Bu takımla ne kullanabilir ve neler avlayabilirim?

Konu, 'Takım Çantası' kısmında PatronGeveze tarafından paylaşıldı.

1. PatronGeveze

PatronGeveze Hakan

Merhaba adım Hakan.Ben muhteşem sahiliyle ünlü Hatay/İskenderun ilçesinden katılıyorum. 17 yaşındayım sınıf arkadaşımın tavsiyesiyle çok yanlış bişe yapıp bimden 25 liralık olta setiyle bu hobiye başlamış bulunmaktayım. Daha önce çok kez kıbrıs takımıyla olta atmışlıgım olsada balık tutacak kadar zamanım olmadı çogu kez 1 saat içinde geri evime dönmüşümdür. Şimdi boşa giden paramı telafi etmeliyim. Elimde şuan 360 cm boyunda,markasız ,çinden toptan getirilen parçalardan oluşan olta var. Yanında da 10 adet delikli iğne vermişler. Ek olarak arkadaşımın hediye ettiği strike pro marka sahte var ama ben bu takımla kullanmaya korktum. Ayrıca kamış gayet esnek ama ne gibi bir etkisi olur bilemiyorum. Ben şahsen bir süre oltaya yem bağlarak atmayı düşünüyorum bana yardım ederseniz çok sevirim kamış oltalar ne gibi iğne takımları bağlayabilirim. [​IMG][​IMG][​IMG].

2. PatronGeveze

PatronGeveze Hakan

Konu baya arkada kaldı

3. byblack

byblack Mustafa Burak ARIK

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    Helios 35 HGX OkumaV80Sa, Raw II 65, Raw II 55 Shimano New Elf 3000SDH
    En İyi Avı:
    4.870 Kg Sudak / 8.220 Kg Sazan / 13.400 Kg Yayın
    KArdeşim sen bir kaç defa yemli olarak deneme yap. Bakalım balık tutmak hoşuna gidecek mi gitmeyecek mi? Eğer hoşuna giderse kendine başlangıç için bir 100-150 TL bütçe ayarla ve en azından elinde kalmayacak bir set alırsın.

Ayrıca arkadaşının hediyesi sahte büyük ihtimal elindeki takım kadar yada ona yakın bir değerdedir. bu sebeple o takımla kullanma

ve yapacağın avlanma şeklini de düşün spining mi yoksa bekleme avlar mı uzak atış surf takımları mı v.s güzelce oku bu arada öğrenmek istiyorsan misina bağlama tekniklerini iğne bağlama tekniklerini takım nasıl hazırlanır v.s bol bol forumu kurcala ve oku elindeki malzemelerle deneme yap :)

Ama alış veriş yapmadan önce mutlaka buradaki ustalara danış balık işinde bir çok kişi gereksiz paralar harcamaktadır kararını iyi ver öyle paranı harca :)

Ayrıca bir uyarı balık bir sevdadır başladın mı bırakamazsın :))

4. PatronGeveze

PatronGeveze Hakan

Yorumun için teşekkür ederim. Arkadaşın vermiş oldugu sahte 15 lira ben araştırdım internette. Zaten önceden iğne misine bağlamayı öğrenmiştim orda sorun yok peki ben elimdeki malzemelerle nasıl bi iğne takımı yapmalıyım

5. baraküda007

baraküda007 fatih

bak abicim her kamışın üzerinde bir ağarlık atar derecesi yazar mesala 15-40 gr 30-60gr 40-80 gr 100-200gr gibi sınırın üstüne çıkıp kamışı zorlarsan kamışı kırarsın mesala senin kamış 15-40gr atrlıysa sen ona 40gr üzerinde kurşun takıp abanırsan ucunu kırarsın limitin altında ağırlık atarsan gitmez bir oltacıya git hazır köstek takımı al ucunada kamışın ağırlık atarına göre kurşun al iğnelere yem olarak sülünez boru kurdu falan oltacıdan al tak yada bol tuzlanmış tavuk göğüsü tak yada tek iğne tak üste gezer kurşun yem yine sülünez boru kurdu yada tavuk göğüsü takıp at misinayı gerdirip kamışı elinde tut balık vurunca çektir kamışı batsın ağzına başığın o sahteyi sakla daha sonra spin kamış alınca kullanırsın benden bu kadar böyle böyle dene alışırsın öğrenirsin bir başka balıkçıları izle youtube da video falan izle mesela https://www.youtube.com/watch?v=Du6_NToLP6U https://www.youtube.com/watch?v=JiNWkAwnxuc https://www.youtube.com/watch?v=1h6YGsmBI8w https://www.youtube.com/watch?v=6GP4OjJzveo hadi rastgele

6. PatronGeveze

PatronGeveze Hakan

çok sağıl baracüda bu abileri izledim daha önce dediğin gibi bi takım oluşturucam bunun haricinde çapari ile avlamak nasıl arkadaşım böyle bi fikir verdi 3 kollu çapari al sabaha karşı at dedi ama sanırım ben spinning den ziyade atıp beklemeyi daha çok sevdim gibi