Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Hava bozuyor acaba deniz ana bizlere bir sürpriz yapar mi ustalarım? Ne dersiniz??

2. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Bu akşam mirmira ve yanında spin deniycem. Belki kayda değer birşeyler buluruz. Raporu paylaşirim. Herkese rastgele :)

3. the marmara of corlu

the marmara of corlu salih nas

Favori Kamış:
    Daiwa sensör 3 parça 420
    Favori Makine:
    Dam quick 8000
    En İyi Avı:
    60 cm levrek
    Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır av raporu yok kimseden. Bu ara zaman bulup gidemiyorum. Natonun oradan geçerken görüyorum çok kalabalık..
    Forumdan giden yok heralde yada balık yok. Bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Rastgele

4. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Salih Abi, eylüle kadar kimseden ses çıkmaz. Ne zaman lüfer geldi, o zaman forum şenlenir. Şimdi herkes tutacağı lüferlerin levreklerin hayalleriyle acaba hangi sahteleri alsam diye kafasında kuruyor :)
    Ha, arada sırada yine gidiyordur herkes ama kayda değer (yada doyurucu diyelim) av yapmadığı için ses çıkmıyor. Şahsen iki kere mırmır avına çıktım. Birkaç tane yakaladım. İstavriti hiç denemedim bile. Bir de fırsat bulunca turna avına gidiyorum. Ama ne yalan söyleyeyim, bir türlü ısınamadım tatlı su avına...
    Nato'ya gelince, orası her zaman balıkçıları çeken bir yerdir ama adam gibi av yapan iki elin parmağı kadar çıkmaz. Her zamana piyasada "natodan şu kadar lüfer almışlar, şöyle çok balık çıkıyormuş, böyle büyük balık çıkıyormuş" lafları dolanır ama fazla beklentin olmasın. İstavrit tutacağım diyorsan git ama. Rüzgarsız havada güzel istavrit alırsın. Yadane bileyim, maksat muhabbet olsun dersin arkadaşlarınla sabahlamaya gidersin. Mırmır, istavrit, ispendek alırsın yemli avda. Çok verimli olmasa da güzel zaman geçirmiş olursun ;)

5. abt22

abt22 hüseyin

Favori Kamış:
    Lineaeffe Lead Surfer 420cm
    Favori Makine:
    Silstar Vision 5000 7+1 bilyeli
    cumartesi akşamı marmara eregli arka limana istavrite gittik.balık yok.zaten teknede yoktu ne yakında nede acıkta bu sene cok kısır bi sene gecen seneye göre.saat:22:00 gibi nato limanına gectik girişteki kayalardan boru kurdu ile mırmıra attık ama tık bile demedi. yaklaşık 4 yıldır natoya gideriz bu sene gibi kısır bi sene görmedik.herkeze rast gele

6. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Arkadaşlar kimsenin sesi soluğu çıkmayacak mı yav bizim sayfamızda :D

7. the marmara of corlu

the marmara of corlu salih nas

Favori Kamış:
    Daiwa sensör 3 parça 420
    Favori Makine:
    Dam quick 8000
    En İyi Avı:
    60 cm levrek
    Bilgi için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Acil bi durum olmazsa hafta sonu gideceğim. Raporlarım.

8. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    cumartesi akşam saat 2030 ile pazar sabahı 830 arası iki kişi, toplamda 20 adet mırmır yakaladık ,yer gümüşyaka

9. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    dün akşam verimli bir av gecirdik bu gece ee deneyeceğiz bakalım kısmetimizi

10. legendario

legendario Lütfü Özbay

Favori Kamış:
    Albastar Bosphorus 2308 4.20 200-300G
    Favori Makine:
    Penn Fierce FRC6000
    En İyi Avı:
    koca bir ağaç kütüğü
  11. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    4kg civarı vatos ve bolca istavrit:)
    Herkese merhaba 2-3 aksamdir canli boru kurdu ve ikili dip takimiyla güzel kiloluga yakin derecede eşkina ve minekop aliyoruz. persembe aksami 12 eşkina 2 levrek ve 1 minekop tuttuk levrekte geliyor bilginize... Lüfer bekliyorum hadi artik bi rapor görseydik...

12. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Serkan Bey nerden aldınız bilmiyorum levregi ama mirmir eşkına almaya başladık biz de. Şimdi yeni bir avlak var aklımda onu deneyeceğim bakalım kısmet :)

13. BGundoner

BGundoner Batuhan Gündöner

Favori Kamış:
    Savage Gear XLNT 240 Savage Gear LRF 210
    Favori Makine:
    Okuma Trio 30S
    Botaşın oralar nasıl bilgisi olan varmı ?

