Elimdekiler nasıl ve ne durumda kullanılmalı,öneriler?

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında dr.arda tarafından paylaşıldı.

1. dr.arda

dr.arda Erkan Arda Abacı

Merhaba,uzun bir aradan sonra tekrar sık balığa çıkma imkanına eriştim,ancak at-çek yöntemine yöneldim.Buradaki bir abimin tavsiyeleri ışığında edindiğim sahteler şöyle:

1-Kendo Haryu 125F RENK NO:24
    2-Cultive Zip'n Ziggy 80 mm ZZ80-06 kodlu sahte
    3-River2sea Bubble Walker HB-09
    4-Strike Pro SP-120F 158RG

Avlandığım yer en fazla 3 metre derinliğe sahip bir iskelesi olan taşlık bir yer.Şu an için öğlen 1-2 arası gidip 5'e kadar kalabiliyorum.Ancak henüz bir şey elde edemedim.forumda oldukça çok bilgi var bir kısmını okudum ancak bir iki sorum var.Aklıma takılan sorular:

-bu takıma ek olarak eksik gördüğünüz,önerebileceğiniz sahte var mı?
    -Popper'ları ve WTD sahteleri hangi şartlarda tercih etmeliyim?Dalgalı-düz veya bulanık-berrak veya sadece sığ suda gibi?
    -3 metre derinlikte WTD iş görür mü yoksa floatinge mi geçmem mantıklı olur?
    -Karanlık çöktükten sonra sahil aydınlatmaları denize vuruyor bu durumda sahte iş görür mü?Haryu bunun için uygun mudur?Karanlıkta da popper veya WTD kullanılabilir mi?Kullanılırsa renk seçimi nasıl olmalıdır?

Biliyorum forumda bir yerlerde bunların cevapları vardır,ancak kendi sahtelerim üzerinden sormak kendi şartlarım açısından sizlerin yorumunu görmek daha doğru olur diye düşündüm,şimdiden teşekkürler.

2. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Merhaba Arda.
    İlk olarak şehir/bölge olarak nerede avlanacağını, hedef balığını yazarsan o bölgede avlanan arkadaşlar daha çok yardımcı olabilirler. Genel olarak aklımın yettiğince yardım edeyim.
    1- Kendoyu gece kullan. Hatta mümkün olursan altı turuncu,gövde beyaz, sırtı sarı balıklar bir çok bölgede güzel iş yapıyor. Marka belirtmiyorum çünkü gördüğüm kadarıyla bu modelin 45 liralığı da çalışıyor, 10 liralığı da...
    2- Cultiva ve Bubble Walker sakin su sahtesi. (Gerçi popper ile şu ana kadar bir tane zargana dışında balık alamadım ya, sen yine de dene. Hemen 2-3 denemede vazgeçme.) Su üstü sahteleri ile gece sadece bir tane lüfer aldım. Genelde (genelde dediğim %99,99) gündüz kullanılıyor. Ama iskelenin aydınlatması yeterince güçlüyse arada şans ver bence.
    Dediğin derinlikte ikisi de iş yapar, merak etme;)

3. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    kendoyu gece kullan diğerlerini bilmiyorum. gece çok verimli.

4. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Su üstü sahteleri daha çok sabaha karşı gün doğarken kullan.
    Dalarlı (gagası olan) sahteleri de gece kullanmanı öneririm.
    Gece avı yapıyorsan birkaç tane de silikon almanı, jighead takarak kullanmanı önerebilirim.
    Rastgelsin.

5. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    dalarlıları gece karanlıkta ve sabah gün doğmadan önce daha sık kullan su üstü sahteleri ise çokda dalgalı olmayan yada düz bir havada gün ışıdaktan sonra veya kararmaya yüz tutmuşken kullan ayrıca diğer gün içi saatlerde kullanabilirisin

6. dr.arda

dr.arda Erkan Arda Abacı

yorumlarınız teşekkür ederim,Mersin merkezde avlanacağım bakalım geçen bir levrek sahteyi beğenmedi burun kıvırıp gitti,umarım bir siftah yaparım yakında :)