Amatör'e kamış ve makina yorumu

Konu, 'Takım Çantası' kısmında splendour tarafından paylaşıldı.

1. splendour

splendour Görkem

iyi akşamlar herkese.forumu baya uzun bir süredir takip ediyordum herkesin değerli yorumlarını,av raporlarını,tecrübelerini sadece okumayı tercih ediyordum.geçen günlerde üye oldum,makina ve kamış hakkında fikir danışmaya karar verdim.
    eski foçada yaşıyorum hedef balığım çipura,mırmır vs bilimum surf ile avlanabilecek balık çeşidi.kendime en yakın surf stilini gördüm.ve biryerden başlamak istiyorum.acemilik edip bir kamış ve makina aldım bir balık marketinden ama hatamı ettim bilmiyorum,kimseye danışmadan aldım.
    kamış; 4,20 100-200 gr atarlı bir kamış.
    makina; http://www.avmarketi.com/asp/product/13241/Silverstar-makine-LEOPAR-80 budur.
    şimdi siz değerli abilerim kardeşlerim yorumlayabilirseniz,memnun olucam bu ikili benim gibi surfte amatör birisi için başlangıç seviyesi olarak yeterli midir?

yarın gidip misina alıcam misinayı nasıl tercih etmeliyim bu makina için?
    FC misinadan bahsediliyor komple fc mi almalıyım yoksa sadece takımmı fc misina olmalı?
    şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler.

2. forgottenlines

forgottenlines Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 420cm
    Kamış marka ve modeli göremediğim için yorum getiremiyorum!
    Makina için bütçe bu rakamlar ise; Okuma Boxter 'ı tavsiye ederim. Bu fiyata (53 TL.), çok iyi bir makina diyebilirim.

3. splendour

splendour Görkem

dün forumdan gördüğüm uygun misina ve iğneleri aldım.
    iğne olarak owner 50173 2 numara kullanıyorum misinada trilene fc tek iğne 20 cm üstünde gezer kurşun.yem olarak tavuk göğsü kullandım sadece iğnenin ucu dışarda kalıyor ve bunu yem ipiyle güzelce sardım.
    ama bütün akşamüstü ve gece tek vuruş olmadı? acaba nerede yanlış yapıyor olabilirim.

4. forgottenlines

forgottenlines Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 420cm
    Aslında şunu unutmamakta fayda var; balık işi birazda kısmet işi. Bazen çok iyi av yapılan yere gider, hiç bir vuruş almadan geri dönersin. Ustaların teknik olarak anlattığı konularda önem arz eder (Hava, rüzgar, akıntı, suyun derecesi, saat) Ki birde sezon sonu, artık balık olabildiğince derine gidiyor. Bu etkenleri unutmayarak umutsuzluğa kapılmadan denemelere devam etmelisin.