06.09.2014 Iskarmoz avımız

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında fztyasin tarafından paylaşıldı.

1. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Uzun süren raporsuzluktan sonra herkese selamlar.

Son dönemlerde çocuktan ya da işlerin yoğunluğundan dolayı çok sık balığa çıkamıyorduk, çıktıklarımız ise her zamanki gibi hayal kırıklığı ile sonlanıyordu.

Bu hafta avdaşım Özkan(fztözkan) ile pazar akşam suyuna ıskarmoza gitmeyi planladık. Ancak yol uzun ve dönüşten sonra pazartesi mesaiye dinlenemeden gitmeyi göze alamadığımız için cumartesi gece gidip pazar sabah dönme şeklinde planımızı değiştirdik.

CUmartesi gece 12 gibi avlağa ulaşıp hemen at çek yapmaya başladık, 2 saat süren sahte yüzdürmeler bu olmadı diğer sahteyi deneyelimlerden sonra etraftaki alkollü insanların gürültülerinden de sıkılıp arabada 1-2 saat kestirmeye sonra ava devam etmeye karar verdik.

Tam arabaya doğru yönlenmişken avlağın yakın kısmında daha sessiz sakin bir kısım görüp ani bir plan değişikliği ile o tarafa yönlenip o kısmı da biraz denemeye karar verdik. Bir iki derken üçüncü atışta hafif bir çekme hissettim ve avlağın derin olduğunu ve sahtemin takılması ihtimalimin olmadığını bildiğim için hemen tasmaladım ve sıkı olan kalamamdan hafif cırlamalarla birlikte su üstünde ayna yapan balığı gördüm. Kalama almasına da çok müsade etmeden kıyıya çekip kamışla kaldırıp yanıma aldım, güzel bir ıskarmozdu.

İğneden çıkaracakkken yanımıza pense almadığımızı hatırladım, ulen dedim kendi kendime 3 yıldır her ava tam techizat gideriz vuruş bile alamayız bu sefer eksik malzeme ile gelmişiz bunda da balık var. Elimizle bayağı uğraşmamıza rağmen balığı sahteden kurtarmayı başaramadık, sonra etrafta avlanan bir abiden karga burun bulup onunla balığı sahteden kurtardık.

Artık kapanmaya başlamış olan gözlerimiz ve son demlerini yaşayan enerjimiz 3 kutu enerji içeceği içmişçesine geri döndü, o gazla bir saat daha aralıksız at çek yaptık. Özkana dönüp ben nasılsa balığımı yakaladım sen istersen devam et ben gidip yatacam diyerek arabaya yönlendim, yeterince yorulmuş olan özkan da bana katıldı ve 1-2 saat kadar arabada dinlenmeye çekildik.

Uyandığımızda saat 4 falandı ve etraftaki alkollü kalabalık bayağı azalmıştı. Ben balığı aldığım sahteyi hiç çıkarmadan aynı bölgeye yönlendim, özkan da yanımda bendeki sahtenin aynı marka benzer renk bir modelini taktı ve yine çalışmaya başladık. 5-10 atış yaptıktan sonra yine aynı noktada oltam takıldı ve tasmayı atmamla ikinci ıskarmoz da kendini su yüzüne vurdu. Bir gecede at çek ile iki balık almak benim rüyamda bile görebileceğim bir şey değildi. Benim alışkanlığım bin bir umutla ava gidip sabahında da söylene söylene eve dönmekti :):):)

Yaklaşık yarım saat sonra bu sefer çok sert bir takılma yaşadım dalgınlığımdan tasmalamayı ihmal edince kalamadan gelen sert bir sesle sahte boşa çıktı ve üçüncü balığı maalesef kaçırdım. Ama olsun 2 olsun bizim olsun dedim :)

Sonraki denemelerimizden sonuç alamayınca sabah dönüşe geçtik.

Ekipman

Kamış: Okuma alumina 2.40 10-40
    Makina: Mitchell avocet II
    Misina: Savagear adrenaline 0.20
    Sahte: Strike pro beyaz renk, yanlar hologramlı kırmızı gözlü modeli. (Kutuyu attığım için modelin ismini hatırlamıyorum)

Gönlünüzce avlar dilerim. Herkese rast gelsin...

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Yasin, sonunda onca denemenin karşılığını (tesellesini) almış oldun.

