Kapaklı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında mertparlak tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Salih

Tebrikler Mert Abi devamı rastgelsin :)

2. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Teşekkür Ederim daha iyileri oltanızdan eksik olmasın

3. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Aleyküm Selam Abi Teşekkür Ederim arada kaçamak yapıyoruz tabi teknenin yerini tutmasada eğlenceli oluyor bu seferde oyuncak tekne yüzdürüyoruz :)

4. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Teşekkür Ederim hepimize rastgelsin

5. lorel

lorel İLYAS SÖYLEMEZ

Tebrikler Mert,her zaman rastgelsin.

6. Feyzi Aydoğan

Feyzi Aydoğan

Tebrikler güzel bir av gecesi olmuş :)

7. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Teşekkür Ederim Abi hepimize rastgelsin

8. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Teşekkür Ederim Hemşerim kayalık tepesinde gezinmesini pek sevmesemde ürksemde :) gidiyoruz ara ara ürkmemdeki sebepte kayalıklardan düşüp dirseğimi kırdım ve ameliyat oldum ozamandan beri ürkerim kayalardan :)

9. vetserhat

vetserhat Serhat TORUN

Favori Kamış:
    mitchell tele spin; mistrall carp feeder,jaxon xt pro
    Favori Makine:
    shimano alivio,spro passion 730,banax,mistrall carpmax,okuma trinity,albastar,
    En İyi Avı:
    Aynali sazan 4.5kg,Baltik Morinasi 4 kg
    Kapakli :)anilari coktur ben de :( rahmetli ustam Osman Hacanoglu ile haftanin uc gunu gidip lufer tuttugumuz mekan..... mekani cennet olsun.....

10. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Başınız Sağolsun Rabbim Mekanını Cennet Eylesin

11. rogue

rogue mert

tebrikler az ama öz olmus elinize kolunuza emeginize sağlık :)

12. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Teşekkür Ederim sizlere daha güzelleri rastgelsin

13. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Balık sezonu başlıyor sevgili Mert hazırlıklerını yap önümüzdeki hafta seni bekliyorum.:)

14. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Orhan Amca sen gel dersinde ben hayırmı derim :)

15. muratc

muratc murat

Orhan bey selamlar,

Hafiften bir savaş kazanmış komutan edası hissedilmeye başladı sizde. (tarafımdan)
    Nereden çıkardığıma gelince;
    Birincisi; "Her şeyden önce insana.....Sevgi...Saygı...Hoşgörü..." imzanızdaki bu söz, çok güzel ama keşke biraz daha eski olsaydı. Buradaki mana açık. bu forumda gözlemlediğimde zeka seviyesinin ortalamanın baya bir üstü olduğudur. bu kelamın anlaşılmayacak tarafı yok, vedat bey insanları kırar, sevgi, saygı göstermez, hoşgörüde bulunmaz ama ya ben öylemiyim. ben söyleyeyim bu kadar plancılık hiçbir zaman hayra alamet etmez. anlamışsınızdır ne demek istediğimi.
    ikincisi; mert kardeşimizi tenzih ediyorum, sakın bana alınmasın yazacaklarım tamamen mert' in dışında. mert kardeşimizin vedat bey ile olan son diyalogları ortada. konuyu hepimiz biliyoruz. benimde müdahil olduğum bazı konular oldu. Orhan bey en son on gün önce yorum yazılan bir başlığa bugün bu mesajı atıyor "Balık sezonu başlıyor sevgili Mert hazırlıklerını yap önümüzdeki hafta seni bekliyorum."
    Kimi çağırıyor mert kardeşimizi, ne zaman davet ediyor konudan on gün sonra, mert kim vedat beye hakkını helal etmeyen insan (haklı yada haksız diyemem asla), nereye çağırıyor vedat beyin dibine. bunlar samimi davranışlar, içtenlikle mert' in balığa daveti değil, kimseyi kandırmayalım.
    üçüncüsü; bazı insanların sabrı ve dayanma gücü diğerlerinden fazladır. bu özellik insana geçici zaferler kazandırabilir, mutlu olabilir insan, ancak bu ilahi adalette insanı haklı kılmaz. (ben öyle düşünüyorum)
    Kusura bakmayın sessiz sakin çoğunluğu siz yanlış anlıyorsunuz.
    Burada tartışılan konu bence üslup idi. Tavırlar idi. Davranışlar idi.
    Konunun sadece balık tutmak, paylaşım yapmak, fotoğraflamak ve raporlamak olmadığı idi.
    Vedat bey ile tartışıldı, konuşuldu ve durum anlatıldı. Anladı, anlamadı, değer verdi, vermedi bilemeyiz.
    Ancak şu çıkmasın sonuçta ortaya "bak sakinliğimle ben kazandım işte."
    yok o öyle olamadı işte yukarıda saydığım, sayamadığım bir sürü nedenden ötürü.

