Mersinde Kano Balıkçılığına Giriş

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında fırodo tarafından paylaşıldı.

1. fırodo

fırodo Fırat Dogan

Herkese selamlar. Uzun zamandır uzak kalmıştım bu hobiden şimdi deri gönme fırsatı yakalamışken kaçırmamak için elimi çabuk tutuyorum. Mersin uyar marinada buldugum bir kano.Zamanında ispanyol kanoyla balık avlamış birisi olarak bu kano gayet yeterli olcak sanırım. Hem spor hemde ufak çaplı balık tutmak için kullanacağım bir kano olabileceğine inanıyorum. Bir kaç ufak eklentiyle hazır olcaktır. Beyaz olanda arkaya iki tane rat yeri koymuşlar müşterinin isteği üzerine onun gibi bişeyler düşünüyorum bende. Bugün siparişini vereceğim. Forumdaki konuları okudum gayet güzel paylaşımlar var kanoyla ilgili.Genede varsa önerileriniz almak isterim. Gelişmeleri de buradan paylaşacağım. Herkese iyi forumlar.
    Boy:345.cm En :0,75.cm Ağırlık :25.Kg

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Kano ile sırtı mı çekecen? İyi fikir gibi duruyo.

3. fırodo

fırodo Fırat Dogan

Evet genel anlamda sırtı için yemle avlanılacak kadar da rahat iç kısmı yorulunca sarkıtmaya gecerim diye düşünüyorum bakalım.

4. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Bununla ilgili bir video da yayınlanmıştı burada, hatta kanodaki adamın oltasındaki balığı köpekbalığı kapıyordu son anda.. bence hem spor, hem de balıkçılığı bir araya getiren güzel bir fikir.. :thumb:

5. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Geçenlerde biri önümde kanoyla avlanıyordu yine Mersin'de. Bence güzel fikir. Sırtı için zaten çok iyi olur. Yemlide de birbirine fazla uzak olmayan meraların değişimi açısından pratik olur. Fiyatı ne abi bu kanoların:D?

6. cihato

cihato Cihat

Bende alanya da yaşıyorum. Kano balıkçılığını çok düşündüm, evim denize 0 olmasına rağmen malum dalgalar insanı çok zorluyor. Dalga almayan, önü kaya veya korumalık gibi yerler var ama getir götür zor olacağını düşündüğümden vazgeçmiştim. Gerçekten imkan varken denenmesi gereken av türü.

7. fırodo

fırodo Fırat Dogan

Mersin sahilinin daha dogrusu erdemli taraflarının sahil kısımları cok elverişli bu konuda dalga yok sahil uzun o yüzden kolay olcak denize indirip cıkarmak. Bide 25 kg olunca kolay taşınıyor. Dün verdim siparişi hoş bir rat deliği açmaya 30 tl isteyince canım sıkıldı biraz ama neyse dedik. Tok satıcıyla anlaşmak biraz can sıkıcı. Kanoyu 500 tl ye alıyorum üzerinde bikaç ekleme yapılacak ip baglama yerleri,rat için yuva ve bikaç daha ekleme ile 550 ye falan gelecektir sanırım. Bakalım 2 haftaya biter sanırım burdan. Konu hakkında fikirlere açığım.Teşekkürler.

8. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
  9. fırodo

fırodo Fırat Dogan

İlham verici bir video :D Teşekkürler.

10. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    aklimi okumussun be kardes. gecen seneden beri aklimda kano vardi. islerden bir turlu firsat bulamadim
    nasil gidiyor kano kullanislimi. gecende birini gordum denizde abi adama ikileyince kurekleri dakkasinda ufuk cizgisine varmisti, baya iyi gidiyor bu kanolar sandallari solluyor yani