4 gk Kofana...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Cenani tarafından paylaşıldı.

1. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)
    Kusura bakmayın. Hem başlık için hem de bu konuyu buraya açtığım için. Ancak, ne kadar çok kişi görürse o kadar kardır diyerek böyle bir yöntem kullanıyorum.

Özellikle İstanbul'da avlanan arkadaşlar dikkat edin.

Üsküdar Şemsipaşa'da, Ersin Akyüz adında, 170-175 boylarında, esmer, gözlüklü, şişmanca vücudu, yuvarlak kafası olan bir şahıs var. Kendisini 2 seneden beri tanıyorum.

Bu şahıs, İstek Vakfı adına servis minibüsleri olduğunu ve açık kontenjan nedeniyle istenirse araya bir servis daha sokabileceğini söyleyerek benim ve bu siteden olan Gürcan adlı arkadaşımızın hatırı sayılır miktarda parasını alarak kayıplara karışmıştır.

Kendisi hakkında pazartesi günü suç duyurusundan bulunacağız. Bizim mücadelemiz bu yolda olacak.

Ancak, bu adam illa bir yerlerde balık tutacak, çünkü balık tutmasını seven biri.

Facebook sayfasında bir fotoğrafı var:
    https://www.facebook.com/ersin.akyuz.7524/about

İşte bu noktada, kendinize dikkat etmeniz ve bizim düştüğümüz duruma düşmemeniz için sizleri uyarmak istedim.

Son düzenleme: 12 Eylül 2014
  2. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Kerem Abi hem size hemde Gürcan beye geçmiş olsun resmi falan varsa tanınması daha kolay olacaktır ben facede bir resim buldum kendisinin bardak ve balık hobisi varmış ancak şahsı tanımadığım için bu şahıstır diyemiyorum ve resmini paylaşmıyorum size özelden resmini atayım şayet o ise ve paylaşmayı uygun görürseniz paylaşırsınız

3. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Mert. Yok o değil. Keşke olsa ama insan durduk yerde neden fotoğraf çeksin.

170-175 boylarında, vücudunun üst kısmı oldukça toplu, yuvarlak hatlı ve çok esmer biri. Gözlüklü, Tekirdağ taraflarından biri.

4. saltiga

saltiga ÜMİT

Oncelikle cok gecmis olsun bahsi gecen sahislari taniyorum ama boyle bir durum ilacagini hic tahmin etmezdim cok uzuldum insan oglu cok garip.

5. Kamuran karaman

Kamuran karaman Kamuran Karaman

Favori Kamış:
    Yabomax Sword 4,20 100-250gr
    Favori Makine:
    Okuma Raw 65 II
    En İyi Avı:
    Levrek 4 kg
    Keremcim geçmiş olsun...Beklenmedik bir durum arada merhaba dediğimiz bir zat .İnsan oğlu huyu suyu, ayrı... Bir yerlerde görürsek kulağından tutarız...

6. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    Ya bende inanmak istemiyorum. İki senedir, beraber avlandığımız, çay içip sohbetler ettiğimiz adam.

Ve şimdi öğreniyoruz ki söylediği herşey yalan. Kayınpederine ulaştık telefonda ve bize söylediği herşeyin yalan olduğu ortaya çıktı.

Para bir yana, insanlara dair son umudumu da alıp götürdü ona üzüldüm. Yazık.

7. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    borç paramı verdiniz ne yaptınız anlamadım ben şahsen ve 4 gk kofana ne demek 4kğ mi 4 gk ?

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Geçmiş olsun Kerem. Üzüntü verici aynı zamanda sinir bozucu bir durum.

Olurya elinize düşerse, rastlaşırsanız o pisliğe elinizi vurmayın. İnsanlık hali bir anlık öfke, sıkıntısı yine sizi bulur Allah korusun. Hukuki yoldan halledilir inşallah.;)

9. Ufuk26

Ufuk26 ufuk kötan

Favori Kamış:
    4.50 ceftain surf
    Favori Makine:
    Silverstar LEOPAR 60
    En İyi Avı:
    2 kücük gümüşcük
    Allaha havale etmeyin sizden ricam ağabey .

10. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    Her ne kadar bu ülkede hukuka güvenim kalmamış olsa da, elbette hakkımızı yasal yollardan arayacağız.

Kaba kuvveti hiç sevmedim. Seveni de sevmedim. Para yerine konur. Ama insaniyet kaybedilen işte. Ona üzülüyorum.

11. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Kerem,facedeki tek fotosuna göz atınca,karşımda resmen ''Sülün Osman'' ın güncellenmiş tipini gördüm be abicim.Adamın gözler felfecir,heryeri oynuyodur bunun.

12. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Ersin Akyüz'le yaklaşık üç yıldır tanışıyoruz. Önceleri sahilde az görürüdük, Çekmeköy'de perde mağazası vardı,iş çıkışı uğrardı. Çoğu zaman yanında takım olmaz bizim takımları kullanırdı. Sonra perde mağazasını devretti, parasıyla 3 adet okul servis aracı aldı. Servis araçları İstek Vakfı'nda çalışıyor iyi de kazanıyordu. Karısının dayısı Hüseyin Karakaş İstek Vakfı'nın yöneticisi Barış Dalan'nın şoförü ve en yakın adamıydı. Öyle ki Bedrettin Dalan yurt dışına çıkarken Barış Dalan'ı dayı Hüseyin Karakaş'a emanet etmişti. Servisçi Ersin sahilde daha çok zaman geçirmeye başladı. Böylece samimiyetimiz arttı, onun deyimiyle kanka olduk. 61.000 TL ye aldığı her bir araç
    ayda 4.500 TL kazandırıyordu. Şoför parasını yakıt giderini vakıf karşıladığı için bu paranın tamamı Ersin'e kalıyordu.Yalnızca şoförlere ayda 200TL destek pirimi yatırıyordu.Perde mağazasının kira geliri de eklenince belki de sahilin en paralı adamı olmuştu. Olmuştu ama para onu hiç değiştirmemiş şımartmamıştı, aynı samimiyet aynı mütevazi tavırlar...
    Artık emekli ol birlikte tüm günümüzü balık peşinde geçirelim, dayıyla konuşalım sana da bir servis aracı alalım rahat edersin dedi.Ben gülümsemekle yetindim. Ersin sahilde Gürcan'ı da sevisçi yapacağım diye konuşmaya başlamış.Bu konumalara şahit olanlar bana imrenerek bakıyor, bazıları "Gürcan Ersin'e söyle bizim de birikmiş paramız var üç kuruş faizde beklemesin" diyorlardı.Yok öyle bir şey desem de bir süre sonra ben de inanmaya başladım. Ailece tanışacaktık, Şile'deki yazlığana gidecektik çocuklar birlikte oynarken Karaburun'da kofana avlayacaktık...Arkadaşının kurt köpeği yeni doğurmuştu yavrular sütten kesilince birini kızıma getirecekti... Bir gün sevinçle geldi, dayıyla konuştum iki araçlık yeni kontenjan aldım. Araçları birlikte alalım biri sana olsun..Sen peşin para verme peşinatları ben yatıracağım. Olur mu falan derken bir gün yatırdım diye geldi. Ümraniye'de daha önceki araçları aldığı galeri 2 araç alındığı için indirim yapmış, yani benimde ona faydam olmuş....Ben yazmaktan yoruldum eminim siz de okumaktan yoruldunuz..
    Fatih'in yazdığı gibi tam Sülün Osman hikayesi..
    Hiç ihtiyacımız olmamasına rağmen kolay paraya tamah ettim...
    Annesi rahatsız olan bir arkadaşımıza ameliyat parası verdiğini söylemişti laf arasında. Arkadaşıma bugün sorduğum soruyu o gün sorsaydım başımıza bunlar gelmeyecekti. Arkadaşımızın annesinin tedavisini emekli sandığı karşılamış, tedavi masrafı için arabasını satmaya da kalkmamış...
