Sinarit Avı 7,5 kg ve 3 kg

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Alpay ZİYANSIZ tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Orhan Veli nin ''sinarit baba'' hikayesinden kaynaklı, çocukluğumdan kalma bir sempatim vardır sinarite.Öyleki,Sarozda kıyı avcılığına dadandığım gençlik yıllarımda yüze yakın yavrusunu (500-1000 gr.) suya iade etmişliğim vardır.Karagöz(sargoz) peşindeyken sık sık oltamı ziyaret eder,bende her seferinde ''hadi baba ol da gel bakiim'' der geri yollardım.
    Hoş,babaları gelmedimi arada,geldi tabiide,o.20 misine,4 no iğneli takımla beni denize çekmeye çalışan babaların karşısında hep mağlup oldum .
    Neticede tadını dahi öğrenemediğim bir balıktır sinarit.Böyle iri sinaritleri gördükçe ne kadar imreniyorsam,yavrularının katlinede bi o kadar üzülmekteyim.Tabi,üzüntü kısmı çok daha fazla yaşadığım bir durum.
    Sevgili Alpay,bu güzel sinaritlerle hem imrendirdin,hemde umutlandırdın beni,daha güzelleri herzaman rastgelsin,tebrikler.

2. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı mehmet yiğit

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40 10-40
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    çipura 3.850, sırtıkara 6.500, kefal 6,300 v.b.
    tebrik ederim Osman Bey çok güzel balıklar.

3. Alpay ZİYANSIZ

Alpay ZİYANSIZ OSMAN ALPAY

Güzel yorumlarını için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar

4. Alpay ZİYANSIZ

Alpay ZİYANSIZ OSMAN ALPAY

Fatih abicim zıpkında da olta da her zaman saygı duyduğum bir av oldu bu güzel balık.Acemilik yıllarımda idrak edemediğim dönemler elbette oldu ama bu balığın ihtişamlı yüzüşünü gördüğümden beri küçük bireylerine asla tetik düşürmedim,oltama takılanlarıda büyüsüne diye denize zevkle geri iade ettim.Tadına gelirsek; bir deniz levreği kadar lezzetli olduğunu söyleyemem,tabi benim düşüncem