Rapala ile Torik ve Palamut avlarım, uygulamalarım. 29 Mart 2011 Sivrice

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler sevgili Ömer kardeşim, ben uzun seneler sırtı ile avlar yapıyorum denizde ne zaman hangi balığın geleceği belli olmuyor, bana göre bu bir torik, akya veya orkinoz olabilir, takımın kopması balığın çok büyük oluşundan, veya misinanın zadalanmesinden yani küpeşteye falan takılmasından, veya fabrika hatasından.
    İnşallah bu kaçan balığı tekrar yakalarsınız veya başka trofe balıkları, sırtı avında ne olursa olsun takımlarınız çok sağlam olmalı.
    Sizlere güzel sırtı avları ve gönlünüzdeki balıkların sahtenize takımasını dilerim.
    Sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

2. Aytepe

Aytepe Omer Caglar

Cok tesekkurler Orhan bey.. Kacan balık buyuk olur derler ama. sizin agzınızdan bunun torik veya orkinos olabilecegini duymak beni cok mutlu etti..

Selamlar

3. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Bana göre orkinos olma ihtimali çok yüksek, iri bir torikte aynı tepkiyi verebilir.
    Sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

4. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Şimdi tam torik ve palamut zamanı, sana da güzel avlar dilerim Mert kardeşim. Haydi rast gelsin.:) :) :)

5. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Gurubumzda bulunan 44.000 üyenin 35.000 okumuş okumayan yeni genç kardeşlerim için belki onlara da faydası olur diye yeniden hatırlatıyorum, sevgiler rastgele.:)

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yaşım 64 Kimseye iftira atmam, kötü laf etmem......Bana edenide hiç af etmem ve her zaman gerekeni yaparım.

Sen bana ahlaktan bahsediyorsun, sen bir laf ebesisin hayatta başka numaran olmamış,işte balıkçılık konusunda 4 avını görüyoruz...işte sen busun.... her zaman ezilmişin, şimdi oturmuş bu pencerenin karşısında buradaki kişilere kendini oterite gibi ahkam kesiyorsun bir de iftira atıyorsum Ahlaksız sensin ulan, bana yazdıklarını babana yazmış addediyorum, külürsüz, bulunduğu yerden başka bir yer görmemiş yaşamamış zavallı bir kişisin, seninle tartışmak bile bana yakışmaz, sevisesiz terbiyesi ve ahlaksın imsan.

Bana da gerekeni yaptın.
    Da, bu cümleler senin değil mi?

Hangi iftirayı atmışım, hangi kötü sözü söylemişim sana? Hele bir de bakalım. Bu yazdıklarına sebep neydi?:rolleyes:

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Şimdi seninle anlaşır gibiyiz.....

Benim hakkımda yazdıkların:
    Sizi anlıyor ve hak veriyorum, kaleminize sağlık sevgili Murat.

3E prensibi gereğince (uydurdum ) sorunlarımız:

1- Ekonomi
    2- Eğitim
    3- Ehlak

Selamlar...

Bu yazılar senin ve bana hitaben yazmışın......ben sana bir kelime bile yazmadan işte haberim olmadan yazdıkların, yeter mi.

8. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    [

Aşağıdaki yazılar da senin, sizler kendi kendinize bir kişiyi suçluyorsunuz, yani beni çarmağa geriyorsunuz, toplum önünde küçük düşürücü yazılarda bulunuyorsunuz, sonra da benimle alay ederek saçma sapan kelimelerle, dalga geçiyorsunuz, kusura bakma gardaş burada bu sefer hatalı olan sizlersiniz , sensin.
    Ben yapı olarak hayatta kimseyi kırmam, ama bana karşı bir haksızlık yapılıyorsa, yapım ve aldığım terbiye olarak ilk başta konuşurum, fakat terbiyesizleğe varan hakaretler olursa da , gene yapım olarak gerekeni yaparım.
    Sizler bir başka üye ile münakaşa ettiniz o üyemiz buradan ayrıldı, o üyemiz ile devamlı beraber anıldığımız için sıra bana geldi, tabi sizler de onun bu siteden ayrılmasına bir ölçüde sebeb oldunuz, şimdi bu vicdanın hesabı için sudan bahanelerle beni suçladınız, imzamın zamansız olduğunu, Balık avına davet ettiğim bir kardeşimizin konusunda onu Sivrice ye gene zamansız davet ettiğim için benim hakkımda varsayımlarla hareket ederek , tahminlerde bulunarak benim mazlumu oynadığımı ve daha da büyüdüğümü yazdınız, şimdi ben de bir beyanda bulunuyorum....hakkımda söylediklerinizin ve yazdıklaınızın doğru olmadığını ve ben bunları aklımdan bile geçirmediğimi burada beyan ediyorum. Zaten ben burada olsun, başka bir yerde olsun insanlara 7 den 77 kadar hep sevgi ve saygı içersinde davranırım, bak sevgili kardeşler ben durup duruken kimseye ama kimseye bir saygısızlık yapmam, ama hiç günahım olmadan beni suçlayıp hakaret edeni de kim olursa olsun af etmem ve o andaki durumun nerelere gideceğini de hesaplamayarak o anda hatalar bile yapabilirim, demek ki bana benim size davrandığım gibi davranırsanız sizlerle kardeş gibi ölene kadar beraber oluruz.
    Gerçekten ben kimseyi kırmak, kimseye karşı rendice edecek laflar sarfetmek ve onun saygınlığını azaltacak davranışlarda bulunmam ve bu şekilde davranılmasını da istemem.
    Ben kendimi benim yaşamım olan olta balıkçılığına adamışım, bundan sonra genç olta balıkçı kardeşlerime balık avları konusunda karınca kararınca bildiklerim, tecrübelerimi aktarmak onlara bu konularda yardımcı olmak istiyorum, böyle işler benim için değil.
    Ben de böyle bir kişiyim. Sevgiler.

muratc
    Orhan bey selamlar,

Hafiften bir savaş kazanmış komutan edası hissedilmeye başladı sizde. (tarafımdan)
    Nereden çıkardığıma gelince;
    Birincisi; "Her şeyden önce insana.....Sevgi...Saygı...Hoşgörü..." imzanızdaki bu söz, çok güzel ama keşke biraz daha eski olsaydı. Buradaki mana açık. bu forumda gözlemlediğimde zeka seviyesinin ortalamanın baya bir üstü olduğudur. bu kelamın anlaşılmayacak tarafı yok, vedat bey insanları kırar, sevgi, saygı göstermez, hoşgörüde bulunmaz ama ya ben öylemiyim. ben söyleyeyim bu kadar plancılık hiçbir zaman hayra alamet etmez. anlamışsınızdır ne demek istediğimi.
    ikincisi; mert kardeşimizi tenzih ediyorum, sakın bana alınmasın yazacaklarım tamamen mert' in dışında. mert kardeşimizin vedat bey ile olan son diyalogları ortada. konuyu hepimiz biliyoruz. benimde müdahil olduğum bazı konular oldu. Orhan bey en son on gün önce yorum yazılan bir başlığa bugün bu mesajı atıyor "Balık sezonu başlıyor sevgili Mert hazırlıklerını yap önümüzdeki hafta seni bekliyorum."
    Kimi çağırıyor mert kardeşimizi, ne zaman davet ediyor konudan on gün sonra, mert kim vedat beye hakkını helal etmeyen insan (haklı yada haksız diyemem asla), nereye çağırıyor vedat beyin dibine. bunlar samimi davranışlar, içtenlikle mert' in balığa daveti değil, kimseyi kandırmayalım.
    üçüncüsü; bazı insanların sabrı ve dayanma gücü diğerlerinden fazladır. bu özellik insana geçici zaferler kazandırabilir, mutlu olabilir insan, ancak bu ilahi adalette insanı haklı kılmaz. (ben öyle düşünüyorum)
    Kusura bakmayın sessiz sakin çoğunluğu siz yanlış anlıyorsunuz.
    Burada tartışılan konu bence üslup idi. Tavırlar idi. Davranışlar idi.
    Konunun sadece balık tutmak, paylaşım yapmak, fotoğraflamak ve raporlamak olmadığı idi.
    Vedat bey ile tartışıldı, konuşuldu ve durum anlatıldı. Anladı, anlamadı, değer verdi, vermedi bilemeyiz.
    Ancak şu çıkmasın sonuçta ortaya "bak sakinliğimle ben kazandım işte."
    yok o öyle olamadı işte yukarıda saydığım, sayamadığım bir sürü nedenden ötürü.