14. runstorm

runstorm HAKAN

Favori Kamış:
    Trabucco Folgore 4.2m
    Favori Makine:
    Lineaeffe Hyper Cast
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Tebrikler!, en son sörfte (surf casting) minekop avlamıştım, güneşin altında altın gibi parlıyordu :). Serkan bey yaklaşık 13 gün tekirdağdayım, sahildeki kumluk alandan surf casting yöntemiyle lodos yada poyrazda dalgaya olta atmayı düşünüyorum. canlı boru kurdu yerine yem olarak işlenmiş karides kullanıcam, emin olun boru kurdundan daha iyi iş yapıyor, mera olarak nereleri tavsiye edersiniz, avladığınız balıkların merasını öğrenme imkanımız var mı? Marmara Ereğlisi Sultanköy Botaş Limanı sahili hakkında yazılar okudum, tekirdağ merkezden marmara ereğlisine - silivriye kadar çeşitli sahillerde kumluk alanlar var, kararsız kaldım. Rasgelsin! reeling

Not: Nato limanına lüfer girmemiş, Tahminlerime göre en az 15 günü var!

15. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

Merhaba, bende Büyükçekmece'de oturuyorum ve surf casting seti aldım, bu yöntem ile avlanabileceğim nereleri önerirsiniz. Güzelce ve Büyükçekmece taraflarında denemeler yaptım ama sürekli yosunlarla uğraştım, ve kıyı fazla kayalık takılmalar oluyor sürekli. Mümkünse bu yönteme uygun kıyı ve hangi balıklar çıkar nasıl yem önerirsiniz bilgilerinizi almak istiyorum. Saygılarımla

16. runstorm

runstorm HAKAN

Favori Kamış:
    Trabucco Folgore 4.2m
    Favori Makine:
    Lineaeffe Hyper Cast
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Marmara denizinde surf casting yöntemiyle lüfer, minekop, levrek, mırmır, eşkina, ....... avlayabilirsin. Öncelikle surf casting setlerini pek tavsiye etmiyorum, lakin başlangıç için işini görür. Yem olarak tuzlanıp kurutulmuş buzdolabında bekletilmiş karides, boru kurdu, solucan, sülünez, mamun kullanabilirsin. Benim favorim karides ve mamun, lüfer için lüfer takımı ve istavrit kullanabilirsin. ağırlık olarak telli kurşun 90 - 110 - 120 gr işini görür. Kuma saplanan kamış kazığı kullanmalısın, oltayı attıktan sonra kamışı kazığa sabitleyip misinayı gerdirmelisin, boy çizmesi dalgada ıslanmamak için giyebilirsin. Lodosta olta atarsan daha fazla verim alırsın. google earthten araştır, kumluk zemin, olta atacağın yerde çoğunlukla kumluk olsun. Lodos pislik getirir ilk lodoslarda gitmeye çalış. Rastgelsin! reeling

ArdaCLA bunu beğendi.
  17. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

çok teşekkürler peki Büyükçekmece - Tekirdağ arasında nereleri önerirsiniz bunun için ve hangi saatler uygun

18. runstorm

runstorm HAKAN

Favori Kamış:
    Trabucco Folgore 4.2m
    Favori Makine:
    Lineaeffe Hyper Cast
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Nato iskelesine gelmeden tekirdağ tarafına doğru kumluk sahiller var, bugün o taraflardan geçerken kumda yan yana dizilmiş dört tane sörf tipi olta gördüm, levrek ve kalkan balığı çıktığı şeklinde söylentiler var. Sabah hava aydınlandığı saatlerden öğlene kadar en verimli zamanlar, akşam suyuda (ikindi - akşam arası) idare eder hava karardıktan sonra kamışın ucuna fosforu bantla sarıp karanlıkta da surf casting yapılabilir. Bu arada nato limanı civarına vatos sürüsü girmiş, kiloluk iki tane avladım, başkada bişi yok. Vatosların fotoları:

19. HAKAN0022

HAKAN0022 HAKAN GÖNENÇ

Favori Kamış:
    OKUMA V SİST.2.70 lineaeffe spider surf okuma salina 3 Okuma OCTANA SPİN255 YUKİ UNICA PROSPİN20-120
    Favori Makine:
    OKUMA TRİO40S OKUMARAW ii80 OKUMA TRİO 65 A OKUMA RTX 40 OKUMA RAW II 40
    En İyi Avı:
    68 CM LEVREK 3,5 KG
    Kursat bey merhaba surf casting ile ilgileniyorsanız , bizim istanbuldaki surf casting meraklılarını biraraya getirmek için facebook ta İSTANBUL SURF CASTİNG adında gurubumuz var.Gurubumuza üye olursanız surf casting disiplini hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Tanışma ve öğrenme amaçlı çeşitli organizasyonlar düzenliyoruz.Sizide aramızda görmek isteriz.Bu arada bende büyükçekmece de oturuyorum.

20. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

Merhaba Hakan bey, sanırım ikimizde mimaroba da oturuyoruz. Facebook kullanmıyorum bir süredir o yüzden gruba giremem , ama kursadergan@gmail.com mail adresim eğer bir organizasyon olursa yada mimaroba civarında balık tutarsanız eşlik edebilirim. Ben zaman buldukça kumburgaz dalgakıran yada batı garden taraflarında olta atıyorum.