ORTAYA KARIŞIK: VATOZ, MIRMIR, GELİNCİK, DİL, İSTAVRİT

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında aates2001 tarafından paylaşıldı.

1. aates2001

aates2001 Ahmet ATEŞ

Favori Kamış:
    Captain 1525 Cast Strong 360
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 S
    En İyi Avı:
    2kg domuz(çütre)
    Herkese merhaba.31.07.2013 gecesi 4 kafadar hem uzun süren av sessizliğimizi bozmak hem de güzel vakit geçirmek için karar aldık ve bütün malzemeleri, yemleri, semaveri alarak mekanımıza vardık.Naci sadece muhabbet etmek için geldiği için ona semaverle ilgilenme işini verirken bizler oltaları açtık ve denizle buluşturduk.denize takımı ilk gönderen Muhammed Hocam hemen 1. mırmırı kovaya gönderdi.ben de ilk atışta vuruş aldım ve 1 küçük boy gelincik geldi.denize iade edildi.derken Muhammed Hocam 2. mırmırı kovaya aldı.Bu arada Yüksel Hocam sol tarafımızda ben bugün levrek yakalayacağım hesapları yapıyor.kaya balığa gelirse bana verin canlı atacağım diyor. onun dip oltasına hiç vuruş yok.yemli istavrit yakalamaya başlıyor.
    saatler ilerlerken Naci nin demlediği enfes çaylar yudumlanıyor, arada balıklar da kovadaki yerini alıyor. Yüksel Hocam a hemen bir kaya balığı yakalanıp teslim ediliyor.Yüksel Hocam onu canlı yem olarak denize gönderiyor. fazla sürmüyor Yüksel Hocamın canlı takımına inanılmz bir vuruş geliyor.Yüksel Hocam tasmaladığı an da misina patlıyor.tabi nasıl oldu neydi falan filan derken devam ediyoruz avlanmaya.ben tekrar bir kaya balığı yakalayıp Yüksel Hocama teslim ediyorum. tekrar canlı takım gönderliyor.fazla geçmeden tekrar vuruş alınıyor. balık bir süre geldikten sonra kamış balığı çekemiyor, Muhammed Hocam eldiveni giyip misinadan çekmeye başlıyor. o esnada bu levrek falan değil bence bu vatoz diyor.derken tekrar balık kaçıyor.bu sefer fırdöndünün düğüm yerinden misina çözülüyor.tüh nasıl oldu falan diye ağıt yakarken.sağ tarafta kalan benim oltaları unutuyoruz.ama unutmayan biri var. Naci:aha çok pis vurdu derken, çek Naci çek diyoruz.Naci başlıyor asılmaya.bu arada kalama cır cır ötüyor.naci ne bu len. balık kafa atıyor mu diyoruz evet diyor.o zaman çok büyük bir mırmır diyoruz.kepçe yine hazırlanıyor.5-6 dakikalık boğuşmada Nacinin kollarında güç kalmıyor.ben devralıyorum kamışı ve balığın vatoz olduğunun görüyor kepçeye alıyoruz.sonrasında bir baktık bu vatoz biraz önce kaçırılan balık.çünkü ağzından Yüksel Hocamın takımı çıkıyor. İnanılmaz bir durum.Bir balık ağzında iğneler varken bu kadar kısa bir sürede o boğuşmalara rağmen tekrar bir yeme saldıyor.yem dedimse de klasik mırımır takımında boru kurdu.yuh bu kadar da aç gözlülük olmaz ki.
    günün sonunda;
    ben ve Naci:1 tane 3kglık vatoz, 2 mırmır, 2 gelincik, 1 dil ve 3 adet istavirtle
    Muhammed Hocam:3 mırmır, 1 kg kadar istavritle
    Yüksel Hocam:3 kg lık yoğurt kovası dolusu istavritle kovalarımızı şenlendiriyoruz. güzel bir gece.uzun süredir balığa gitmemenin acısını balıklardan çıkarıyoruz.saygılar...

2. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Çok güzel bir av, bu tip karışık balık gelen avlar çok zevklidir.
    Vatosu ne şekilde değerlendiriyorsunuz acaba? Genelde avlayanların yemediği bir balıktır.

3. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.28 - Okuma Trio-Rex 4.25 telesurf
    Favori Makine:
    Okuma Trio 65a - Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Bereketli olsun :) Vatoz yenir mi????

4. aates2001

aates2001 Ahmet ATEŞ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 S
    En İyi Avı:
    2kg domuz(çütre)
    teşekkür ederim.ben de vatozun yenmediğini zannediyordum ama bundan önceki tuttuğum vatozdan sonra araştırdım. meğersem yeniyormuş.hatta çok güzel olduğu söyleniyor.deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak.

