20-21-22 EYLÜL 2014 - 35 LÜFER 2 KOFANA (Alico&Boğaç&Deniz)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Cuma Gününden başlayan hazırlıklar mesai bitimi ve saat 23:00 suları çıkıyoruz dedik ve hızlıca toparlanma derken kendimizi zargana süzerken bulduk marmaranın sularında,
    Boğaç bugün çok balık olacak dediğimde bir sürü yine laf şu bu bugün olmaz 12 de paydos deriz derken. 3.güne varırken sadece 6 saat uyumuşuz toplamda. yeni yeni kendimize geldik. neyseki hava bozdu biraz mola dedirtti bizlere,
    Canlı zargana sağlı sollu 2 takım. 0,35 beden trabucco, 0,80 el oltaları 350 gr kurşun,bol kumanya sıcacık çaylar zehir gibi biberler senin tedarikçi kere ben... neyse, ilk gün takımlar iyi çalıştı 21 balık yaptık, 19 lüfer 2 kofana geldi. ertesi gün ben hiç balık tutamadım desem yeridir. elim tutmadı. ama boğaç tam anlamıyla canlıda şov yaptı. hayabusacı abi yapıştırdı arka arkaya pazar günü 5 balık çıkardı bende 2 balık, pazartesi günüde 9 balık geldi sabah erkenden paydos, bu haftasonu zannederim balık yıkılacak gibi duruyor demedi demeyin. hafta sonuna muhakak balığa bakmak lazım. Bizim elimizden gelen budur, dahasının ve bereketlilerinin her daim oltalarınızda olması dileğiyle.

Bu resimde mola verdiğimizde altımızdan geçen hayvancıkların cm cinsinden görüntüsü. 4 metre 76 cm derinlikte geçen balıklar, yemi ile beraber kuzu kuzu yürüyorlar.

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :D:D:D Tedariklerden pek memnun kalmamışsın sanki abi ??? hihi

Güzel balıklar, büyük bir efor. Teknede onca zaman geçirmek insanı epey yıpratan bir aktivite.
    Fotograflar fena değil, en azından balık oldukları gözüküyor. :D

Şaka bi yana 350 gr kurşunla zorlu avlar yapmışsınız sanırım. Biz alışkın değiliz bu tür ağırlıklara, akıntı güçlü olmalı ?

Son fotograf çok şirin, o balıklar geçerken nasıl da gülümsüyorlar. hihi

Abi ben yanlış mı anladım, balıkların cm'cinsinden görüntüsü demişsin.
    Birinde 76, birinde 85 yazıyor??? Geçen balık 85 cm mi demek bu?

Bırakın abi, geçsin balıklar bizim bu tarafa da biraz balık lazım. Tabi gırgırlardan fırsat kalırsa.

Geçen o balık 85 cm'se, torik olabilir mi diye de düşünmedim değil?

Keyifli, kazasız belasız avlarınız olsun. :)

3. ozgur88175

ozgur88175 özgür

tebrikler daha güzellerini tutarsın inşallah :)

4. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
    çok güzel avlar Ali abi her zaman ki gibi... kestane fırtınası da bu hafta herhalde.. raporunda da dediğin gibi balık güzel akacaktır bu hafta umarım..

fotoğraflar da harika.. keyifli avlar yapman dileğiyle rastgele ;)

5. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Yine bir klasikle karşılaşmış bulunuyoruz.Tebrikler.Yine güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz.O geçen balıklar abiler galiba :)Merak ettim Balık bulucu balıkları adet ve santim olarak ayırıyor mu?
    Daha nice böyle keyifli ve güzel avlar dilerim.Şansınız bol olsun....

6. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Her balık avının usta avcıları vardır....tebrikler Aliço ve Boğaç kardeşler, böyle güzel ve bereketli avlarınızın devamını bekleriz.:)

7. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Onun kumanyacı kere ben diyim cümleye adam bizi mahvetti. sorma hele hele biberler dumanımızı çıkardı adeta..
    Evet balıkların cm cinsinden görüntüsü, değişik bir özellik accu-fish özelliği balık tanımlama ve kaç cm balık var görebiliyorsun altında, kısaca ufak balığa yürümüyorsun torik değil bizim hayvanlar bunlar ve en güzelide sadece ve sadece başı kıyı akıyor bu balık büyük teknelere fayda etmez hep böyle yürüyecektir inşallah, torik olsa yıldırım işareti çakması lazım değil. o kadar sığ suda o gün cihaz aslında kapatırız mola verince ama açık kalmış işte o kadar mesafeye cihaz tutmak anlamsız süper yakaladı deniz fotoğrafını.

