Spin Kamış ve Makine Öneri

Konu, 'Takım Çantası' kısmında UmutUtku tarafından paylaşıldı.

1. UmutUtku

UmutUtku Umut

Herkese merhaba , spin e yeni başladım almayı düşündüğüm kamış ve makine şunlardır ; Okuma V-system 240 cm 10-40 gr Daiwa Regal 5iA 3000 İnternetten araştırma yaptım biraz ama yinede sizlere sormak istedim , birde misina olarak okuma seabass 0.23mm düşünüyorum bazıları ip misina kullan diyor sizce ne yapmalıyım?

Teşekkür ederim.

2. adbakt

adbakt Adil

Umut ben senden daha acemiyim muhtemelen... ama benim kararımı söyleyeyim; Okuma V-System 270 (bazuka önemli etken) alacağım.

Makineyi ise aldım; Daiwa Legalis 3000 SH (İnternette 180'den başlıyor, en fazla 10-15 TL aşağısına dükkanlardan bulabilirsin)

Devir oranı çok yüksek, bilya sayısı, hafifliği, kapasitesi benim için fazlasıyla yeterli...

Sana da kolay gelsin.

3. arkadas

arkadas ibrahim

Regal defilde procaster 3000 a al kamis ayni kalsin rasgele

4. northern

northern öner

Favori Makine:
    Daiwa 7000 c ve Gs-9
    En İyi Avı:
    Fener balığı 5 kg
    Umut Bey, regal yerine procaster alın, ben de procaster 4000 biraz ağır ama son derece güvenilir bir makine ne spin de ne de shore jig de beni hiç yalnız bırakmadı. Şimdiden rastgele...

5. Akarcı

Akarcı Şükrü

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.70
    En İyi Avı:
    Daha kiloyu göremedi
    Kıyıdan at-çek yapacaksanız ben de okuma v-system 270-300 tavsiye ederim.

6. UmutUtku

UmutUtku Umut

Yorumlarınız için teşekkürler , yukarda bahsettiğim ürünleri alalı bayağı oldu :) Daha zorlayıcı bir av ile karşı karşıya kalmadım hatta daha hiç balık alamadım :) ama ağırlıkları ve kullanımları bakımından şuan memnunum ikisinden de, sadece 2.40 bazı durumlarda yetersiz kalabiliyor , onuda ileride 3.00m lik daha kamış alıp takviye olarak kullanacağım.