Seahawk 4 Bot

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında YusufZiyaDeniz tarafından paylaşıldı.

1. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Yusuf Ziya

Arkadaşlar Merhaba;

Foruma üye oldum olalı sürekli birşeyler araştırıyor, okuyorum hafızama yer ediniyorum. İzmitte yaşıyorum ve her haftasonu marinadan tekneler ile istavrite açılıyorum. Sabah 6-7, akşamları 16:00'dan 20:00'ye kadar denizde balık peşindeyim :)

Sürekli kiralık teknelerle gitmenin masrafı çok gelmeye başladı.Elimde seahawk 4 şişmet bot mevcut. Buna uygun bir motor tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? Maximum 750-1000 lira arası satın alabilirim.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum

2. YusufZiyaDeniz

Kimse tavsiyede bulunamayacak mı acaba :)

3. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    Bu bot temel olarak motorlu kullanıma tam uygun değil..Motor takmak için ek aparata ihtiyaç var ayrıca burun ve taban yapısıda hızlı gitmeye uygun değil.Ama yinede çok açılmamak risk almamak şartıyla motor takılarak kullanılabilir..Bu nedenlede büyük ve güçlü motor almaya gerek yok 4-5 beygirlik hafifde olması için 2 zamanlı bir motor yeterli gelecektir.
    Ama bence madem bu kadar meraklısınız ve sık çıkıyorsunuz ozaman daha profosyonel bir bot edinmeye çalışın bence
    Forumda ikinci el bölümünde 330 ahşap taban marinport bot satan bir arkadaş vardı elinizdekini satıp o tür birşey almaya çalışın bence.

4. YusufZiyaDeniz

Bulunduğum bölge itibari ile sığ sular buralar. 15 m civarı olduğundan botun bi sıkıntı yaratacağını düşünmedim açıkçası. Benimde aklımda 5 hp'lik elektrikli bir motor var ama yinede şimdi 330 ahşap tabanlığa bakayım. Teşekkür ederim ilgine

5. avare73

avare73 şavkı aşıkoğlu

Merhaba arkadaşlar.
    Yusuf Ziya Deniz, motor işini ne yaptınız. aynı bottan bizde de var. tatlı su için (göl ve kızılırmak) motor bakıyoruz. bi karar veremedik. tavsiye ve önerilerini bekliyorum.

6. YusufZiyaDeniz

Maalesef bulamadım birşey. kararsızlık kötü birşey. elektrikli işimi tam olarak denizde görür mü görmez mi bilemedim. 500 lira vermekte gereksiz gibi duruyor bilemedim yani

7. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    500 TL lik motor hiç bir şekilde işini görmez. Hava aniden bir patlar tehlike yaratır. Deniz bu şakası olmaz. Eğer denize açılacaksan parana kıyıp sağlam bir takım yapacaksın.

8. YusufZiyaDeniz

Kesinlikle haklısın ancak bot için demiştim ya bunu o yüzden.. Yoksa çok güzel tekneler var 4-5.000 liraya :)

9. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Bot için dahi olsa dwediğimin arkasındayım. 5 beygir parsun motoru kötü olduğu için satıp 9.8 Tohatsu motor satın alıp. 3 metre kolibri botumda kullandım. Şu anda Rota amartı teknesi kullanıyor olsam bile

10. bagwell34

bagwell34 uğur

kolibri bot tavsiye ediyor musunuz ? 4 kişilik olanlarda alsak arkasına elektirkli motor alsak, denizde kullanabilir miyiz ?

11. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Kolibri bot tavsiye ederim fakat elektrikli motor tavsiye etmem. Deniz bu ne zaman patlıycağı belli olmaz. Düşük güçlü motorla canınızı riske atmaya gerek yok.

12. YusufZiyaDeniz

Yok abi ben sadece elimdekini değerlendirebilir miyim diye sormuştum. Yoksa bende bu bota para verip de denize çıkmam. Bunu alma amacımız kıyı denizlerde rahatsız abimi gezdirmek içindi.. Yoksa sıkıntı yani. Bunu alana kadar normal tekne alırdım :)

13. bagwell34

bagwell34 uğur

kolibrinin yeri istoçtaymış.. oradan bir tane bot bakacağız da..altı ızgaralı olanlardan. arkadasına biz 55lik falan elektrikli bağlamayı düşündük. 4 kişi için..

iyi havalarda cok acılmadan kullanmayı düşünüyoruz tabi de. daha önceden böyle bir tecrübemiz yok..

14. YusufZiyaDeniz

Çok düşündüm taşındım. Yinede en mantıklısı parayı verip kiralık teknelerle açılmak..