Olta çantası(kılıfı?

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Orxan tarafından paylaşıldı.

1. Orxan

Orxan Orxan

Merhaba Arkadaslar. Yurt dışına çıkcam ve olta takımımıda kendimle almak istiyorum fakat kamış için uygun bir kılıf bulamadım.acaba extra sert bir kamış kılıfı olan varmı ucuza alardım.Balık marketlerde 40 lira falan fiyat diyolar.Kamış fiyatının yarısını kılıfa vermek mantıksız geldi.
    Saygılarımla

2. Orxan

Orxan Orxan

Kamis parcali kamis ve aradigim canta bazuka deniyo galiba.

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Yurt dışından yeni olta takımı al. Bizdekinin yarı fiyatından da ucuza alabilirsin. Yani çanta almaktan daha hesaplı. Hem de yedek olta takımın olmuş olur.

4. orange

orange Bora Sulher

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    oasys/ryobi
    En İyi Avı:
    Levrek 4600 gr
    Belarus'tan selam,

Selam ,
    Ben bircok defa bircok ülkeye seyahat ettim, her defasında da yanıma birkaç kamış ve makina+ envayi ceşit suni yem/sahteler almadan içim rahat etmedi, cünkü öyle bir yer denk gelir ki kasaba-köyde av malzemeleri satış yeri bulunmaz ama birkaç kişinin balık avladığı görülür ise kahırdan mideye taş oturur!
    Yeri geldi Turkiye'den yeri geldi avrupadan, uzakdogudan bircok olta ve taşıma kılıfı almışlığım var, tecrübemle diyebilirim ki; kılıflar ucuz ise tek bir yolculuk sonunda çöpe atılır! Bu kesin garanti-
    Ayrıca fiyatları kimisi için kamıştan cok daha pahalıdır ancak ben bu yönde davranılmasını öneririm cünkü ucuzunun iki katı fiyatı olmasına ragmen ömürlüktür! Almadan önce muhakkak taşıyacağınız kamışların parçaları ayırdıktan ya da teleskobu kapattıktan sonra ölçün çünkü kılıflar ilk etapta uzunlıuklarına göre satılırlar, diğer özellikleri sonradan gelir, amacına uygun olması, fazla büyük yada yetersiz olmaması beklenir
    Yakında nasip olursa Türkiye'ye geleceğimden buradaki 4 kamış+3 makinemi alabilecek kapasitede ( hatta içine uzun çizme+örgü coraplar bile sıgdırdım :D ) bir kılıf aldım gecen hafta, zaten görür görmez dedim bunu almalıyım! Güzel askeri desenli birşey, iç kısmı güzel astarlı, fiyatı 80-85 TL na karşılık gelir ama eğer cocuğum olursa, o da cocuguna hediye eder :thumb: babacan, silah kılıfı gibi birşey :D
    Kalın tekstil olanları tercih etmeyi öneririm, kolay bükülemezler (suni deriden kesinlikle uzak durunuz cünkü dikiş yerlerinden ilk fırsatta yırtılacaktır) ve aşırı dayanıklıdırlar ve ola ki ucuz olanı yırtıldı, havaalanlarında aktarmalı ucacaksanız ikinci ucaga el/kabin bagajı olarak da alamazsınız kesinlikle yasaktır ( kamış-makine-misina vs ) tek çare yırtılan/açılan kılıfı çepeçevre bantlayıp tekrar bagaj olarak vermek gerekir,
    Özellikle ucakla yapılan seyahatlerde bagajlara nasıl davranıldığına şahit olduysanız 6mm kontraplaktan bile yaptırmak mümkündür ;)
    Extradan söylemem gerekirse fermuarına da dikkat edin kalın dişli olsun cünkü içine istif yapılacaksa küçük diş fermuarlar hemen atar/açılır dolayısıyla kullanılmaz hale gelir!
    Umarım yardım edebilmişimdir, iyi günler ve güzel avlar dilerim!

5. Nautilus61

Nautilus61 ümit

Favori Kamış:
    okuma octana spin , lineaeffe power drive surf
    Favori Makine:
    okuma raw II 55, trio 30s
    En İyi Avı:
    10cm istavrit :-)
    Hiçbirşey bedava değil tabi ki çanta pahalı 60 70 tl isteyen var piyasada ,