayaller beklentiler almış başını gitmiş :rolleyes: düşünüp duruyorum... Tam bi sigara yaktım ve doğanın tadını çıkarırken telefonum çaldı.. Arayan terkosta hanımın akrabalarından biriydi benim terkosa geldiğimi duymuş nerdesin dedi... dedim balaban tarafındayım hayırdır.. *** dedi ne uğraşıyorsun gel tekneyle çıkarız :D iyi dedim o zaman geleyim öyle yapalım :D suyu göremeden başka hayaller kurarak :rolleyes: geri döndüm 1 saat sonra terkostan dayıyı aldım ve tekneye gittik bu arada saat 4e geliyordu...
    Hemen çıktık göle ve olta salacağımız yere doğru ilerlemeye başladık.. Tabi sohbetler yine balık üzerine.. Hangi sahteyi kullanıyorsun kaşıklar nasıl bunlar katil vs vs :) yarım saatte gideceğimiz yere geldik ve hemen oltamızı suya saldık.. Bende Dam Slim sarı kaşık ve dayıdada strike pronun dalarlı bi sahtesi vardı... Aslında çok ümitli değildi bizim dayı sırf bana borçlu hissettiğinden o saatte balığa çıkmıştı biliyorum... Geçen yıllarda tekneyi bakım için karaya çıkardığında elimden geldiğince zımpara boya konusundan yardımcı olmuştum ama allah var karşılık bekleyerek yada zorunlu olduğum için falan yapmadım sırf sevdiğimden...
    Neyse akyarlar denen bölgeye geldiğimizde ''bak burda balık vardır buraya kadar balık vurmadı ama dikkat et oltana burdan alabiliriz'' dedi
    Bende 270 10-40 daiwa spin kamış ve ryobi kobe 4500 makina vardı.. Kamışı bacağımın arasına sıkıştırıp kalamayı iyice açıp bıraktım öyle derken kalama cııııırrrrrrrrrrrrrrr reeling yapamaya başladı baya bi açık olduğundan nerdeyse ip bitecek :) hemen kalamayı sıkıp aldım oltamı elime ve ilk balığın heyecanıyla sarmaya başladım... Dayıda elinde kepçe hazır olda bekliyor veee ilk balığımız teknede mrsparkle ... Metreyi alıp eline ölçtü hemen balık 50 cm ''tamam bu olur 40 cm altını alamayız yasak'' dedi :eek: bende hafif gülümseyip alamayız yasak dedim :)
    teknede kimsenin olmadığı bi yerde dayının yasağı böylesine önemsemesi çok hoşuma gitti... Derken yine kalamaaa cırrrrrrrrr reeling ..... yine çekmeye başladım bu seferki ufaktı tekneye kadar çektim baktım ufak kaldırdım hemen kafa sallamaya başladı iğne çıktı ağzından ve kurtuldu... elimizi sürmeden bırakmış olduk...
    7ye kadar 4 tane ben 4 tanede bizim dayı olmak üzere 8 tane balık aldık... beklentilerin çok çok üstünde bi sayıydı dayı için.. akşam tam balık saati ama ben kaşıktan sıkılmıştım hem yeteri kadr balıkta almıştık çantayı karıştırıp rapala bakmaya başladım... bi tane storm marka rapala almıştım geçen hafta indirimden :cool: bayide sepette 8 lira yazıyordu zararı olmaz deyip atıvermiştim çantaya :thumb: ..
    Sarı renkte olan rapala mı saldım suya 5 dk geçmeden bi vuruz ama bu farklıydı alla alla falan diyerek sarmaya başladım... genelde turnalar kayığın hızıyla birlikte suyun üstüne çıkarken bu dibe basıyordu...
    Ne oluyor falan derken teknenin yanına kadar getirdim dayı kepçeledi ve bi baktık sudak:eek: ... İlk defa sudak tecrubem oldu hoşumada gitti :)
    saat 7.30 gibi avı sonlandırmaya kadar verip dönüşe geçtik... Bende keyif yapıp bakına bakına geliriz diyordum ama dayıda farklı bi hareketlilik var ne oldu acaba :confused: derken tahta bıçak vs çıkardı:eek: ... Flato mu çıkarmak istersen pulları kazımak mı dedi :D hiç biri diyesim geldi hihi içimden yüzüne karşı dedim aslında ama neyse :D
    pulları kazırım dedim aldım elime turna tarağını kazımaya başladım sağını solunu tarakladım verdim... İkinci balığı taraklıyorum dayı dedi olmamış bu enseyi yapmamışsın dikkat et pul bırakma al şunu yenden dedi :D
    hmm tamam o zaman dedim :) dikkat ederek ve yediğim hafif çaplı fırçanın ardından işi düzelttim :cool: sağolsun dayı turnaları yemizledi ve flato çıkarıp paketledi ikiye böldü... benim amacım balık yemek değildi aslında ama neyse dedim evde bi ara yeriz...
    güzel geçen bi öğleden sonraydı.. bundan iyisi sabah 6da çıkıp öğlen yemeğini göl kenarında orman içinde menüde sabahtan tutulmuş balıklar olup öğleden sonra akşam üstüne kadar olta atmak olurdu :)
    Sonra olarak spinin tadı çok ayrı diyorum ama tekne olayını herkesin kesinlikle denemesini tavsiye ediyorum reeling ... Herkese rast gele :)

Ekli Dosyalar:

2. Riggs

Riggs metin

Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Levrek
    Maşallah çok güzel balıklar.tebrikler.rastgelsin.

3. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    Shimano STELLA-----Lesath Spinning Shore Game
    En İyi Avı:
    1.150 gr Lüfer 2.5 kg Turna
    tbrkler pazar gunu bende terkostaydım ..hiç balık alamadım kimsede de yoktu

4. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    teşekkür ederim umarım sizede rast gelir

5. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    turnanın günü gününü tutmuyor bazen çok hırslı bazende hiç sesi soluğu çıkmıyor... Bu tam olarak neyle alakalı onun araştırıyorum şimdilerde... Hava durumu ve basınç etkisinin büyük rolü var gibi duruyor ama kesin bişey yok o yüzden araştırmaya devam ediyorum