aliexpress ile ilgili

Konu, 'Takım Çantası' kısmında yawruaslan tarafından paylaşıldı.

1. yawruaslan

yawruaslan kadirco

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 3 Parçalı-Lineaeffe Spider Surfer 420 cm - Okuma Helios 240 cm
    Favori Makine:
    Ryobi ApPower 8000 - Okuma Ceymar 40
    merhabalar küçük bir sorum olacak aliexpress ile Türkiyedeki satılan ürünlerin arasında baya fiyat farkı var mesela ryobi applause 8000 Türkiyede satış fiyatı nakit 290 dan aşagı bulunmuyorken bu fiyat aliexpress de 180e kadar düşüyor kafama takıldı burdan almak saçmalık gibi gelmeye başladı bu ürünü sipariş versem acelem yok isterse 15 20 30 gün sonra gelsin bir kac sorum var yolda başına bişey gelirmi gelirse iade şansım varmı ürün garantilimi olacak garantisiz mi ve sizce oradan almak mantıklı mı gümrüge takılacagını sanmıyorum birde yanında ip misina veya kamış siparişi geçsek yani 2-3 malzeme geçsek gümrükte sorun olurmu ve ödeme kredi kartıylamı oluyor güvenilir mi ? kafamı kurcaladı sizlere sorayım dedim

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Tek başına makine sıkıntı yaşatmaz gümrüğe takılmaz. Mal sonuçta ryobi varsa burada distribütör de tamiri vs yapılır ama garanti kapsamında olmaz. kargoda sıkıntı türkiye de ne kadar sıkıntı varsa o kadar dır ama sıkıntı olursa prosedürü bilmiyorum. Ben aliexpresten spin yelek aldım sorunsuz geldi. Türkiye ye göre yarı fiyata hemde. birden fazla üründe ne olur bilmiyorum

3. bearing

bearing erdal demir

tek üründe kargo hariç 200tl ye kadar sorun olmaz ama kamışı da eklersen fiyat yükselir ve sorun olur.

kamış paketleri genelde gümrüğe giriyor, yüksek ebatlarda olduğundan dolayı..

ödeme güvenli paypala kredi kartını ekle ve öde.

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Toplam ödeme miktarın 95 doları geçmesin.Mesela,ryobi makine 75 dolar siparişi ver ödemeyi yap(k.kartı ile oluyor),sonra diğer ihtiyacın olanları ayrı siparişler halinde ver,mesela iki adet ip misine toplam 20 dolar,ödemeni yap,bide sahtemi istiyorsun,40 dolarlıkta onu verdin ödemeni yaptın. toplamda 125 dolar oldu ama ayrı siparişler olduğu için hepsi ayrı zamanda gelecek,ayrı siparişler olarak değerlendirilecektir.(ZATEN HER MAL AYRI FİRMALARCA YOLLANIYOR,HEPSİ BİR ARADA YOLLANMIYOR)
    30-40 GÜNLÜK SÜREDE eline geçmedimi, anlaşmazlık butonuna basıp paranı iade isteyebiliyorsun,iki gün içinde paranı iade etme zorundalar ve iade ediyorlar.bu süreçler için ingilizce bilmen yada ingilizce bilen birinden yardım alman lazım(yazışmalar oluyor) google translate ile falan olmaz.
    sonuç aliexpresten alışveriş gayet güvenlidir,her tür balık malzemeni alabilirsin.yüksek bedelli ürünlerden uzak durarak tabi,ufak ufak takıl:) mesela ben fırdöndümü bile oradan temin ediyorum:)

5. cypqo

cypqo murat özdemir

Favori Kamış:
    Daiwa Procaster
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler
    Merhaba, Aliexpress, Dealextreme ve Banggood'dan, ben ve arkadaşlarım uzun süredir her türlü ürün gurubundan yüzlerce alışveriş yaptık. Şu güne kadar bir kez problem yaşadım. O da verdiğim mobil telefon siparişinin, GSM ürünlerinin gümrükten girişinin yasaklanmasına rastlaması ile gürmükte takılması oldu. O da problem olmadı aslında. Gümrüğe dilekçe yazarak faksladım. Ürün ücretsiz olarak PTT tarafından Çin'e geri gönderildi ve bir yazışma sonucunda ödememi geri aldım. Siparişler, yoğunluğa göre (yılbaşı, özel gün, tatiller v.s. etkiliyor) 2-6 hafta arasında geliyor. Gümrük muafiyeti için üst limit şu anda 75 Euro (http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri).

Son düzenleme: 24 Aralık 2014
  6. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Yazılanlara ek olarak alacağınız markalı ürünlerde orjinal olmayan ürünler gelebilir. Bunu bazen ilk bakışta anlayamayabilirsiniz. Onaylarsanız gider... Sonrasında sorun yaşatabilir size. Satın alma işlemi yapmadan önce mutlaka satıcının yorumlarını ve puanlarına bakın. Ben genellikle 20 doları aşmayan malzemeleri alıyorum. Hiç bir sorunda yaşamadım.

7. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    epey bir malzeme adım ara ara 90 dolar sınırını geçmemek kaydıyla
    olumlu yorum almış satıcıları tercih et ve çevrende aynı ürünü almış kişilerden ürün linkini al en son bi kamış spariş geçtim kutusu baya büyüktü ve gümrüğe sev edildi ve sadece 3.60 tl bir gümrük kontrol vergisi ödedim postaneye okadar başka bir problem çıkmadı

8. Snowblind

Snowblind Eray Aksoy

Favori Kamış:
    Shakespeare Ugly Stik Lite Graphite + Remixon Prestige 1569 + Remixon Electra Surf 400
    Favori Makine:
    Shakespeare Ganza + Shakespeare Brutus + Shimano Alivio4000RB +Ryobi Ecusima 6000Vİ +Okuma Octana 40
    En İyi Avı:
    Levrek,5 kg.
    Belli bir rakamı aşmadığınız ve güvenilir,puanları yüksek bir satıcıdan alım yaptığınız sürece bir sıkıntı olmaz.850 lira civarı satılan İma RBB Game Vest yelekler buradan 300-350 liraya satışa sunulmakta.Daha evvel bir arkadaşımıza sipariş ettik ve gümrükten sorunsuz geçti.Ancak bu biraz da şans işi.200 lirayı geçtiği zaman her zaman risk vardır.Ancak altındaki ürünleri sıkıntı olmadan alabilirsiniz.