saygılarımla, sağlıcakla kalın....

murat

16. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Ne olacak biliyor musun sevgili Murat? Söyleyeyim: Bu mesajına cevap alamayacaksın. Mesajın yönetime iletilecek belki bugün belki 2-3 gün sonra silindiğini göreceksin. Yok yahu olmaz, olamaz öyle şey diye düşünsen de olacak. Hatta benim mesajım da silinecek. Belki arada özel mesajla da bir güzel ayar verilecek şahsına. Hatta ve hatta "delikanlılığına" gönderme yapılacak, laf atılacak orta yerde. (bana yapıldı) Ve yine o vicdana çağıran, hakkı işaret eden feryatların boşlukta yankılanırken eski tas eski hamam devran sürüp gidecek.

İnanmadın mı?

Sabır her derde deva...:)

17. muratc

muratc murat

Nuri bey selam,

Sabredelim, bekleyelim, görelim. Mesajımda bir hakaret yok, olamazda zaten. Kim bu mesajı şikayet edecek, gerekçeleri nedir, şikayet edilen merci kimse nasıl bir akıl yürütüp mesajlarımızı hangi gerekçe ile silecek merak ediyorum doğrusu. Ha bu silemezler demek değil asla, sizde bende neler görmüşüzdür muhakkak.

Özel mesajla ayar verme ve delikanlılığa gönderme yapılması mevzuu. Bakın bunu hiç anlamadım ben. Nedir bu. Burası neresi, olamaz öyle bir şey deyip geçeyim mevzuyu, amatörlerin paylaşım yaptığı balık sevdalılarının forumu burası, kurtlar vadisi değil. Başınıza geldiğini söylüyorsunuz, doğrudur muhakkak ama inanın anlamakta güçlük çekiyorum nasıl olur böyle bir şey ve sizi hala bu foruma bağlayan nedir o halde.

Birde bu mesajına cevap alamazsın demişsiniz. İşte bu çok iyi Nuri bey. Demek ki doğru yoldayız, varsın cevap alamayalım. İnanın çokta cevap vesaire umurumda değil. Ben sadece gözüme batan bir şeyi gene görmezden gelemedim. Sadece bu.

iyi akşamlar...

Murat

18. muratc

muratc murat

Nuri bey tekrar merhaba,

Sabrettik, bekledik, gördük.
    Bir kere daha söylemiştim size, forumda benden çok eskisiniz ve daha katılımcısınız. Ama bu her zaman haklı, yada haksız olduğunuzu göstermiyor.
    Bu sefer %50-50 tutturdunuz.

Ne sizin, nede benim mesajlarım silinmedi. (tutturamadığınız %50)
    Hiç kimse cevap yazmadı. (tutturduğunuz %50)

Cevap alamadım, bir önceki mesajımda da belirttim zaten, derdim cevap değil. Polemik değil. Derdim sadece şunu göstermekti, bazılarımızın üzerinden (özellikle kendim için konuşuyorum) kimse zafer elde edemez. Sessiz, sakin sevimli bir ihtiyarmış gibi gözüküp, susarak, sessiz kalarak, mağduru oynayarak sanki hiçbir şeyin tarafı değilmiş gibi davranıp ilk toplu hücumun neticesinde köşesinden zafer (sesli-sessiz) çığlıkları atılması tarafımdan kabul edilemezdi, sadece bunu belirttim.
    Yoksa verilecek cevapların, cevapları da fazlasıyla verilebilir.

Sağlıcakla kalın...

19. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Murat Abi insan en çok konuşmak istediği kişinin karşısında susarmış ya belki de bu yüzden susar:hug:

20. muratc

muratc murat

Cevabın için sağolasın mert kardeşim. Öyledir yada değildir bilmiyorum, ama tecrübelerime göre değildir diye zannediyorum nedense. Senin iyi niyetin yeter yine de.

Şunu bilmeni isterim, kepçe mevzuunu hepimiz okuduk ve çok kızdık, ama bana daha çok dokunan ise "bak parlak çocuk" oldu. Senin de belirttiğin soy isimle bir dalga geçme var burada yakışıksız, ama kulağa daha da çirkin geliyor bu söz. Allah kahretmesin, insan bir okur, söyler, kendi dinler, sonra yazar. Neyse uzatmayayım, sana söylemiştim zaten, hakkını helal et, yada etme kimse karışamaz, en iyisini kendin bilirsin kardeşim.

İyi akşamlar...