12 km hızda sırtıyı 3 m daldırmak

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında reha81 tarafından paylaşıldı.

1. reha81

reha81 reha kızıl

Arkadaşlar sırtı yaparken 20 cm uzunluğunda bir zarganayı 3 m daldırmak istiyorum. Bunun ne kadar faydası olur. Orkinos veya torik in ilgisini çeker mi ? Yoksa yüzeyde olması ile 3 m dipte olması arasında bir fark yok mu ? Birde o hızlarda 30 mm mono , 45 mm mono yada yada 50 mm FC misinadan hangisini kullanmalıyım ? O hızlarda ne kadar farkeder kalınlık ?

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Bildiğim kadarıyla Orhan amcamızın (Orhan Küçükbiçmen) bu konuda tekne ile sırtı avı ile ilgili bu hususda çok doyurucu bir makalesi var incelemeni tavsiye ederim.

3. reha81

reha81 reha kızıl

Biliyorum ama bu çok daha spesifik bir soru

4. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Metin Özgür beyin cevabı çok yerinde olmuş bence, bu konuda yeterince bilgi var zaten. Canlı yem ile avcılıkta yavaşlık esastır bunu unutma. Misina olarak 40 FC kullanıyorum bence yeterli.

5. reha81

reha81 reha kızıl

Cevap verme konusunda isteksizligi anlayabilmis degilim. Dediginiz makaleyi okudum. Yeni seyler denemenin tartismanin zarari olmayacagini dusunuyorum. Yillardir siteyi takip ediyorum. 5 yildan fazla belki. 180 tane mesajim var. Bence konu açmaya calisanlara karsi daha iyimser olunmali. " yeterince konusuldu" demek kirici bence . Size gore yeterince konusulmus olabilir. Bence yeterince konusulmadi

6. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    İyi de bahsettiğin konu yeni bir şey denemek değil ki, sen neden bahsediyorsun?
    Zarganayı nasıl 3 m derinliğe indiririm diye soruyorsan bu bahsedilen konularda mevcut. Ortada kırıcı bir durum yok ama senin yazdığın mesaja göre bizim cevap vermemiz hata olmuş.

7. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Daldırıcı aparatlar var balığın önüne takılıp kullanılıyor onlardan alıp deneyebilirsin. ne kadar başarılı olur gerçekten bilemiyorum muhtemelen 3 metreye o hızlarda dalabilen sahte yem daha başarılı olacaktır. Rapala x-rap magnum tam aradığın özelliklerde.

8. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    balıkçı cemaati genelde makul yöntemlerle avlanıyorsa pek mazera peşine düşmez :) ben istanbulda uzun yıllar tekne ile avlandım ve aynı Orhan amcamızın yöntemini kullandım.Teknede sonuç her zaman kıyıdan daha olumlu olur.Sen merak etme arkadaşım maceraya gerek yok tavsiyemize uy kazanırsın :) 10mt beden yarım kilo iskandil senin oltayı en az 5mt dibe indirir.ama tavsiyem derinliği iyi bildiğin meralarda avlan.Allah korusun düşük rötar da giderken taşa takıldımı o 60 lık misine parmağa bi oturuyor ki allahhhhhh dedirtiyor adama :D kalbin kırılmasın bizim tavsiyemiz önce sağlam olanı yap sonrasına beyin fıtınası yapalım bu bence daha bi şık olur :thumb:

9. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    balıkçı cemaati genelde makul yöntemlerle avlanıyorsa pek macera peşine düşmez :) ben istanbulda uzun yıllar tekne ile avlandım ve aynı Orhan amcamızın yöntemini kullandım.Teknede sonuç her zaman kıyıdan daha olumlu olur.Sen merak etme arkadaşım maceraya gerek yok tavsiyemize uy kazanırsın :) 10mt beden yarım kilo iskandil senin oltayı en az 5mt dibe indirir.ama tavsiyem derinliği iyi bildiğin meralarda avlan.Allah korusun düşük rötar da giderken taşa takıldımı o 60 lık misine parmağa bi oturuyor ki allahhhhhh dedirtiyor adama :D kalbin kırılmasın bizim tavsiyemiz önce sağlam olanı yap sonrasına beyin fıtınası yapalım bu bence daha bi şık olur :thumb:

10. reha81

reha81 reha kızıl

Tesekkür ederim. Daldırıcı aldım. Fakat o hızlara çıkınca ters dönüp kendini yukarı atıyor. Ağırlık en sağlıklısı. Gecen sene 12 km hızda 3-4 m derinlikte 7 kiloluk mayıs balığı yakalamışlar. Tesadüf mü bilmiyorum

11. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    rica ederim sen gel bizi dinle yap bedeni bağla arkasına iskandili al düşük rölantiye aç bi soğuk arpa suyu yak bi cigara(içiyosan tabi) oooh kebap... tekne sallaya sallaya :D

12. reha81

reha81 reha kızıl

Tamam denerim. :)