A 101 markette satışta bulunan olta takımı hakkında

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Horozcu8 tarafından paylaşıldı.

1. Horozcu8

Horozcu8 Serdar

Herkese iyi gunler. Forumda yeniyim ve olta balıkçılığı konusunda acemiyim. Size küçük bir soru soracağım. Bu hafta A 101 markette satışa sunulan olta takımı hakkında sizin goruslerinizi almak istiyorum. Olta takımının ozellikleri;
    -3,6 metre fiberglass kamış,
    -50 metre misina,
    -60'lık makine,
    - Taşıma çantası
    -3 adet 30 gr kurşun, balıkçı makası ve 10 adet yedek iğne. Hepsi bu kadar. Makinenin kaç bilyeli falan oldugunu anlayamadım. Fiyat olarak 25 TL satışta. Benim gibi yeni başlayanlar için yeterli bir makina mıdır acaba teşekkürler.

2. yk71

yk71 Yüksel

Daha önce ben aldım... Makine sizi 3- 5 av ya idare eder,ya etmez,tuzlu suda paslanır. Kamış dengesiz ve ileri atışta sıkıntılı. Tavsiye etmem...

3. emrahvural

emrahvural emrah

Yk71 e katılıyorum bende bir arkadaşımdan biliyorum 3 yada 4 av yapabildi kamış kırıldı ve makina boş gelirken bile zorlaniyordu acemilik atayım derken balık avindan sogutabilir insanı ancak usta bir elde uygun av ve avlakta guzelde çalışabilir ben acemi biri olarak el oltasini tercih ederim

4. cypqo

cypqo murat özdemir

Favori Kamış:
    Daiwa Procaster
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler
    Ben A101'in önceki satışından almıştım, sanırım aynı takım. Misina elinizle hafif zorlamada kıtır kıtır kopuyor. Ben makineyi bir kez kullandım problem yaşamadım, ama birkaç kez kullanan arkadaşlarımdan birinin makine kolu yalama oldu, diğerinin makine kafası dönerken sürtüyor. Almanızı pek önermem

5. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    2 kişide gördüm biri ilk atışta diğeri misna ilt takıldığında kamş kırıldı :)
    epey komik oldu :D

6. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Hocam sen butceni soyle sana uygun butcede bir takim onerilir

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Tasima cantasi icin oldukca pahali bir fiyat :)

8. boncuk0777

boncuk0777 ismail alparslan

En İyi Avı:
    ne balığı rapalaya bile kıyamayıp denize iade ediyorum ;)
    Sanki kulaklarım çınladı. kamış ilk atışta kırılmıştı geçen sene sapı elimde kalmıştı :D :D :D idk

9. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    komikti :)

10. Horozcu8

Horozcu8 Serdar

Tamam vazgeçtim almaktan tesekkur ederim. :) 100 - 150 TL civarı nasıl birşey alabilirim. internetten de satın alabilirim.

11. muhammettaha

muhammettaha Muhammet Taha ERAT

Serdar abim bugün arkadaşlarla tarabya ya balık tutmak için gittik.Ben daha önce hiç olta atmadım kullanmadım.Yolda giderken reklamda gördüm a101 de olta takımı 25tl diye arkadaşlarım balık tutarken bende boş durmim en azından atmasını fln öğrenirim dedim aldım bir tane ilk başta güzel hoş ama abilerimin dediği gibi kıyıdan uzağa atılmıyor bu olta ile ne kadar denediysek.Zaten kamışı ele alınca anlıyorsun nasıl olduğunu 50gr kurşunu bağladık olta hemen yamuldu sen düşün artık :D Ancak benim gibi hiç olta eline almadıysan azından olta atmayı öğrenirsin.Yada eminönü-karaköy de bu oltadan daha iyi oltalar 50-60 liraya satılıyor...

12. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    lüfer,mırmır,kefal,eşkina,izmarit,istavrit ...
    pahalıymış yaaa

ben karaköyden seyyar tablacılardan aldım 15 tl,ye makina +kamış ı !!!

:)

1 defa kullanabildim ama...sonra makina bozuldu....

ucuz etin yahnisi yenmez miş....

ama dersen ki ben 2-3 defa gideceğim balığa...alabilirsin.

13. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    herkes aynı şeyi söylemiş ama, konu başında "acemiyim" ibaresini kullanmış arkadaş..
    eğer çok çok acemiysen böyle bir takımla atışlarını , sarışlarını oltaya hakimiyetini geliştire bilirsin..25 tl gibi komik bir rakamı bir çok şeye veriyoruz zaten....

14. yk71

yk71 Yüksel

Bu takım olsa olsa ancak insanı avdan soğutur. Ne kamış, ne de makine işe yaramaz... Bugün a101'deydim. Daha önceki aldığımın aynısı mı diye baktım. Aynı makine ve kamış. 1 takım kalmış. Kamış; 3.6 metre, atarı yazmıyor. Tutma yeri çok kısa. Makine ile bağlantıyı sağlayan teneke yerlerden biri kırılmış, kopmuş. Makine; kalaması bozulmuş, kol yok.
    Siz bu takımı gördünüz veya kullandınız mı?

15. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    birebir a101de görmedim , ama yanımda avlanıp , 25 tl verdim diyenleri, çok gördüm..daha doğrusu her halinden ben acemiyim bununla başlayayaım diyeni çok gördüm.dediğim gibi , arkadaşacemiyim demiş, 25 tlye başka biryerden alsa aynısı olmayacakmı, bu marketlerde bu ürünü veren aynı büyük avmarketleri değilmi ? eğer acemiysem ve yeni başlayacaksam 25 tl veririm koptuğu gittiği yerde kadar derim....

16. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Koptuğu yer ilk atış olunca banghead ben karşılaştım ilk atış da elinde kalan la. Boşa verilen para bence almayın.

17. fleto

fleto baran kilitci

Favori Makine:
    daiwags9
    lapala iğne vs için plastıkten kutu vardı.2 adet kalmış.2 tlden aldım.güzel birşey.tavsiye ederim.malzemecide 10tl.

18. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Bu tarz komple takımları daha ucuza balık malzemesi satan yerlerde bulabilirsin.a101 pahalıya satmaya kalkmış..
    Sakın bulaşma bu tarz ürünlere.Paran boşuna gider.Eğer şansın varsa 500 gr lık bir balığı bile kancana takarsan çekerken ya kamışın kırılır yada misinan kopar.

19. Farti

Farti Fatih

Bunları Mağazalarda daha iyisini bularakda alabilirsin bu tarz ürünler şahsen bizim evde dolu fakat rafta kalıyor bazılarını annem kullanıyor arada bir tutukluk yapıp tekrardan açmaya kalkıyoruz sıkıntı anlıyacağın. :D

20. bozkır4040

bozkır4040 ömer

a101

valla ben aldım yeni başlayan olarak 4 kiloluk yayın balıgı yakaladım sonrasında da kayaya sıkısmaı sonucu kırıldı ama cok sey ogrendim reeling
    reeling