Daha güzel ve bol bereketli avlarımız olsun inşallah sağolasın varolasın....

8. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Sağolasın Özgür daha bereketllerinin inşallah oltanda olması dileğiyle

Sevgiler.

9. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Sağolasın Özden

Ellerine sağlık İnşallah bereketli ve bol avlarımız olur.

Sevgiler.

10. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Şişşt Murat Üstadım ses etme, tam boy tanımlama ve cins ayrımı var sistemde ve en önemli özellikte dip tanımlama, çamur kum taş kırmalık vs vs .

Sağolasın varolasın ellerine sağlık dahasına ve bereketlisine rasgele...

11. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    İnşallah,

Daha bereketlisinin ve daha güzellerinin her daim oltanızda olması dileğiyle,

Sevgiler.

12. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Süpersiniz reis, elinize bileğinize kuvvet.
    Bakalım ne zaman düşecek tekirdağa balık elimiz balık tutar inşallah bayramda.
    Kofanalı avlara rastgele.

13. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Eyvallah Furkanım Sağolasın varolasın...

Zannederim bu hafta sonu yıkılacak gibi duruyor. Bayramda tam tav yapacaktır..

Sevgiler.

14. hakankarahan

hakankarahan Hakan Karahan

Favori Kamış:
    Okuma v system
    Favori Makine:
    Daiwa Regal ,Shimano Exage, Okuma Safina Noir
    En İyi Avı:
    Yazılı Orkinos 3 kg.
    Ankara'dan bakınca bu raporlara; çok kızıyorum kendime.Neden denize kıyısı olan bir şehirde yaşamadığıma.Öğrenecek çooook şey var bu alemde. Alico kardeşim sayenizde Lüfer familyasını öğreniyoruz.Kıskanıyoruz da.:eek: Elleriniz dert görmesin.
    Kim bilir belki bir gün hayatımızda, illa ki, bir Lüfer avı yapacağız. Merak ettiğim at-çek olsun, yemli olsun bu balığın av zamanları konusu. Ansiklopedik bilgi değil talebim, özellikle İstanbul'da bu avı bizzat yapan sizlerden öğrenmek isterim,eğer paylaşırsanız. Kullandığınız Balık Bulucu'nun özelliklerini de merak ettim.Balık boylarına kadar gösteriyor. Keyifli ve bereketli avlarınız olsun. Ankara'dan selamlar...

15. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Başı kıyı demek, kıyıdan akıyor diyorsun yani Ali abi?
    Teknemiz olaydı, bu terimleri de öğrenirdik elbet :rolleyes: :p

76 - 85 cm sırtı karalar geçti demek? Vay be ne canavarlar var.
    Bu sene daha bir değişik popülasyon mu var Ali abi, yoksa her sene böylemiydi zaten?

2 sene önce lüferle bir palamutta akmıştı, karışık tutmuştuk. Bu sene ayrı ayrı akıyor sürüler sanırım. Buralarda palamut haberleri alıyorum. Tabi alışık olduğum boylar pek yok, küçüklü büyüklü karışık şekilde akıyor sanki.
    Tam emin olamıyorum, elimde yeterli veri de yok :rolleyes:
    Çingene palamutu (25-30 cm arası), tutanlar duyuyorum. Hayırlısı bakalım...

Canavarlardan da rastgelsin. :)

16. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Tebrikler Ali abi :) Devamına rastgele

17. sunshine

sunshine tamer

Ali abi tebrikler bereketli olsun pazar gunu sizin o taraflara geldim ama balik cok azalmis ali abi yanlis anlamassan teknenin ismi ne abi.

18. ozgur88175

ozgur88175 özgür

Allah razı olsun bizde dört gözle bekliyoruz inşallah alıcaz en yakın zamanda lüferleri reeling :)

19. Goretex

Goretex Mehmet

Favori Kamış:
    Shimano Catana 2.70 mt 10/30 gr.
    Favori Makine:
    Albastar Millenium 30, Okuma boxter bxf60
    En İyi Avı:
    Sazan 5,5 Kg, Sudak 53 cm, Akbalık 2,2 Kg
    3 günlük büyük emek vermişsiniz ama deniz ana emeklerinizi boşa çıkartmamış.Balıklar çok yakışıklı görünüyor.Böyle raporları görünce bende keşke denize yakın bir yerde yaşıyor olsaydım diye iç geçiriyorum :) Devamına ve daha büyüklerine rastgele.

20. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Tebrikler Ali abi, daha Ekim demeden bu bolluğu görmek güzel. Daha iyileri gelecek haftalara inşallah.