Soyulmuş Sahteleri Adam Etmek

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Eksik tarafından paylaşıldı.

1. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Okuma V-System 240 cm & Mebaru Salty Rugger 73L
    Favori Makine:
    Shimano Rarenium CI4+ 2500 FB
    Cıvırlıkları gittikten sonra fazla deneme imkanım olmadı ama aşağıda görmüş olduğunuz sahtelerim bence hala bu halde dahi iş yapma potansiyeline sahip:

Epoksi, astar, cila, vernik, tiner, zımpara falan çok uğraştırmadan(uğraşması zevk de, zaman yok) pratik bir şekilde daha avcı hale getirebilir miyim bu sahteleri?

[Az alakalı not: Fotoğraflardaki Kendo sahteler 3 hafta deniz suyunda kalmış olup, çıkardığımda VMC iğneleri paslanmış ve erimiş, iğne halkaları sapasağlam, rengi ve formu da görmüş olduğunuz vaziyette idi. Ayrıyeten beraberindeki Remixon sahte balık klipsi ise neredeyse hiç kullanılmamış gibiydi(Bu saatten sonra ondan vazgeçmem yani). Bilginize...]

2. despiro

despiro ferhat

üzerindeki boyaları nasıl temizlediniz acaba

3. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    "Fotoğraflardaki Kendo sahteler 3 hafta deniz suyunda kalmış olup, çıkardığımda VMC iğneleri paslanmış ve erimiş, iğne halkaları sapasağlam, rengi ve formu da görmüş olduğunuz vaziyette idi."

Öte yandan, Kendo sahtelerin en büyük dezavantajı zannediyorum ki üzerilerindeki renkli hologramın kolayca ve kısa sürede çıkması. Hafifçe tırnakla kazısam çıkıyor. Aksiyonları ise benim diyen sahtede yok!

4. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Adam mı ettim bilmiyorum ama birkaç oje fırçası darbesiyle şu hale çevirdim yukarıdakileri:

5. saltiga

saltiga ÜMİT

Spinde eyvallahta bogazda surf icin bence hikaye ( kendi meramda) cunku sahte eskimeye firsat bulamadan serin su diplerinde kaliyorbanghead

6. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Metin kardeşim, benim de sahteler çok eskidiler ben de pazara gidersemçeşitli hojeler alıp onları gençleştireceğim, zira 20 tl olan sahteler şimdi 45 tl. Teşekkürler güzel bilgiler için.

7. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Surf pek bana göre değilmiş gibi hissediyorum yavaş yavaş. Gerçi eğilimler, hevesler zaman, mekan gibi pek çok faktöre göre değişkenlik gösterebilir ama... Surf ekipmanımı elime almayalı aylar oldu. Hiç, daha az ya da daha çok balık... Zevklisi "hafif" olta, gibi...

Rica ederim Orhan Abi... Yorum için teşekkürler...
    Yurtdışındaki pek çok yer ile karşılaştırınca, Türkiye'de gereksiz derecede para bayılıyoruz(kendi adıma konuşmuyorum) özellikle sahte balıklara. Biraz yaratıcılıkla yolunu bulmaya çalışıyoruz işte, oje moje...

8. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.28 - Okuma Trio-Rex 4.25 telesurf
    Favori Makine:
    Okuma Trio 65a - Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    Lüfer
  9. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    yanlışanlamaz isen söylüyeyim,eski hali ile kalsalardı,büyük ihtimal av yapmaya devam ederlerdi..:)

10. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Oje kaplama kısa zamanda zarar görür diye düşünüyorum ben de üzerine bi' cila çekmediğim için. Ama çok da uğraşmak istemedim açıkçası. Aslında sadece vernik de iş görüyorsa... Evet evet, denenebilir. Bakayım evde vernik var mı...

Teşekkürler bilgilendirmeniz için...

Yok, niye yanlış anlayayım... Haklı olabilirsiniz, ki, ben de şu maviyi öylesine bastım gitti; çok umutlu değilim. Ama Sea Bass'in grisi iyi oldu gibi ya, bakalım...

Yorumunuz için teşekkür ederim...

11. Ozgun06

Ozgun06 Özgün

bende yeni konu açacaktım ama buraya yazmam daha uygun olur :):) jigleri yeni aldığımızda üzerine ince bir kat sprey sert vernik atsak olur mu? mesela yeni kendo baby jig lerden aldım 6 tane, eskileri çok çabuk aşınıyordu.. sprey vernik önlermi ki aşınmalarını ne dersiniz??