Rize Eşkina Avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ozghvz tarafından paylaşıldı.

1. ozghvz

ozghvz Özgür

Favori Makine:
    Okuma Safina Noir FD SFR-55
    Merhaba Arkadaşlar,

Geçen seneye göre bu sene kıyıdan balık avı biraz daha artmış durumda. Her ne kadar yapmış olduğum fc çaparileri kullanamamış olsam da, hazır takımlar yüzümü güldürdü.

Hafta sonu yaptığım avı sizlerle paylaşıyorum. Yalnız karagöz pek yok gibi. Çoğunlukla eşkina, bir kaç tane de barbun. Arada iskorpit ve vatoz da gelmiyor değil. Ama onlar geldiği yere iade ediliyor :)

Ekli Dosyalar:

2. CarpHunter58

CarpHunter58 Mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın
    Tebrikler Özgür kardeş,

Bunları nasıl ne şekilde, yem vs tuttuğunu da paylaşırsan, benim gibi forumda gezinen amatör arkadaşlar da bilgilenmiş olur :)

Bu arada merakımdan soruyorum İskorpit genel olarak neden tercih edilmiyor?
    Tipsiz olmasından mı?
    Zehirli olmasından mı?
    Temizlemesi diğerlerine nazaran daha zahmetli olmasından mı? :)

Çünkü lezzetli bir balık

3. Elvis

Elvis Suat

Özgür Bey,

Paylaşımınız için teşekkür ederim.Barbunları baz alarak konuşuyorum,tuttuğunuz eşkinalar bence salınması gereken boyutlarda.O yörede özellikle o balıkların çok daha iri olma şansı var.Dikkate almanızı rica eder,bereketli avlar dilerim...

4. nester

nester Ersin

güzel av olmuş tbrikler.ancak eşkinaların bazıları küçük görünüyor.

5. serkan53

serkan53 serkan

Favori Kamış:
    Albastar poseidon 4.20 mt surf kamış
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 8000vi makine
    En İyi Avı:
    kirmizi benekli dağ alası 7,5 kg
    Merhabalar Özgür bende Rize'de oturuyorum. Alabalık için av yapardım şimdide deniz avcılığına merağım var bikaçyerden olta mağzemeleri alırken bu balıklardan bahsettiler senden rcm eşkina ve karagöz için bikaç yer tavsiyelerini bekliyorum.

6. kuzey57

kuzey57 mehmet

serkan abi büyük limandan dışa doğru denemeler yaparsan sonuç alabilirsin...genel olarak kayalık ve sakin meralarda gece avında güzel balıklar alabilirsin.5 yıl kadar önce sonbaharda çayeline kadar gidip güzel balıklar alıyorduk.sabır gerektiren av kayış balıkları ve iskorpit fırsat verirse verimli avlar yaparsınız.

7. serkan53

serkan53 serkan

Favori Kamış:
    Albastar poseidon 4.20 mt surf kamış
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 8000vi makine
    En İyi Avı:
    kirmizi benekli dağ alası 7,5 kg
    eyvalla mehmet bir denerim oraları kısmet varsa bikaç balık alırız rize merkez sahillerinde bikaç yerlere uğramıştık arkadaşımla sonuç koca bir 0 tekrar tekrar başka yerlerde denicez artık sağolasın kardeşim.