YENİ ALDIĞIM MERCURY 9.9HP VE SORUNLARIM

Konu, 'Motorlar' kısmında baki yerser tarafından paylaşıldı.

1. baki yerser

baki yerser BAKİ

Aldığım Mercury motor hakkında sorunlarım var.
    9.9 HP 4 Zamanlı bir Mercury Motor satın aldım. 4.5 metre fiber teknemde. Benzini doldurdum. Motoru ilk ben denizde çalıştırdım. Hafta sonu Mercury motorumu denedim. Komşumda X marka 9.9hp 4 zamanlı bir motor ve 4.9 metre bir fiber teknesi var.Komşum yarım gazda gidiyordu. Ben tam gaz gittiğim halde komşumun teknesine ulaşamadım Benim hızım oldukça yavaştı
    Motorumun performansının düşük olmasının sebebi nedir?

Ayrıca Motoru çalıştımak için vitesi boşa aldım. Motoru çalıştırmak için ilk sefer jigleyi çektim. İpi çekiyorum 4-5 ipi çekmeden motor çalışmıyor. Daha sonra tek ipte çalıştırmak için motoru gaz konumuna aldım. Gene 5 ipten önce çalışmıyor.
    Motoru Tek ipte çalıştırmak için ne yapmam lazım?Ayrıca bu sabah balık için açıldım. kıyıdan baya uzaklaştım. giderken motorda herhangi bir sıkıntı yoktu. bir kez de yer değiştirmek için çalıştırdım motoru. biraz duman çıktı fakat motor çalıştı. duman gözüme oldukça fazla göründü ama motor çalışıyordu. çok rüzgarsız bir hava olduğundan bana çok görünmüştür dedim. neyse birkaç saat kadar sonra geri dönmek için asıldım ipe, motor çalıştı. yaklaşık 5 dakika çalıştıktan sonra benzin biter gibi durdu. ne yaptıysam çalışmadı. defalarca denedim, olmadı. :(
    sorun ne olabilir acaba, fikri olan var mı?

2. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Motor hayırlı olsun. İlk olarak servise danışmanda fayda var. Öncelikle motorun trim ayarı vardır onun ilk dişlide olmasına dikkat et, yani aynaya dik olmalı. Motorun çalışmasına gelince gaz kolunu ayarla (çalıştırma noktası işaretlidir) daha sonra benzin bidonunda kapağın üstünde hava sibobu vardır, onu aç. Jıgleyi çalışınca kapat, herzaman açmasanda olur.

3. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Sıfır mı aldınız 2.ci el mi?
    Sıfır almışsanız rodaj yaptınız mı?
    2.ci el almışsanız bir süre çalışmamış motordan ilk çalıştırmada duman çıkması normaldir. Genel bakım olarak karbüratör temizliği yapmanızda fayda var. Aynı zamanda benzin otomatiği problemi olabilir. Motorunuz benzin basmıyor olabilir, otomatiğe giden boruda 2 cm'lik bir filtre vardır o kirlenmiş olabilir. Benzin tankında eski yakıt varsa o problem çıkarmış da olabilir.