Ankara Güvenç Göleti Hakkında

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Midgard tarafından paylaşıldı.

1. Midgard

Midgard Aykut

En İyi Avı:
    Sudak 3.700 Gr
    Merhabalar forum takipçileri . Çok uzun süredir forumu takip etmem ile birlikte aranıza resmi olarak bugün katıldım . Bugün size gittiğim bir avlaktan bahsetmek istiyorum .

29.05.2016 tarihi pazar gününde üniversite arkadaşım ile beraber Ankara'da değişik balık meraları keşfetmek üzere hemde şehrin gürültüsünden uzak doğa ile baş başa olmak amacı ile 09.00 da yola koyulduk . Yenimahalle - Kazan sınırı arasında kalan Güvenç Göletine vardığımızda gördüklerimiz bizi bir hayli üzmüş bulunmakta . Ailesi ile piknik alanı olarak da tercih edilen bu mekanı insanlarımızın yaptığı doğaya saygısızlık yüzünden tam bir çöplük olmuş durumda . İçilen içki şişeleri , mangal artıkları , çay posaları umursamazca etrafa atılmış vaziyette göletin kenarlarında çöpler birikmiş halde bulduk .

Kendimize bir yer seçmek için kıyı şeridinden yol almaya başladık fakat yer bulmamız bir hayli zor oldu . Kişi başı 10'ar tane olta ile mekan gasp eden insanlarımız bizlere fazla seçim şansı bırakmadığından küçük bir koya girip yemlememizi yaptık . Kahvaltımıza yaptıktan sonra 3 dip oltasını göle bırakıp spin oltamız ile de su üstü at çek yapmaya başladık .

Vuruş alamadığımız için mekan değiştire değiştire üç farklı yem ile denemelerimize devam ettik fakat nafile . Hiç bir şekilde ufacık bile vuruş olmadı oltalarımıza . Biraz da yağmur yağmaya başlayınca saat 18.00 gibi evin yolunu tuttuk .

Orada bulunan balık severler ile sohbetimizde 1 gece önceden geldiklerini ve gece bir kaç kişi tarafından gölete boydan boya ağ gerildiğini söylediler . Ağın yanı sıra bir kaç tane tırıvırı görmemizde bu avlağa şahsım adına bir daha gelmeme kararını almaya yöneltti .

Eğer gitmek isteyen olursa aile için gidilmesi uygun bir yerdir fakat gittiğimiz yerleri temiz bırakalım . Gelecek nesillerimize güzel bir doğa bırakalım .

Saygılarımı sunar , iyi forumlar dilerim .

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Birkaç yıl önce bahsediliyordu. Bende yeni halini merak ediyordum bilgilendirdiğin için çok sağol abi.
    Rastgele...

3. lionstep

lionstep Mustafa Saim ÖNEL

Ben de yarın gitmeyi düşünüyordum Ankara'da artık bu iş çileden çıkmaya başlamış. Ben yeni başlamama rağmen bu durumdan gayet huzursuzum. Birçok gölette bu manzaralar ile karşılaşıyorsunuz. İçinde balık bile olmasa sırf olta atma zevki için kendime bir havuz yapacağım :)

4. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Bana çok yakın bir gölet burası,çok uzun yıllar önce balık atıldı buraya ama hala doğru dürüst balık çıkmıyor.nedeni boğçacılar.Keşke şikayette bulunsaydınız jandarmaya su ürünlerine.

5. Midgard

Midgard Aykut

En İyi Avı:
    Sudak 3.700 Gr
    Atilla abi aklıma geldi fakat ağın nereye gerildiği hakkında bir fikrim olmadığı için elimden bir şey gelmedi . Kişi başı 10 tane olta ile yer gasp edenler de aileleri ile geldikleri için gönlüm elvermedi huzurları bozulmasın diye .