sahte balık boyama yardım

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında kakaksum1 tarafından paylaşıldı.

1. kakaksum1

kakaksum1 Mustafa

arkadaşlar şu linkte adamın yaptıkları nedir acaba?
    kullanılan malzemeler nedir sırayla anlamaya çalışıyorum da yabancı dil olmadığı için pek bişey anlamıyorum.

mesela en başta ne yapıyor? FU diye birşey kullanıyor bu nedir acaba. ve diğerleri? neleri karıştırıyor? veya nasıl bu kadar parlak yapabilirim sahtelerimi ?

https://www.youtube.com/watch?v=tc4Ow7CBxXc

Son düzenleme: 28 Temmuz 2015
  2. jumaru

jumaru Murat

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 330 XH
    Favori Makine:
    Shimano AX 4000 FB BB
    Merhaba.

Gösterdiği FW marka boyalar transparent acrylic ink diye geçiyor. Transparent acrylic paint diye de bulabilirsiniz ayrıntısını. Yani Türkçesi de transparan akrilik boya olsa gerek diye düşünüyorum. Malzemeyi bildiğimden değil, direkt adamın söylediğini yazmaktayım. Onun haricinde gaga yapıştırırken kenarlara sürdüğü de bizim japon yapıştırıcısı diye bildiğimiz yapıştırıcı. Başka da değişik bir malzeme kullanmıyor bu videoda.

Nasıl parlak yapabileceğinize gelince; onu da parlak ve şeffaf malzemelerle halledersiniz. Parlak cila gibi. Spreyleri de sıvı halde fırçayla sürülecek versiyonları da mevcuttur. Vernik mesela. Hiç olmadı hanımların kullandığı şeffaf tırnak cilaları var. Onları da deneyebilirsiniz sanırım. Tabii ne kadar dayanıklı olur onu bilemeyeceğim. Herhangi bir boyacıdan çok daha sağlıklı bilgi alabileceğinizden eminim.

Kolay gelsin.