    Bu adamı gören babam uyardı aman dikkatli ol oğlum, fazla güvenme dedi.
    Benzer uyarıyı kayınvalidem de yaptı. Eşim de uyardı.. Tüm gün balıkta olma hayaliyle ipnotize olmuş gibiydim. Haberlerini okuduğumuz gördüğümüz, parayı bankadan alıp çöp kutusuna bırakan adamlardan farkım olmadığını düşünüyorum. Onlar korkuyla ben tatlı hayallerle...
    Cuma sabahı saat 10 da galeriye arabaları almaya gideceğiz.Ersin bana gelecek, sahilden Kerem'i de alıp birlikte gideceğiz. Saat 10 çeyrek oldu Kerem aradı, Ersin gelmedi mi diye sordu. Ersin kaçmış diye şaka yaptım. Kerem hiç ses vermedi dondu kaldı, ancak ben şakaydı deyince güldü...saat 11 oldu Ersin yok. Telefonu kapalı..Senin şaka gerçek oldu dedi Kerem...
    Kerem'in önerisiyle hemen İstek Vakfı'na gittik, servis müdürleriye konuştuk,
    onlarda çalışan böyle birinin olmadığını ama ismin yabancı gelmediğini araştıracağını söyledi. Vakıf'ta öğrendik ki aynı aileden iki araç bile çalıştırmazlarmış. Çeteleşmesinler şirketleşmesinler diye. Hiç bir tur şirketiyle anlaşmaz tek tek araç sahipleriye çalışırlarmış...
    Servis müdürünün araştırmasıyla ortaya çıkıyor, sahiden böye bir dayı var.
    Kerem'i arayan dayı, Ersin'in adam olmadığını söylüyor, hiç görüşmezlermiş, adam olsaymış Vakıf'ta işe alırmış...Ersin'in Kayın pederiyle konuşuyoruz iki çocuklu bidiğimiz Ersin'in çocuğu yok. Karısı avukat değil.Çocuklar doğunca karısına işi bıraktıran Ersin'in karısı çalışıyor. Evini satıp bana komşu olmak isteyen Ersin kirada oturuyor. Hiç perde mağazası olmamış, servis parası ve kira geliriyle rahat eden babası taksici sürücüsü. Perdecilikle ilgili anlattığı hikayaler uydurma. Belki perdeci dükkanı olan kayın pederinden duymuştur. Şile'de evleri de yokmuş.
    Ailesi onu Bostancı'da balık lokantasında çalışır sanıyor. Sabah erken halden balık alıp lokantaya bırakınca işi erkenden bitiyor. Ersin'in işinden bir ara şüphe etmiş kayınpeder ama üstünde durmamış. Eve para götürüdüğü için olmalı.
    Söylediği tek doğru şey ismi. Biz ilk anda şüpheye kapılmıştık.Belki adı da uydurmaydı.
    Merak ettim tiki gerçek miydi, göbeğine beline dokununca küfrederdi, üstelersen elinden kamışı bile atardı. Bir daha görürsem dokunup test etmek niyetindeyim.
    Benim adıma galeriye araç bedelini peşin ödeyen adamın babasının kalp ameliyatı olmasına duyarsız kalamazdım. Daha önce rahim kanseri olan annesi yeniden ameliyat olmuştu, hastaneden çıkması için gereken parayı seve seve verdim...Para kaybım servis aracının üçte ikisi kadar.
    Eşim anlayışla karşılıyor, sakinleştirmeye çalışıyor. Rahmetli kayın pederim arkadaşı tarafından dolandırılmış ardından da kalp krizi geçirip ölmüştü, sanırım benzer bir durumu yeniden yaşamak korkutuyor onu..
    Kalbimin sağlam olduğunu düşünüyorum, ölümden korkmuyorum.
    Şu anda tek önemsediğim kızım.
    "Ersin Amca'ya sorsana baba köpeğim sütten kesilmiş mi?" derse, ona ne yanıt vereceğimi bilemiyorum.

13. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Ersin'in bizden duyduklarına şaşıran ama her nasılsa çok sakin konuşan
    kayın pederi dün gece Ersin'in evine gitmiş. Bir süre sonra eşortmanlarıyla gece yürüyüşünden dönmüş Ersin. Duşunu alıp kayın pederin huzuruna çıkmış. Hayırdır baba demiş.
    Bizim adlarımızı duyunca rengi biraz atmış, ama toparlamaya çalışmış,
    onlar benim arkadaşım ben kimseden para almadım falan demiş.
    Karısı paraları ne yaptığını sormadı mı hiç şaşrımadı mı dedim. Şaşırmış.
    Normal bir aile için facia olan bir durumu oldukça sakin karşılamaları şaşırtıcı.
    Savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı duyunca ben yarın sabah hallederim merak etmeyin demiş.
    Bu arada sabah oldu bile.
    Yazarak sabahı ettim. Oysa ne hayallerim vardı , sabaha karşı spinle karnına hırsız bağladığım slikonları deneyecektim. Kısmet..

14. saltiga

saltiga ÜMİT

Gurcan abi valla cok uzuldum cok gecmis olsun ama bu adamla ilgili gerceklere hic sasirmadim cok atip tutuyordu vardi bu iste bir is belliydi.

15. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Sağol Ümit.
    Bilirsin sahilde hepimiz biraz atıp tutarız ama bu sahiden fazla atmış. :)

16. saltiga

saltiga ÜMİT

Abi yok bu kadar gelirim var yok ayda bu kadar kazaniyorum baya bi ciddi paralardan bahsesiyodu takim taklavat kilik kiyafet hic uyusmuyodu gahmin etmistim atip tutmaktan kastim budur neyse abi isallah hallolur isiniz.

17. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    Gürcan herşeyi yazmış. Bir sohbette bana da söyleyince ben de dedim ki; "Güzel işmiş. Yine bir kontenjan falan açılırsa, haber verirsen sevinirim."

Yani ben kendim kaşındım biraz.

Aynı akşam bana telefon açtı ve "Kanka (kendi tabiri), senden sonra Vakıf'a gittim, dayıyla konuştum. Son bir araçlık kontenjan varmış. Şansa bak dedi. Ama sonra vazgeçersen ben yanarım. Ona göre tamam diyeceğim dayıya dedi.

Bende tamam dedim. Sonra bu ertesi günü "Kanka ben senin adına 5000 TL yatırdım. Vakıf sana 4500 TL geri yatıracak 15-20 gün sonra. 500 TL yi kesiyorlar ama merak etme. Bu sayede şoför yemeklerini kantinde yiyebiliyor. Acele etme, benim şu an nakit paraya ihtiyacım yok. Olursa söylerim" dedi.

Sonra 1 hafta sonra abisine yüklü miktar para verdiğini söyleyip nakit paraya ihtiyacı olduğunu söyleyince bende hipnotize olmuş gibi (aslında iyi niyetten) gittim parayı eline teslim ettim.

O günkü surat ifadesinden anlamalıydım. Yüzünde "Yahu nasıl da kolay verdi 5 bin TL'yi" der gibi bir bakış vardı.

Neyse. Daha önce de dedim. Para bir şekilde yerine konan birşey.

Ancak ben bu adamın peşini bırakmam. Para yüzünden değil. Bendeki son insanlara olan güven zerresini elimden aldığı için.

Not: Bu arada, ben sadece bu forumda yazıyorum. Ancak bu adam dolandırıcı ve dün Üsküdar'da yaptığını yarın İstanbul'un başka bir merasından yapacağından eminim.

O yüzden ne kadar insanla paylaşırsanız bu bilgiyi o kadar iyi.

Son düzenleme: 13 Eylül 2014
  18. arifengin

arifengin Arif

Aynen abi ya bende ara sira semsipasaya giderim fotografina bakmama hic gerek yok direk anladim sohbetim muhabbetim olmasada yukardaki abininde dedigi gibi sülün osman gibi adam tipinden belli

19. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Çok gecmis olsun, pesini birakmayin izini surun elbet kıstırırsınız bir gün.

20. cyhntskn

cyhntskn CeYhUn

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE
    Favori Makine:
    SHIMANO SUPER ULTEGRA 6000 XSA
    En İyi Avı:
    SARIKANAT 55 CM ZARGANA :-)
    Ailenizin rızkını baskalarına yedirmeyin bu at hırsızının da pesini bırakmayın....