Mersin'de nereden ve nasıl kefal avlayabilirim?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında 42135 tarafından paylaşıldı.

1. 42135

42135

Merhaba değerli üyeler. Mersin'de verimli bir şekilde kefal alabileceğim bir yer arıyorum. Nereler olabilir? Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca avlanma tekniğiyle ilgili bildiğiniz püf noktalar varsa lütfen paylaşınız.

Saygılar, sevgiler...

2. berk75

berk75 berk

Favori Kamış:
    veangce 210
    Favori Makine:
    catana 2500fc
    En İyi Avı:
    Çupra 600gr ve 450gr levrek
    Mersini bilmem ama ..hadi çupra levrek için bu sorular sorulur ama kefal için sormanıza gerek yok lağımda bile kefal tutabilirsiniz...

3. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Neden ila kefal. Kefal için başlık mi açılır. ☺☺☺☺☺☺

4. undesirable

undesirable Yiğit

Yahu nesi var şu kefalin? Tek iğne ve ince takımla usülünce ağzından yakalanmış 2 kiloluk bir kefalin mücadelesini tattınız mı? Milyarlar harcayıp gece gündüz peşinde koştuğumuz levreğin mücadelesine 5 basar kefalin verdiği mücadele. Kilo ve üzeri onlarca kefal yakalayıp saldım ve iddia ediyorum ki amatör balıkçının kıyı avında aradığı adrenalin bu balıkta ve her mevsim her yerde tutulabilir.

Sorunun cevabına gelince sevgili Tamer, kefali arayacağın yer liman, mendirek çevresi ve dere ağızları olsun. Çarpma ya da kıbrıs takımı kullanma. Bir zargana topunun arkasına 2 metre kadar cesaret edebildiğin en ince misina ile bağlanmış tek iğne kullan. ekmeğin içinden alacağın bir parçayı iğnenin dibine sık. İğnenin uç kısmında ekmek karnabahar parçası gibi görünsün. Emin ol tutabileceğin en iri kefalleri böyle tutacaksın ve balıkla mücadelenin tadına varacaksın.

5. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Eviniz nerde tam olarak?

6. 42135

42135

Hocam yanıtınız için çok teşekkür ederim. Takımlardan fazla anlamıyorum size zahmet bir görsel paylaşabilir misiniz?

7. 42135

42135

Akkent'te. Bu arada marinaya nasıl girebilirim hocam? Giriş yasak bildiğim kadarıyla ama bazı yerlerine girenler oluyor. iZİN DE VERİLEN NOKTALAR VAR SANIRIIM.

8. 42135

42135

Hocam bir de bu cümleyi tam anlayamadım. iğne hiç görünmeyecek şekilde mi sıkayım? Karnabahar parçası derken?
    Ayrıca zargana topunu hangi renk alayım?