5. Oktay07

Oktay07 Oktay

En İyi Avı:
    3 cm mırmır
    Abi bir avda 5 çeşit balık güzel olmuş :) Benim bırakma takımımada vatoza benzer ama sivri burunlu ve yanlıs hatırlamıyorsam kuyruklu 3 4 kilo ağırlığında sanırım vatozun bir türü balık gelmişti iğneyi ağzından kurtarıp bırakmak için cok uğrasmıstım

6. sabriyazici

sabriyazici sabri

elinize sağlık daha iyiler rast gelsin bildiğim kadarı ile vatozun sadece kanatları yeniyor

7. cengiz doğru

cengiz doğru cengiz

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20,okuma v system 2.70 10-40 spin,lineaeffe xr boat
    Favori Makine:
    Daiwa entoh 4500,okuma safina pro 40
    Maşallah diyelim tebrik ederim

Sabrı bey doğru söylemiş vatozun sadece kanatları yenir

8. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Tebrikler Ahmet hocam, çok keyifli ve bol aksiyonlu bir av olmuş:thumb:
    Bu vatozu ben yakalasam köstekle birlikte keser atarım, arkadaşlar her ne kadar kanatları yeniyor desede, kanadı için alıkoymaya değmez.:rolleyes:

9. sabriyazici

sabriyazici sabri

Çok doğru diyorsun abi sadece kanatları yüzünden değmiyecek diye çoğu kişi alıkoymuyor

10. cengiz doğru

cengiz doğru cengiz

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20,okuma v system 2.70 10-40 spin,lineaeffe xr boat
    Favori Makine:
    Daiwa entoh 4500,okuma safina pro 40
    İsa bey çok doğru söylüyorsunuz çok haklısınız ama bir kere de olsa tadına bakmak için alı konula bilir derim ben..

11. aates2001

aates2001 Ahmet ATEŞ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 S
    En İyi Avı:
    2kg domuz(çütre)
    Tipsiz balıkların eşsiz lezzeti!
    Vatoz: Balıkçıların yakaladıktan sonra denize attıkları bir başka lezzet yumağıdır. Zeytinyağı, sarmısak, kekik, soğan içinde 30 dakika bekletin. Sonra isterseniz şişe dizip isterseniz fileto halinde mangala gönderin. Tavada da olur. 45 santimliği de var 1 metreliği de…

en önemli edindiğim bilgi bu.muhtemelen de bunu deneyeceğim.sonucunu daha sonra sizlerle paylaşırım.

12. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Vatosu yedikten sonra paylaşırsan çok sevinirim. İri ufak demeden ama mutlaka ağzındaki iğneyi çıkararak denize iade ettiğim bir balıktı. Tadını merak ettim.

13. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Tebrikler avınız güzel geçmiş..
    vatozlardan konu açılmışken gece sandalı kıyıdan bağladığımız yere çekerken 3adet gördüm artık tulum çizmesiz suya girmiyorum :)

14. erolcinar13

erolcinar13 Erol

tebrikler .. geçen sene bende vatoz yakalamıştım. hemde bayaa iri idi. yenip yenmediğini bilmediğim için konu açmıştım. sonra yorumlara bakarak vatozu kedilere hediye ettim.. tadına bakarsan ayrı bir konu açıp paylaşırsan sevinirim.. ben denemedim.. benim raporuma bakmak istersen ;

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=49202

15. melikşah

melikşah ........................

Tam ortaya karışık olmuş tebrikler ve afiyet olmuştur artık:hungry: :thumb:

16. emre692

emre692 EMRE

Favori Kamış:
    Shimano Beastmaster 4.30
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000
    birgün swiss otelin şefi ile ava gitmiştik.istanbulda ilk defa bir kıyıdan çıkrık makine ile atış imkanım olmuştu.ingiliz olduğu için alışık olduğunu,ingilterede herkesin çıkrık kullandığını söyledi.0,98 misina sarılıydı.iğneler 1 numaraydı yem olarak istavrit takıyorduk ama 20 cmlik istavritlerdi.birden olta sarsıldı denize düşecekken yakaladım.hemen teslim ettim uzun uğraşlar sonucu balığı kıyıya çıkardık ama etrafta ne kadar vatandaş varsa toplandı hatta 2 tane polis arabası bile geldi merak etmiş.eee adam koskoca swiss otelin şefi,öğreneyim dedim nasıl piştiğini.löp et ve kanat kısmını güzelce kestikten sonra 24 saat boyunca +4 derecede süt veya şarapla dinlendirceğini sonrada yağda kızartıcağını söylemişti.yemek nasip olmadı.

17. sedatyagci

sedatyagci Sedat

En İyi Avı:
    1.350 G Eşkina
    Güzel av olmuş tebrik ederim.. Herkes gibi vatoz konusunu bende merak ediyorum açıkcası.. Bizleri bilgilendirirseniz seviniriz.

18. ismail2776

ismail2776 ismail yılmaz

Favori Kamış:
    Shimano catana cx 270 14-40 mh
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    Levrek, 4780
    güzel ve bereketli bir av olmuş, izmit körfezinden mi çıktı bunlar.

19. aates2001

aates2001 Ahmet ATEŞ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 S
    En İyi Avı:
    2kg domuz(çütre)
    herkese güzel dilekleri için teşekkür ederim.balıkları yemek bayram sonrasına kalacak.vatozu herkes gibi ben de merak ediyorum. inşallah iyi bir sonuçla sizleri bilgilendirmiş olurum.
    bu arada balıklar izmit körfezde yakalandı ama 2 gün sonra aynı meradan iftardan sahura kadar tek bir vuruş bile alınamadı.

20. drasty41

drasty41 Recep

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast, spro spin2,70 ve 2,40
    Favori Makine:
    shimano exage ryobi ekusima4000
    Ahmet hocam ekibi kutlarım devamlarını dilerim saygılar.....