AKÇAY Hakkında yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Uygar Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Uygar Arslan

Uygar Arslan Uygar Arslan

Selam herkese
    Önümüzdeki hafta 3-4 günlüğüne Akçay'da olacağım
    Bu süreyi dolu dolu balık tutarak değerlendirebileceğim bir planlama&anlaşma yaptık içişleri bakanı ile :)

Şimdi sizlerden ricam bana Akçay hakkında nerde , ne tutulur konularında yardımcı olabilir misiniz?Bölgeyi bilen , orda yaşayan dostlardan bilgi bekliyorum
    Şimdiden teşekkürler..

NOT: Önceliğim spin avıdır.

2. fsr

fsr ferhat

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.70
    Geçen sene Akçay sahilindeki merkezde iki gün kaldım. Sahilde bir iskele var sol tarafında balık ekmekçiler var. Sabah güneş doğmadan gitmiştim 1-2 kişi daha vardı. Hep beraber gayet güzel zargana tutmuştuk. Bildiğiniz zargana topu, altına da 1 metre kadar misina ve iğne, sonra at çek. Yem sülünezdi. Amcanın biri istavrit kuyruğundan güzel bir yem yapmıştı verim onda daha fazlaydı. Sülünez hemen arkanızdaki meydanda bir balıkçıda satılıyor. Gazeteye sarılı 10 tanesi 3-4 lira gibi bir şeydi, dolabından çıkarıp veriyor. Rastgele..

3. Uygar Arslan

Bilgi için teşekkür ederim

4. Uygar Arslan

Bu mevsimde levrek alınabilir mi acaba?

5. emreseven

emreseven Emre

Selamlar,

Bende yaklaşık 10 gün önce geldim akçaydan.Mevsim itibariyle zargana ufak ama bolca mevcut.

Akçay iskeleden geceleri el ayak çekilince kalamar alabilirsiniz.Sabahın ilk ışıklarında levrek ve iri boyda kupa alındığını gördüm.

Bunun dışında çoğunlukla surf için uygun mekanlar var.Yeni yapılan yapay resiflerden ötürü dip balıklarında bayağı bir artış olmuş.

Spin takım için yenimahalle-güre arası(özellikle üçgen beach club'a yakın yerlerde çok balık tutmuşluğum vardır), Zeytinli derelerinin ağızları(2.dere daha verimlidir).Aracınız varsa altınoluk tarafına doğruda gidebileceğiniz,hatta küçükkuyu tarafında oldukça verimli yerler var.

6. Uygar Arslan

Sevgili Emre,bilgiler için çok çok teşekkür ederim.
    Aracım olacak..Evet o dereleri çok iyi biliyorum..Şu Altınoluk ve Küçükkuyu'daki verimli yerleri burdan ya da dilersen özelden paylaşabilirsen çok memnun olurum
    Tekrar teşekkürler

7. emreseven

emreseven Emre

Rica ederim.
    Surf içinde fener burnu'nu önereyim buarada.Spinde çok bişey çıkacağını sanmıyorum,ama denemedim,deneyeni görmedim,derinlik çok fazla.

Altınoluk ile yağcılar mevkii arasında kalan denizin,anayola en yakın olduğu nokta var.Akşamları gittiğinizde tekne ve kumsalda olta atanlardan farkedebilirsiniz.

Küçükkuyu'da ise taşlık olan tüm kısımlar verimli diyebilirim.Asos sapağından saptıktan sonra zeytin ağaçlarının arasında geçen sene çok güzel meralar vardı,tanıdıklarımın bolca balık tuttuğu.Ama bu sene gittiğimde heryere camping alanı kurulduğunu gördüm.Küçükkuyu'dan kadırga koyu'na kadar(geniş bir alan) spinle denemeler yapmak mantıklı gibi.Çok bakir, ama tehlikeli bölgelerde var.

İnşallah bol balıklı bir tatiliniz olur,benimde katkım olmuş olur.

8. Uygar Arslan

Tekrar tekrar teşekkür ederim

9. Uygar Arslan

Koca forumda hiç mi Akçay'lı yok yahu?

10. Balkes19

Balkes19 Kamil Şimşek

Favori Kamış:
    Okuma V sistem 2.40 cm.
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima
    En İyi Avı:
    Sinarit 2.9 Kg.
    Altınoluk Fener Mahallesi'ndeki dere ağzını gece, sabaha karşı bol rüzgarlı havalarda deneyin. Size söyleyeceğim diğer bir avlak ise, Küçükkuyu Liman.

11. Antuan

Antuan M.Fatih

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 2.10 7-21
    Favori Makine:
    Okuma Deadringer 25 -Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    Levrek 4.7 kilo
    Küçükkuyu liman işi şehir efsanesine döndü sağdan soldan gelenler Arkadaşlar şöyle var böyle var dedi diyenler malesef eli boş döner..Belki Altınoluk akçay tarafındaki yapay resifler K.kuyudan asssos babakale taraflarına dökülürse bilemem..Kıyılar full kum ve çok sığ - Güzel kayalık meralar sığınaklar çok sık değil..Mırmır sarpa zargana cupes elbette mevcut ama diğer yerlerdeki kadar.

12. ENGN

ENGN engin

Favori Kamış:
    im casting
    Favori Makine:
    awa shima
    Şuan Akçaydayı Afedersiniz bi halt yok;) zargna ispari kefal hersey yavru. Resimler nedeniyle kıyı yavru dolu.ufak su sisesine 5 tane ısrarı sokan gördüm siz düşünün. Kalamar atan çok tutan yok.sahil çok gurultulu.iskele deki balıkçılar çok bilmiş. Onlara göre kimse bilmiyor tutmayı. Bolca yavru kaynağı için sahneye rağbet pek yok.sardalya ile beklemeli levrek daha mantikli

13. Uygar Arslan

Teşekkür ederim bilgiler için.Ben en iyisi hiç yanıma ağırlık yapmayayım,sadece spine çalışayım..Artık şansımıza..Tekrar saolun

14. Uygar Arslan

Çok sağolun