İlk setim için yardımcı olur musunuz ?

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında fusterous tarafından paylaşıldı.

1. fusterous

fusterous Tahsin Özer

Merhaba arkadaşlar,

Bugüne kadar hiç makineli olta kullanmadım, babam ile göletler'de 4 metrelik kamışların ucuna misina bağlar ve sallarız, şamandıranın balıklarca rahatsız edilmesi bize huzur verir öyle otururuz.

Şimdi denizlerde kullanmak için bir arayış içerisindeyim (gölet balıklarını pek sevemiyorum), avlanmak için burhaniye, akçay, ayvalık bölgelerini kullanacağım (gerçi bu bölgelerin hangi kısımlarına gideceğimi de pek bilmiyorum ya neyse) şöyle beni üzmeyecek, yarı yolda bırakmayacak ve keyif verecek bir set arıyorum. acaba linkteki ürün nasıldır ? 25tl indirim çekiyle 130 liraya gelmekte. Genel olarak surf tipi takılacağım ama arada spin atmak istersem buna da karşılık verir mi ?

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/shimano-kiyi-olta-takimi-999-214977291

(surf at - bekle. Spin - at-çek olarak öğrendim forumdan)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, umarım doğru yere konu açmışımdır.

2. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    Spin ve surf avciligi farkli disiplinlerdir.Dolayisiyle kullaninilan ekipmanlar farklidir.Resmimlerden gordugum kadariyla almayi dusundugunuz set surf ve beklemeli avlar icin uygun giris seviyesi bir takim.spin yontemiyle avlanmak icin farkli bir kamis almaniz gerekmekte bir nebze buyuk olsada(spin icin) makineyi iki kamistada kullanbilirsiniz.bol trofeli avlar...

3. fusterous

fusterous Tahsin Özer

cevabınız için çok teşekkür ederim, eğer varsa yakın fiyat aralıklarında iyi bir sistem tavsiyeside alabilirim.

4. fusterous

fusterous Tahsin Özer

Tavsiyeler üzerine;

TRABUCCO REGENT FA 6000 OLTA MAKİNESİ (350gr)

Shimano Joy Tele GT Kamış / 300cm

aldım, makine 350gr olduğundan spin içinde kullanılabilir sanıyorum, bunların yanında uygun görürsem birde spin kamış alabilirim ama başlangıç için bu set gayet yeterli :) gittigidiyor indirimiyle 75 liraya almış oldum.