Evde çekilmiş fotograflarda çok gururlu gördüm seni. :) Haklısın da, çok emek verdiniz. Umarım doğru hava, doğru zaman ve doğru yerde levrekle de karşılaşacaksın. Bir tane de Özkan kardeşim tutaymış iyiydi... nasip işte, devamını dilerim. :)

3. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Bunlar da oğlumun ilk balık malzemesi alışverişinden :)

4. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkür ederim abi,haklısın biraz gururlu çıkmışım :) :) 3 yıldır at çekle ilk balığım olduğu için biraz gaza gelmiş olabilirim :D

Özkana nasip olmadı, İnşallah bir dahaki sefere ona da nasip olur.

Levreği bu sene kıstıracağıma inanıyorum abi, inşallah haklı çıkarım :)

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Girme çocuğun kanına, karartma hayatını. :D:D:D

Teknik, mental, stok ve devamlılık açısından bir probleminiz yok.
    Tek sorun doğru zamanlarda sık olarak avlakta bulunmak.
    Bunu yapabilirseniz, mutlaka denk gelecektir.
    Umarım en yakın zamanda bir de levrekli raporlarınızı okurum. ;)

6. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Tebrikler Yasin bereketli olsun ufaklığında kanına girdin demek ama işi biliyor hemen jig reyonuna gitmiş Jig aldır babana jig :)

7. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi eve gelir gelmez balıkları kucaklı elinden almak için bayağı uğraştık, av bayiine gittiğimizde de sahtelerin olduğu kısımdan alamadık, bana tavsiye veriyodu baba bunu al bunu al diye :D:D kanına girmeye gerek yok zaten doğuştan balıkçı olmuş oğlan.

Bu zamana kadar dediğin gibi yanlış zamanda yanlış yerde yanlış şekilde avlandık abi, bu sene İnşallah şartları daha uygun seçip o levreği de yakalayacağız :)

8. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkür ederim mert hocam. Aslında sadece jig reyonundayken foto çekebildim sadece, yoksa tüm mağazayı alt üst etti :) Neredeyse bizi kovacaklardı dükkandan :p

9. lorel

lorel İLYAS SÖYLEMEZ

Tebrik ederim Yasin,her zaman rastgelsin...
    Evladın da çok tatlı Allah bağışlasın.

10. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
  11. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Amin İlyas abi çok teşekkür ederim, size de rast gelsin

12. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Aminnnn :) Yalnız videodaki ufaklık çok şanslı, bizim ülkemizde sanırım çocuklarımız sadece akvaryumlarda böyle çok balık görebilecekler :(

13. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    evet akvaryumda balık yemler gibi yemliyor :)

14. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Yasin kardeşim, sonunda muradına ermene çok sevindim, yürekten kutluyor devamınıda diliyorum.:thumb:
    Ayrıca yeğenimizinde gelecekte çok iyi usta olacağına inanıyor, babasının tutamadığı diğer balıklarıda yakalayacağına inanıyorum. :D

15. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Tebrikler hemşom, elinin pasını atmışsın :) Ben en çok ufaklığın fotoya bayıldım. Nasıl şaşkın bakmış öyle :)

Sanıyorum sahte bu :)

EG-136F STRIKE PRO 005

16. timursen89422

timursen89422 timur

tebrikler yasin bey atçekle şeytanın bacağını kırmışsın:) ...bu sene güzel levreklerde alacağına inanıyorum... her daim rastgele:)

17. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yasin hocam tebrik ederim.;)

Avdaşına da güzel balıklar rastgelir inşallah zira aynı yolun yolcularından biri geri kalınca o kervan biraz buruk yol alıyor.

Yeğenim de jigden başlamış,:D gelecekteki kariyerinin işareti olarak gördüm bunu. Yıllar sonra 2 ıskarmoz almak nire, dev gibi balıklara olta sallamak nire? Az daha büyüsün seyreyle debdebeyi.

Berektli olsun, güzel gönlünce olsun ;)

18. hakankarahan

hakankarahan Hakan Karahan

Favori Kamış:
    Okuma v system
    Favori Makine:
    Daiwa Regal ,Shimano Exage, Okuma Safina Noir
    En İyi Avı:
    Yazılı Orkinos 3 kg.
    Yasin kardeşim tebrikler.Artık daha da bağlandın at-çek'e.Bu Iskarmozlar senin yakanı bırakmaz, sen de onları bırakamazsın.:D Şansın bol olsun...

19. Plankton

Plankton Salih

Tebrikler Yasin Abi :) Ufaklığıda maşallah. :)
    Devamı rastgelsin

20. vayacon

vayacon Gürel

Kardeşim tebrikler, darısı levreklerin başına. Aman stoğa fazla çalışma sendekiler zaten iki sezon gider :)