saygılarımla, sağlıcakla kalın....

murat
    Ne olacak biliyor musun sevgili Murat? Söyleyeyim: Bu mesajına cevap alamayacaksın. Mesajın yönetime iletilecek belki bugün belki 2-3 gün sonra silindiğini göreceksin. Yok yahu olmaz, olamaz öyle şey diye düşünsen de olacak. Hatta benim mesajım da silinecek. Belki arada özel mesajla da bir güzel ayar verilecek şahsına. Hatta ve hatta "delikanlılığına" gönderme yapılacak, laf atılacak orta yerde. (bana yapıldı) Ve yine o vicdana çağıran, hakkı işaret eden feryatların boşlukta yankılanırken eski tas eski hamam devran sürüp gidecek.

İnanmadın mı?

Sabır her derde deva...

"insanca, pek insanca..."

9. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Nuri bey kardeşim uzun zamandan beri bu güzel balıkavı sitesinde beraberiz , benim inandığım bir laf vardır "her şeyde bir hayır vardır derler" bu gereksiz yere bir suçlama ile benim de hiç alışmadığım bir şekilde herkesin önünde kendimi anlatma şansını da yakalamış oldum, ilk başta ben de benim bir peygamber veya bir melek olduğuma inanmıyorum, ben de hepimizler gibi hatalar da yapabilirim, onun için ben de kendimi bir normal insan olarak kabul eder ve yazılarımı çok itina ile yazarım, yazılarımda genellikle balık avı konusunun dışına çıkmamaya gayret gösteririm, bu böyle senelerce sürdü, aynı yerde yaşayan ve kendini gerçekten balıkçılığa adamış bir kişinin bana komşu gelmesi ile bana yardımcı olarak beni İnternete sokması ve yardımları ile öğrenmeme vesile olması çok iyi oldu ona her zaman bu konuda müteşekkir oldum, fakat zamna ilerledikçe işler değişti ben sanki onun elinden bütün oyuncaklarını almış gibi oldu ve beni internette her zaman ufak ufak eleştirmeye başladı, bundan gerçekten çok rahatsız oluyordum, kendimi müdafaa etsem olmuyordu, ben de aynı tavırları takınsam hiç olmuyordu ve her zaman sessiz kalmayı tercih ettim, artık arada sırada benim hakkımdaki dokundurmalara alışmış onu bir büyük gibi görüp ne yapalım onu da böyle kabul etmeyi zamanla da öğrendim, tabi hayat devam ediyor ben avlarımı yapmaya devam ediyordum, zamanla yazdığım raporların içersine av tekniklerimi, avlandığım takımlarımı yazarak anlatmaya çalışmam çok ilgi gördü artık yeni balıkçılığa başlamış kardeşlerimize öğretmekten, onlara yardımcı olmaktan çok hoşlanıyordum, sitemizi de öğrendim çok kişi ile de yüz yüze tanışma fırsatım oldu ve bundan dolayı çok dostluklar edindim, vaktimin bir bölümünü internette geçiriyordum, sizlerin de şahit olduğu bir çok sert tartışmaları kavgaları, sabahlara kadar süren atışmaları ister istemez görüyor ama ne olursa olsun onların içerlerine hiç girmiyordum, ben sadece balık avlarımla ilgili raporlarımı yazıyor genelde genç kardeşlerimizle beraber balık avı konularını paylaşıyordum, zaten tecrübeli balıkçı arkadaşlarımın benim balık avlarımı öğrenmelerine pek ihtiyaçları da yoktu, benim hedefim her zaman olduğu gibi yeni başlayan gençlerdi, fakat şimdi geriye dönüp baktığımda 166 konu açmışım, her açtığım konumu o andaki fotoğraflarla süslemişim, kendi avlarımdan başka hiç bir fotoğrafı bu sitede yayınlamamışım, teknem ile beraber avlandığım arkadaşlarımı da her zaman avlarımın ortakları yapmışım, hiç bir zaman kendimi ön plana çıkarmak gibi bir düşüncem de olmamış av raporlarımda abartmayı ve sizlere yalan söylemeyi hiç bir zaman düşünmemişim, işte bu şekilde nerelerden buralara kadar gelmişim, burada bu sitede karınca kararınca benim de az da olsa olta balıkçılığına bir katkım bulunduğunu düşünerek her zaman mutlu olmuşum.
    Uzun lafın kısası ben de burada sizler tarafından saygı beklerken ...bu şekilde bana yapılan haksız suçlamalar beni çok üzmüştür.
    Benim burada yapmış olduğum avlarım hakkında sorulan sorulara her zaman cevap vereceğim ve bu güzel siteden ayrılmamaya karar verdim, fakat yapmış olduğum ve yapacak olduğum balık avlarım da aynı olacağı için artık balık avı raporlarımı burada yayınlamamaya karar verdim.
    Bundan sonra yapmış olduğunuz balık avlarının ben de çok iyi bir izleyicisi olacağım.
    Sizlere hayatta her zaman kavgasız, gürültüsüz, münakaşasız bir yaşam dilerim.
    Ben her şeyi unuttum geride sadece güzellikler kalması dileğiyle.:)
    Sürtçü lisan eylediysem hepinizden affola.:) Sevgiler.

