Edirne ve Civarında Bulunan Göl ,Gölet ve Barajlar ve burda çıkan balık türleri

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Conqueror tarafından paylaşıldı.

1. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Edirne Merkez
    1-Süloğlu Barajı ( Edirne Merkeze 25 km) Sazan , yayın , sudak, levrek, kefal
    2-Sülecik Göleti ( Edirne Merkeze 30 km) Sazan , kefal
    3-Lalapaşa Göleti( Edirne Merkeze 30 km) Sazan ,Levrek,Yayın
    4-Demirhanlı Göleti ( Edirne Merkeze 15 km) Sazan
    5-Geçkinli Göleti ( Edirne Merkeze 25 km) Sazan ,Kefal,Levrek,Kızılkanat
    6-Taşlı müsellim Göleti ( Edirne Merkeze 40 km) Sazan
    7-Küküler Göleti ( Edirne Merkeze 35 km) Sazan
    8-Ahi Köy Göleti (Edirne Merkeze 30 km) yayın,sazan,levrek
    9-Köseömer Göleti ( Edirne Merkeze 40 Havsa Merkeze 10 km) Sazan
    10-Havsa Simit Göl( Havsa Merkeze 5 km) Sazan
    11-Terzili-Demirkapı Göleti ( Havsa Merkze 25 km) sazan
    12-Osmanlı Göleti ( Havsa Merkeze 10 km) Sazan
    13-Akardere Göleti (Havsa Merkeze 20 km) sazan ,kızılkanat
    14-Kayalıköy Barajı ( Edirne Merkeze 65 km -Kırklareli Merkeze 30 km) sazan ,kefal
    15-Üsküp göleti ( Kırklareli Merkeze 20 km) sazan
    16-Evciler Göleti (Kırklareli Merkeze 30 km) sazan ,kefal
    17-Armağan Göleti (Kırklareli Merkeze 35 km) sazan, kefal ,alabalık
    18- Kırklareli Barajı (Şeytan dere) ( Kırklareli merkeze 15 km) sazan ,kefal ,levrek

2. zikareis

zikareis

Favori Kamış:
    GS-90 GS-20 daiwa DAM 340 makineler.3.25 daiwa-2.70 sportekx-3. mıtchell-kamış 90'lık fransıs zıpkın
    En İyi Avı:
    7 kilo yayın B.çekmeçede ve resimdeki üç kiloluk kalkan
    çok güzel açıklamışın barajları birde derköy barajında ne çıkıyor. malumatın varmı yasakmı paylaşımlara teşşekürler:)

3. Conqueror

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    zihni abi dereköy barajına gitmedim , genelde trakya bölgesinde ki barajlarda sazan , kefal , kızılkanat, nadiren belli yerlerde yayın ,sudak ,levrek çıkıyor

4. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Özür Dilerim Arkadaşlar

Son düzenleme: 14 Temmuz 2007
  5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ahmet kardesim
    Degerli calismaniz icin cok tesekkur ederim. Paylasimda belirtmediginiz icin , sorup bilgi almak istiyorum. Paylasmis oldugunuz bu bilgileri sirkulerde ki avciligin kismen veya tamamen yasakli yerler listesini degerlendirerek mi yaptiniz. Yaptinizsa arkadaslarim gonul rahatligiyla buralarda avlanabilceklerdir. Tabi degisikliklerle bizi bilgilendirmeye devam edeceginizden kuskum yok.
    Tekrardan bu degerli bilgiler ve emeginiz icin cok tesekkur eder, saygilar sunarim...

6. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    bu yazmış olduğum baraj ve göletlerde gönül rahatlığı ile gidilebilir sezon açıldı 1 temmuz itibari ile ben gidiyorum bu güne kadar bi sorun yaşamadım. Gelmek İsteyen arkadaşlar olursa benim misafirim olurlarsa çok sevinirm birlikte bi program yapabilriz

7. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.

Selam Ahmet arkadaşım bu avlanma biçimleri nedir:confused: Bilgi verebilirmisin ayrıca davetin için çok teşekkür ederiz inşallah gelme şansımız olursa bir gün seni ararız:)

8. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Özür Dilerim Arkadaşlar

Son düzenleme: 14 Temmuz 2007
  9. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bilgiler icin tesekkur ederim. Bize bu mintikada cok degerli baliklar oldugu hakkinda bilgi veriyor ve aydinlatiyor. Ancak size ve tum site dostlarima amator olta balikciligi prensiplerine yukarda ki ifade edilen balikcilik yontemlerinin uymadigini, bu cesit balikcililigin yapilmamasi gerektigini hatirlatmak isterim. Ancak sadece bilgi olarak cok degerliler.
    Paylasiminiz icin cok tesekkur ederim.

10. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Ben de o yüzden merak ettim Hüseyin abi, bu avlanma biçimleri nedir amatör balıkçılıkla ilgisi var mı diye:confused:

11. zümrüt

zümrüt

1. Genel Site Kuralları ve Açıklamalar

c) Amatör balıkçılık, sportif amaçlı balık avcılığını düzenleyen 37/2 nolu sirkülere göre yasak olan avlanma tekniklerinin üyelerle paylaşılması yasaktır. Yasak olan avlanma yöntemlerinin paylaşılması durumunda, ilgili mesaja ait genel bilgilerin dışındaki avlanmaya teşvik edici bilgiler mesajdan arındırılacaktır, bütünüyle yasa dışı ava teşvik mesajlar gerekçe gösterilerek silinecek ve üye uyarılaracaktır. Uyarılara rağmen devamı durumunda üye forumdan uzaklaştırılır. Amatör balık avcılığını düzenleyen sirkülere: http://www.balikavi.net/dokuman/sirkuler.php adresinden ulaşabilirsiniz.

12. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Uyemiz bir avlanma biciminden kaynaklanan bir ornekle, oltacilara," bu balik burda vardir" demistir. Bahsettigi ismin ne oldugunu sorana "al bununla avcilik yap" demeden, bilgi vermistir. Kendisinin kullandigi yolunda imasi yoktur.Iddasi da yoktur. Simdi size "agdan yayin cikti" desem, "demek ki bu derede yayin var " desem, sende bana "Ag ne ki?"desen, bu soruya da cevabi , "Ipten orulme, yukarda mantarli bir yaka , assagida kursunlu bir yaka olan, muhtelif goz genisliginde, genelde 5 ila 100m balik avlama araci " diye versem burda ne reklam, ne ard niyet, nede sirkuler ihlali vardir.Sadece bilgi paylasilmistir. Yukarda verilen bilgiler yuzeyseldir. Sekil yoktur. Yapmak isteyene birebir yapabilmeye olanak verecek bilgi degildir.
    Bu cesit bilgi onemlidir , cunku amator olta balikcisi bir seyden korunmak ve koruya bilmek icin her seyden evvel o konu hakkinda bir fikir sahibi olmasi gerekir. Tirivirinin ne ise yaradigini bilmeden tiriviri nedir gormeden, "tiriviri yasakdir" deselerde sana, anlamazsin, belki gider kullanirsin . Bu yuzden arkadasin verdigi bilgiyi tamamladim. Ve kalmasina sitede izin verdim ki her kes gorerek bunu da bilsin, bundan kendini korumayi ve doga ve balik kaynaklarimizin korunmasi amaciyla konusabilecek kadar bu aletlerden anlasin.

Sanirim cevap ve prensiplerimiz acisindan aydinlatici olmustur. Saygilar sunarim.

13. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bir noktayi da atladim.Bu cok ozel balikcilik bicimlerinin 37/2 aykiri oldugunuda bilmiyorum. Ancak amator olta balikciligina aykiridir.

14. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    bütün amatör balıkçılar bilirler bunun için sirküler önemlidir fakat bizler amatör balıkçıyız bunu ticari amaçla değil tamamen hobi mahiyetinde yapıyoruz yazmış olduğum bilgilerde , arkadaşımızın sorusunu aydınlatmak içindir.Bizler nelerin yasak nelerin serbest olduğunu bilen insanlarız hepimiz kültürlü insanlarız o yüzden yanlış bişi varsa affola hepinizden özür dilerim

15. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ahmet Bey
    Paylasiminizda dikkat cekilmesi ve tamamlanmasi gereken noktalar var ise de (ki tamamladim bu noktalari) bunlar , sizin kalbiniz ve sahsiyetinizin yukardaki satirlardaki tadini aciga veren niteligiyle, sadece guzele hizmet eder. Gonlunuzu ferah, paylasimlarinizi bol tutun.

16. teknisyenu

teknisyenu

Favori Kamış:
    olta kamışlar dam makinele alba ve dam
    En İyi Avı:
    şimdilik ölçülecek kadar büyük değil .
    teşekkürler

Sevgili Ahmet arkadaş, tavsiyen ve forum ssayfandaki bilgiler için sağol ben geldiğimde senin tavsiyelerine uyacağım benim gibi bu işe yeni başlayanlara senin gibi tecrübelilerin tavsiyeleri çok faydalı oluyor teşekkürler.
    Saygılarımla

17. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı

merhaba ufuk abi sanırım trakya geleceksin genel konuları içerisinde edirne ile ilgili bir yer var okursan daha faydalı olacağını düşünüyorum

18. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    16-Korucuköy Göleti sazan
    17-Eskikadın Göleti sazan ,yayın
    18-B.Doğanca Göleti sazan
    19-Uzgaç Göleti sazan,yayın,levrek
    20-Keramettin Göleti sazan,kefal

Arkadaşlar 24/07/2007 tarihi itibariyle , havsa batı ekspres gazetesinde yer alan habere göre edirne civarında dsi kapsamında bulunan 37 adet göle yavru balık salınmıştır.Gidecek arkadaşların ilgili mercilerden bilgi alarak gitmeleri daha iyi olur yasak ile ilgili her hangi bir bilgi yok, kırmızı işaretli göletler balık bırakılan (dsi kapsamında olan) herkse rastgele

Son düzenleme: 25 Temmuz 2007
  19. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    fatih kardeş ben geçen sene sanırım bu konuyu gözden kaçırmışım güzel bir konu olmuş birde merak ettiğim bu sene bu göletlerden yasaklanan varmı acaba

20. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Abi bu göletlerden yasak olan şuan için yok ,ayrıca eskiden bir sitede yöneticilik yapmıştım belli bir süre o site şimdi yok oldu gitti ,orada resimli bir şekilde anlatmıştım ,o siteye ulaşıp alabilsem o bilgileri keşke gerçekten faydalı bilgilerdi