kefalden sıkıldım :)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında atox tarafından paylaşıldı.

1. atox

atox yaşar anıl taşkıran

Merhaba Arkadaşlar,

balık avına uzun yıllardır meraklıydım ama okul-iş-güç derken pek imkan bulamıyordum ama artık hobi olarak 2-3 aydır aktif bir şekilde balık avına gitmekteyim. Daha önceleri saroz körfezde arkadaşımın 5 mt. kayıkla sırt çekiyorduk, dibe atıp mercan avlıyorduk taa ki arkadaşım kayığını satıncaya kadar :) sonra büyük bir hevesle aşşağıda belirttiğim kamış ve makinayı aldım bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar son 2 aydır Bakırköy sahilde istavrit, kefal avlamaya çalışıyorum valla saat 15:00-17:00 arası güzel kefal alıyorum arada zargana geliyor falan ama sıkıldım artık kefalden kurdu tak at geliyor hemen :) diğer takımlarla ilgili pek bilgim olmadığından dolayı forumları biraz araştırdım karagöz vb balıklar için takım hazırladım yem olarak kurt kullandım ama pek bir faydasını alamadım... kısacası hikayem bu şekilde istavritle başladığım sonra biraz ilerleterek kefala yükseldiğim bu serüvende sizce hangi balık türü üzerinden şansımı denemeliyim olta takımlarıyla ilgili neler önerirsiniz ?

kamış : Shimano Alivio DX XH Serisi 270cm 50-100gr atarlı
    makine : Okuma Atomic ATF-160 FD 1bb w/0.35 Line Bulk

şimdiden Teşekkür ederim...

2. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    lüfer,mırmır,kefal,eşkina,izmarit,istavrit ...
    Istavrit yakalarsin.

Geceleri beklemeli samandirali eskina olur.

Lufer yaklasiyo.yemli lufere atarsin 1-2 ay sonra..