10 Yıl Önce Bulduğum Mepps

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında pitbull tarafından paylaşıldı.

1. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    10 veya daha da fazla yıl olmuş olabilir. Bu meppsi bulduğumda çok küçüktüm. Kurşunum yoktu ve kurşun olarak kullanıyordum. Zaten ne olduğu çözememiştim. Geçen gün taa çocukluk yıllarından kalma poşetimi buldum :D. İçinden bu mepps, 2 sahte balık, bir tane küçük şamandıra ve tahtaya sarılı misinalar vardı. Tahtadan şamadıralar da yapmışım :D . İşte o bir kaç malzeme;

İğneyi sonradan taktım. Pastan simsiyahtı, biraz sildim. Üzerinde ''British French Pat'' yazıyor. Arkasında da ''Made in France'' yazıyor. 2 numara. İğneyi yeni taktım.

Bunlar da diğer sahtelerim. Küçük olanı oltam ile bir türlü atamıyordum, çok hafifti :D . Diğerini de turna için almıştım ama neredeyse hiç su yüzü görmedi :D . Yeni almışım gibi :rolleyes: .

Bunları artık kullanma vakti geldi sanırım hihi .

Bu arada herkese hayırlı bayramlar... :thumb:

2. katilhamsi

katilhamsi Kadir

Favori Kamış:
    LINEAEFFE IM CASTING SURF 390cm 100-250gr
    Favori Makine:
    Okuma Compressa CP 65
    En İyi Avı:
    Gomit
    Güzel paylaşım, benimde çocukluk anılarım canlandı. Gerçi bizde meps, sahte balık yoktu kalın krokodil misina ve ağırlık olarak ikiye bükülmüş bir çivimiz vardı hepsi bu...

Takıntı olarak hâla krokodil misina kullanırım tabi incesini :)

3. @lper

@lper Alper Saraçoğlu

Çocukluk yıllarında bu malzemelere sahip olmak ve kullanabilmek çok iyi. Ben çocukluk yıllarımda babamın çile misinalarından arda kalan parçalara sinek iğne bağlatırdım, arkadaşlarımla elektrik sayaçlarının üstündeki kurşun mühürleri söker ispari tutardık.
    Eskilere özlem çok fazla sanırım yaşlanıyorum...

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    İyi sakla bu meppsi,zaman gelir vitrinde gayet güzel duracak bir balıkavı malzemesine dönüşür,evin çük bir köşesinde,diğer malzemelerin arasında bir müze oluşturursanız bu mepps içlerinde gayet güzel durur:) ...