Bayramda İzmir,

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bulemrebul tarafından paylaşıldı.

1. bulemrebul

bulemrebul emre can

Favori Kamış:
    FLADEN XTRA FLEXX-210
    Favori Makine:
    Abu Garcia Black Max
    Bayramda izmire gideceğim. Bu mevsimde kıyıdan at çek ile balık yakalama şansım var mı. Makine, kamış bir miktar sahte gibi ekipmanlarım mevcut.

İzmir de bostanlıda kalacağım, önerebileceğiniz yer var mı?

Sahte ve ekipman önerilerinizi de bekliyorum.

şu kardeşinize de denizde bir balık tutturun artık :)

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Biz tutsak, emin ol sana da tuttururuz. :D:D:D

İzmir içinde avlanmıyorum ama Bostanlı İskelesinden sonraki bölüm yasak sınır içinde değil. O taraflarda çeşitli azmaklar var ama kötü kokabilirler. :D

İçine sinerse oralarda sahteyle levrek arayabilirsin. Levrek olmaması için hiçbir sebep yok. Özellikle sabah suyu su üstü denemeni tavsiye ederim bu mevsim.

Kumluk bölgelerden yemliyle mırmır çıkıyor, denemek istersen... :)

3. bulemrebul

bulemrebul emre can

Favori Kamış:
    FLADEN XTRA FLEXX-210
    Favori Makine:
    Abu Garcia Black Max
    Teşekkür ederim. Ankara dan geleceğim kokuyu pek dert edeceğimi sanmıyorum :)

Önerebileceğin bir sahte var mı bende genelde tatlı su turna için sahteler mevcut.

4. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Wtd aksiyonuyla kullanılan birçok model olabilir.
    Örnek : Rover 98, ima scimmer, ima cobra, lucky craft summy 100 vs.vs.

Silikonlardan da şeffaf şamandıra arkası raglou 5,5 - 6,5 cm olanları bu mevsim için ideal. (kemik rengi)

5. bulemrebul

bulemrebul emre can

Favori Kamış:
    FLADEN XTRA FLEXX-210
    Favori Makine:
    Abu Garcia Black Max
    Tekrar teşekkür ederim bir kaçını edineceğim. Umarım bir levrek ile tanışırım:)

İzmirli arkadaşlardan hala konum bilgisi bekliyorum ama :)

6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Şehir içinde Levrek çok zor. Yemli mırmır avı dene bostanlı iskeleden. Orada avlananları takip et.

7. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Merhabalar,

Öncelikle hoşgeldiniz diyeyim şimdiden..
    Legal tavsiyeler vermek gerekirse, yani Bostanlı iskeleden kuzeyi ve at-çek için, mavişehir tarafındaki kanallarda, denize açılan yerlerde deneyebilirsiniz. Ya da yine bostanlı iskelenin oradaki limandan. Ben de sabah suyunda wtd ve silikonlu kombinasyonları öneririm. Bir de levrek için şansınız mevsim itibariyle nispeten düşük olmakla birlikte, denk getirmeniz halinde sağlık açısından tüketmemenizi tavsiye ederim. Ama imkanınız olacaksa, Foça, Aliağa gibi ilçeleri de deneyebilirsiniz.

Rastgele :)

8. bulemrebul

bulemrebul emre can

Favori Kamış:
    FLADEN XTRA FLEXX-210
    Favori Makine:
    Abu Garcia Black Max
    İmkanım var sabah erkenden yollara düşebilirim. Foça yakın gibi rahatlıkla giderim. foça dolaylarında önerebileceğiniz yer var mı ?

9. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Eski Foça'da liman içini deneyebilirsin. Bir de kuzey tarafa doğru çıkışta askeri bölgeyi geçtikten hemen sonra bir kaç iskele bulunan bir sahil var. Burası da sessiz ve tenha olur sabah saatlerinde. Eskiden levrek yakalamışlığım var buralardan. Ayrıca Yeni Foça tarafında öğretmen evinin olduğu yeri deneyebilirsin. Gencelli tarafındaki sahillerde de levrek yaptığını duydum ama hiç denemedim. Yani aslında o bölgede levrek için uygun yapıdaki tüm kıyı şeridinde şansın olabilir. 15-20 dakika daha uzaktaki Aliağa kıyılarını da araştırabilirsin. Ama sabah erken saatlerde, güneş doğmadan önce ava başlamanı tavsiye ederim. Zira bu noktalar gayet bilinen yerler ve özellikle haftasonları ve tatillerde kalabalık olabiliyor. Rastgelsin.. :)

10. devrim balbay

devrim balbay devrim

Favori Kamış:
    daiko raven
    Favori Makine:
    stella 4000 fe
    butun meraları acık ettin valla :D

11. berkcilek

berkcilek Berk

Abi,çok uzağa gitmem körfezin balığını yerim diyorsan(iyi çipura yapar) Alsancak vapur iskelesinin yan taraflarını,Kordonda Chinatown çin restoranı önündeki tek ağacın karşısını tavsiye ederim.Bostanlı konusunda pek bilgim yok ama yine Bostanlı vapur iskelesinin ordan tutanları görüyordum.Çeşme/Balıklıova yı deneyebilirsin orasıda iyidir.

12. berkcilek

berkcilek Berk

Yem olarak canlı boru kurdu almanı tavsiye ederim biraz tuzludur ama güzel iş yapar alırken içini açıpta bak 6-7 tüp koyuyorlar 5i boş çıkıyor genelde :)Sülünezde olurda çok kokuyor ben pek sevmiyorum bide çabuk çıkar iğneden. İğne olarak yuvarlak hatlı iğneleri seçebilirsin numarası konusunda pek bi fikrim yok balığın cüssesine göre değişir körfezde dediğim yerlerde takılmıyor hırsızlı beden tak Balıklıovada hırsızsız kullanman gerekir kayalık çünkü rastgelsin iyi bayramlar :)

13. bulemrebul

bulemrebul emre can

Favori Kamış:
    FLADEN XTRA FLEXX-210
    Favori Makine:
    Abu Garcia Black Max
    İzmir gittim geldim :)
    Yorum yapan arkadaşların söylediklerini uyguladım

Berk in söylediği gib alsancak - pasaport iskele arasında balık tutanlara takılarak boru kurdu ile 1 adet çupra yakalayabildim foto çekemedim tek olsa bile baya keyif aldım.

Levrek için ise eski foça ile yeni foça arasında bir yer buldum kendime hafif kayalık bir çıkıntıdan denedim sadece bir sabah gidebildim. 17-18 nolu kendo hyru ve kırmızı kafa beyaz gövde, direk kefal gibi olan rover 98 vardı. Hepsini denedim fakat vuruş alamadım. Yer degiştirmelerde işe aramadı. bir hyru ve bir rover 98 mi kaybettim su üstü olmasına ragmen ikiside aynı yerde takıldı ve çıkaramadım. oda acemilik.

Bir çupra cepte darısı levrek

yorum yapan yardımcı olan herkeze teşekkür ederim.