Not: Bundan sonra benimle her konuda, herzaman yazışabilir sorular sorabilirsiniz, hele balık avlarım konusunda sorularınız beni çok mutlu kılacaktır, sadece güzelliklerle baş başa olun.:)

Gene de sevgi, saygı ve hoşgörü.:)

10. ihtiyarhakan

ihtiyarhakan Hakan Mustafa Serdar

En İyi Avı:
    45 cm kefal, 2.5 kg torik
    Sayın Orhan Abimiz;
    Senin samimiyetinden kimsenin şüphesi yok, sen seviyeni korumaya devam lütfen, edersin zaten eminim, rapor yayınlamaya devam etseydin iyiydi ama olsun, belki sonra yine başlarsın, bu arada siteden de kesinlikle ayrılma. Saygı ve sevgilerimle.

11. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Hakan kardeşim doğru yorumun için çok teşekkürler, ben hata yapabilirim, koyarsın önüme somut olarak ben de cevap veririm, eğer suç bendeyse özür dilemesini ve bir daha aynı hatayı yapmamaya çalışırım.
    Neyse bunları geride bırakmış olduk, bu gibi olaylarda buradaki yerarşiyi düzgün bir hale getirdiğine eminim, ben de dahil kimse kimseden büyük değil, kimse kimseden fazla değil, hepimiz üyeyiz, hiç birimiz de yönetici değiliz.
    Hakan kardeşim ben bu siteyi bırakmadım, zaten balık raporlarım dolayısı ile çok sorular geliyor onlara kah telefon ile, kah özelden bazen de mail olarak cevaplar veriyorum.
    Eğer enteresan bir avım olursa fikrimi değiştirip sizler yani balık avına gerçekten ilgi duyan ve o avdan faydalanmak isteyenler için yazabilirim.
    Ben ölünceye kadar burada sizlerle beraber olmak istiyorum.
    Bütün güzellikler sizlerin olsun, sevgiler.:)